Keiron garnélái

A fórumtagok garnélái

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.18. 06:12

Moszat írta:Szerintem a genetikai sodródás a jelenség magyarázata. Amikor egy kis populáció elszigetelődik a többitől, akkor a teljes faj génkészletének csak egy részét hordozza. A kis egyedszám miatt beltenyészet lép fel, aminek eredményeképpen egyes allélok eltűnnek, mások viszont állandósulnak. Például egy recesszív tulajdonság kizárólagossá válik, mert a domináns allél elveszik a populációból. Ilyen recesszív tulajdonság lehet a piros szín is. A vakvéletlennek nagy szerepe van az ilyen helyzetekben.

Köszönöm, azt hiszem értem. De lenne még egy kérdésem. Nem lehetséges, hogy a két vérvonal keveredése okozta ezeket a változássokat, azáltal, hogy felerősítettek egymásban bizonyos tulajdonságokat, jelen esetben a szineket? Ugyanis nem csak a piros szin erősödik, hanem a kék is, és ha jól látom kettőnek narancssárga a szeme. Egyébként a két csaptnak ezek voltan a szinei, igaz, hogy elég halványan. KépKépEzek nem az én képeim, mert akkor még mem fotóztam őket, de kb. így néztek ki. Bocs, ha buta a kérdés, de nem vagyok jártas ebben a témában.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.18. 11:50

Szia, Müller Gázéval együtt vettünk annak idején Fekete tigriseket - amik Kék tigrisek voltak inkáb :lol: illetve Kék-Fekete tigris hibridek.......
Szóval ahogy tudom, neki abból nem maradt meg csak 1-2 példány, amit betett a sima tigrisekhez. Így fordulhat elő, hogy vannak benne kék színt hordozó gének....
A pirosas alapszín érdekes, de nálam is előfordul, szintén a fenti okokból.....nálam is bekerült a maradél 1 db Kék-Fekete tigris a simák közé.
Piros tigris nem lehet benne, mert annak nem az alapszíne piros, hanem a csíkjai.
A kékeknél az alapszín a kék, a csíkok feketék.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.19. 15:20

Frettner írta:Szia, Müller Gázéval együtt vettünk annak idején Fekete tigriseket - amik Kék tigrisek voltak inkáb :lol: illetve Kék-Fekete tigris hibridek.......
Szóval ahogy tudom, neki abból nem maradt meg csak 1-2 példány, amit betett a sima tigrisekhez. Így fordulhat elő, hogy vannak benne kék színt hordozó gének....
A pirosas alapszín érdekes, de nálam is előfordul, szintén a fenti okokból.....nálam is bekerült a maradél 1 db Kék-Fekete tigris a simák közé.
Piros tigris nem lehet benne, mert annak nem az alapszíne piros, hanem a csíkjai.
A kékeknél az alapszín a kék, a csíkok feketék.
Dezső

Köszönöm, ez a magyarázat teljesen logikusnak tűnik. Ezt egyébként már kérdeztem a Gézától, hogy keveredhettek-e kék tigrisekkel, de még nem válaszolt. Azt megtudnád mondani, hogy mikor vettétek a fekete-kék garnikat, mert én kb. 2,5-3 éve vettem tőle a tigriseket?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.19. 21:27

Szerintem olyan másfél éve....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.20. 01:37

Frettner írta:Szerintem olyan másfél éve....

Akkor nem ez a megoldás, mert utánanéztem, és 2009 telén vettem őket.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.07. 21:25

Sziasztok. Néhány napja, új lakók költöztek a tigrisek akváriumába, öt Blondee Tiger személyében, akik úgy tünik, hogy jól érzik magukat, az egyik fiúcskát már rajta is kaptam amint éppen csajozott. ;) Nagyon kiváncsi vagyok, hogy okoznak-e valamilyen változást a csapatban, és ha igen, vajon az hogy jelenik meg. Mondjuk, én tudom mit szeretnék látni. :D Szerintetek.....?[KépKépKépKépKépKépKépKépKép
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.02.07. 23:14

Én a helyedben nem kevertem volna bele ebbe a szép csapatba azokat a blonde tigereket. Szerintem nagyon különleges a vonalad, gyönyörű színesek, én a helyedben ezt erősítettem volna. Blonde tigerekhez nagyon könnyű hozzájutni, míg ilyen színes tigris vonalhoz nem igazán!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.07. 23:30

szentgyo írta:Én a helyedben nem kevertem volna bele ebbe a szép csapatba azokat a blonde tigereket. Szerintem nagyon különleges a vonalad, gyönyörű színesek, én a helyedben ezt erősítettem volna. Blonde tigerekhez nagyon könnyű hozzájutni, míg ilyen színes tigris vonalhoz nem igazán!

Az eredeti vonalból készűlt "biztonsági mentés"a másik tigrises akváriumba, még a beköltözésük elött.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.08. 00:10

"Biztonsági mentés."

Ez bölcs gondolat volt. ;)

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.18. 02:44

Ismét új lakók érkeztek. Egyenlőre átmeneti szállásként, a crs c-k között kaptak helyet, de rövidesen beköltözhetnek a saját akváriumukba. Egyszer már próbálkoztam velük (rögtön az rc-k után), de nem sok sikerrel, szépen leélték a kis életüket, születtek kis garnélák is, de sajnos egyet sem sikerült felnevelnem. Úgy gondolom, hogy már tudom mi lehetett a probléma, és bízom benne, hogy most az apróságokat is sikerűl felnevelnem. Egyébként a szinük már sokkal szebb, ez a kép rögtön a beszoktatás után készűlt. Kép
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron