Galagonya garnélái

A fórumtagok garnélái

Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.12.23. 23:36

Sziasztok!

A 20L-es Sakura Hotel mellett élnek nálunk Amanok is egy 60literes pontylazacos akváriumban, ahol nemrég zajlottak az események... :D

Kép

Kép


A sikeres akciónak meg is lett az eredménye... :)

Kép

Kép


Ha valaki meg tudná saccolni így képről, hogy kb. hány hetes lehet az anyuka, annak nagyon örülnék. Gondolkodom, hogy adok esélyt a kismamának, meg a lárváknak és megkísérlem felnevelni a szaporulatot. Szerintetek mikor kellene külön tenni az amano mamát?

Köszi és üdv ;)
Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.12.26. 20:47

A peték állapotát így megsaccolni nehéz, esetleg mikor készült az első kép vagy a leeresztett pete állapot előtt mikor találtál levedlett páncélt? Most már én is azt mondom, hogy legjobb az utolsó pillanatban elkülöníteni az anyát (3 és fél - 4 hét), mert hosszabb ideig igen macerás a külön foglalkozás vele és az eldobásnak is kisebb az esélye, ne járj úgy mint én, hogy 3 anya dobta le a petéket.
Amennyiben úgy számolod kb, hogy már több, mint 2 hetes az anya, akkor hagyd most a lárvákat, mert ennyi idő alatt nem biztos, hogy tudsz normálisan algásított és beállott vizet biztosítani majd nekik. Hidd el, utána nem kell sokat várnod, az újabb petésedésre, legalább is nálam beálltak úgy mond vetésforgóba.:D
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: bundibacsi » 2011.12.27. 19:05

Hello!Szép az ifjú pár! :lol: Nemrég nekem is sikerült beszereznem 5db amano-t ha jól gondolom akkor 4 nőstény és 1 hím van.Remélem egyszer enegem is ilyen látvány fogad,én is megpróbálkoznék a dologgal. :D
bundibacsi
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.14. 21:19

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.12.28. 00:20

Nickwaren

A nász dec 8-án zajlott, a petés képek dec 20-án keltek. Sajnos közben nem nagyon tudtam figyelni mikor engedte le a petéket a mama.
Arra gondoltam, hogy a kókuszhéjat beteszem a lárváknak, elég jól be van algásodva, meg egy kis fadarabot mohával. De ha szerinted már késő, akkor lehet inkább megvárom a következő alkalmat, tudom, hogy Te már szereztél némi tapasztalatot az Amanokkal.

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.12.28. 10:02

Hmm.. elgondolkodtattál, bár nekem még csak nagyon csekély a tapasztalatom velük, mert még felnevelni nem sikerült őket, de.. Megpróbálhatod úgy, mint én először, hátha neked összejön, mivel ahogy én gondolom Amano-éknál kell egy kis szerencse faktor is a dologhoz, amivel én időnként hadi lábon állok. :oops: :lol: Szóval az algás dolgokat minél hamarabb tedd be egy legalább 30 literes akváriumba és napi 24 órában világítsd meg, az elején érdemes több fénnyel, hogy meginduljon az algásodás. Az anyák nálam a párzás után 2-3 nappal vedlenek és eresztik le a petét, ha ez nálad is igaz, akkor a dátumokat nézve kb jövőhét közepén kell beraknod a 30 literesbe, kb akkora olyan 3 és fél hetes lesz. Lehet a változás miatt még egy hetet fog itt eltölteni vagy nem :). Etetés a leírások szerint, nekem mindig nagyon kajásak voltak, csak az eleresztés előtti 1-2 napban csappant az étvágyuk. Eleresztés után vedd ki az anyát, a kókuszt és a fa ágakat. Aztán jöhet a felsózás, ez is olyan módszerrel, ahogy neked szimpatikusabb a leírásuk közül (feloldott vagy beöntős). A só tartalom jó kérdés (17-25-33 g/l), a 17 g/l-t a japán diákok adták meg, a 25 g/l-t a német srácok próbálták, de tudok olyan sikeres hazai Amano tenyésztőt, akinek szintén ez jött be. A legelterjedtebb viszont szerintem idehaza a 33 g/l-es módszer és lehet, ha hazai tenyészetből származnak a garnélák, akkor ezen a vonalon tudod őket csak tovább is szaporítani. Én is most erre állok át. Olvastam még egy jó trükköt, hogy szerezni kell egy pár szem artémia petét és együtt nevelni őket az Amano-kal, mert besegítenek tisztán tartani a vizet és a felnövő Amanok-nak is majd jó táplálék kiegészítők lesznek.
Én most ennél az eresztésnél nem használok szűrő szivacsot, csak levegőztetőt, úgymond visszatérek az alap módszerhez.

Sok sikert! ;)
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.12.28. 12:33

érdemes megnézni ezt a videót, a srác felnevelt ~10amanót.

hajrá

http://youtu.be/4xJlflKChFs
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.12.30. 00:21

Köszi a leírást és a tanácsokat, jövő hét közepéig talán még esélyes a dolog. :)

Bár nagyon szorít az idő, de azt mondják a szerencsének esélyt kell adni, hogy ránk találjon. És ahogy Te is írtad, kell a szerencse faktor is az Amanok esetében.
Ha nem jön össze, legfeljebb lesz egy atomra bealgásodott medence a következő alkalomra.

Mivel a szerencseszámom a 33, azt hiszem azzal próbálok szerencsét a sózást illetően. :)

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.12.30. 00:33

Közben úgy tűnik más is kedvet kapott a sokasodáshoz. :D

Kép

Kép

Kép

Szép és örömteli befejezése ez ennek az évnek. Az Újév pedig remélem sok szerencsét és sok új kis garnélát hoz majd Mindenkinek! :D

Üdv és Boldog Új Évet!
;)
Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2012.01.07. 13:09

Szia Galagonya!

Mi újság? Sikerült külön venned a nőstényt? ;)
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.01.15. 00:10

Végül úgy döntöttem szerencsét próbálok, ha csak egy tucat kis Amano megmarad, már nagyon boldog leszek. :)

Külön vettem a nőstényt egy 40literesbe, Torrente http://akovacscsalad.uw.hu/amano.html ill. a Logemann fivérek http://www.caridinajaponica.de/zuchtbericht.htm útmutatásai alapján.

Január 12. volt az 1.nap, úgyhogy még nagyon az elején vagyunk, de nagyon élvezem a projektet. Az első 2 hét ugye a legkritikusabb, addigra látni fogom mennyire támogatják az Amano-tündérek az első próbálkozásomat.

Üdv :) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Következő

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég