Bécsi beszerzés

A fórumtagok garnélái

Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.14. 12:41

Hát most pár kép a zsákmányról.
Sajnos a legutóbb Novinától vásárolt Fekete Tigris állományom nem bírta a kiképzést...Amúgy sem voltam elégedett a minőséggel, BT 0 - nak vettem, de volt közötte pár gyengébb is.
Most vettem egy komolyabb adagot, és úgy néz ki, hogy nagyon jól érzik magukat. 7,2 pH, 220 TDS a vizük.

Kép
Kép
Kép

Beszereztem pár Kék tigrist, nem annyira Beep blue, de nekem pont az tetszik, hogy látványosan kék, és csíkos. Van köztük, egy petés mama....

Kép
Kép

ÉS végül kedvenceim, A PRINCESSE-ek:

Kép

Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.11.14. 12:58

Mind szép, de nekem a fekete tigrisek tetszenek közülük a legjobban!

Sok sikert az újabb kísérlethez :!:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.11.14. 13:01

Azokra a "Princessekre" emlékszek, ha jól rémilk 3 eur áron kínálták őket. Azonban ezek a garnélák nem Princessek, hanem ugyanolyanok, amiket Chris is árult - Sandhummel. Tehát ezek Caridina-k (talán breviata), de semmiképp sem Paracaridina-k.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.11.14. 13:23

Azok a ninják nagyon szépek.Remélem lesz majd sok fekete tigrised! :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.14. 14:59

szentgyo írta:Azokra a "Princessekre" emlékszek, ha jól rémilk 3 eur áron kínálták őket. Azonban ezek a garnélák nem Princessek, hanem ugyanolyanok, amiket Chris is árult - Sandhummel. Tehát ezek Caridina-k (talán breviata), de semmiképp sem Paracaridina-k.


Igazad lehet. Bár nekem vannak Breviataim és semmi közük ezekhez. VAGY azok nem Breviatak.... Ezek inkább Caridina Tumida-k lehetnek, bár azok színtelenebbek.... esetleg Caridina trifasciata..... Meridionalis?..... Venusta?.....Maculata?..... :?:
Nem tudom. Bumblebee....az tuti. Bár szerintem amit a Novina hozott, mint " Mustang garnéla", na az sem az, hanem sima Hong-Kong Larry.....
Át vagyok b*szva :lol:
De most, ahogy guglizom, rájöttem, hogy sokkal szebbek, mint a "princessek"........ Még szerencse, hogy nem adtam érte 3 Eurót....
Szóval a lényeg az, hogy látok egy garnélát, megtetszik, megveszem. Nem pedig kép alapján, vagy hirdetés útján, és ki tudja mit kapok..... Nekem ez megtetszett.... És persze NEM PRINCESSE !

Jó lenne már ha erről VALAKI írna fényképekkel és részletes fajtaleírással a blogján, mert itt nagyon zavaros minden....Bumblebee, Sandhummel, Hummelgarnele, New Bee..... 4-5 néven árulnak 6-8 fajtát, látszólag minden összefüggés nélkül....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.11.14. 15:53

Frettner írta:Jó lenne már ha erről VALAKI írna fényképekkel és részletes fajtaleírással a blogján, mert itt nagyon zavaros minden....Bumblebee, Sandhummel, Hummelgarnele, New Bee..... 4-5 néven árulnak 6-8 fajtát, látszólag minden összefüggés nélkül....


A blogomon találsz leírást a bumblebee és a new bee garnéláról is. A hummel ugyanaz, mint a bumblebee, csak a megnevezés más. A Princessről, a Mustangról tervbe van véve a bejegyzés.

Különben azért nem lehet ezekről teljesen átfogó leírást adni, mert folyamatosan jönnek változatok, mások meg tűnnek el. Sok változat úgy alakul csak ki, hogy együtt vannak a befogóhelyeken tartva és összekereszteznek egymással, majd ezeket az állatokat értékesítik valamilyen fantázianévvel. Amíg nincsenek tudományosa leírva az egyes fajok, addig nem lesz itt rend.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.14. 17:29

Kép
Erre a könyvre van szükséged. Nézegettem a börzén, nagyon jó fajleírások vannak benne.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.16. 21:08

Hú, egyre jobban érzik magukat......
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.11.17. 14:01

Ezek a fekete szépségek tényleg nagyon különlegesek. Szerintem a legszebb a tigrisek között, a nagymacskák közül is a feketepárduc a kedvencem. Kicsit hasonlít... :D

Azt hiszem ők lesznek a második projekt a Sakurák után. Persze majd csak kellő tapasztalattal a tarsolyomban. :)

Sok sikert hozzájuk!

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Bécsi beszerzés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.17. 16:04

Hááááát....
A Sakurák után belevágni a Fekete tigrisekbe - elég komoly kihívás.... :shock:
Nekem ez a harmadik próbálkozásom velük.....
És hidd el, nem jó érzés amikor naponta pecázol ki elpusztult 20-25 Eurós garnélákat, és nem tudod mit csinálsz rossszul.....
Persze mázli, meg víz kérdése az egész. És nem mindegy, honnan veszed. CSak biztos forrásból, tenyésztőtől. Ott a helyszínen lemértem a vízparamétereket, és ahhoz állítottam be itthon a vizet. Ugyanolyanra.
Amiket most hoztam Bécsből, mind egészségesek, még nem volt elhullás. A kékeknél sem. A petés mama is vígan forgat.
De a börzén vett 10-es csapat New Bee-ből már csak 7 van.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég