ata7 garnélái

A fórumtagok garnélái

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.12.05. 15:56

ata7 írta:Akkor egy kis friss beszámoló.Sajnos 3 garnéla feladta a honosítást ,így jelenleg heten vannak. Pár dolog ami elgondolkodtató a vízparaméterekkel kapcsolatban. A Ph,és a keménység nagyjából megfelelő,de felmerült egy újabb probléma ,a nitrát. Mérések /Sera test/ alapján 50 mg volt az akiba,és ez sok ,kérdés e miatt hullottak-e el a garnik? 2x 30%-os vízcserével sikerült megoldani a problémát.Szóval most tökéletesek a paraméterek,remélem a tigrisek is így érzik és nem lesz több pusztulás. Megmértem a másik 3 akvárium nitrát szintjét is és hasonló eredményt kaptam /50 mg/ ,szerencsére ott nem okoz problémát se a garnéláknak se a halaknak. Egy tényező van ami közös mind a négy akváriumnál a növénytápozás,mégpedig Carbo,Green aqua mikro és makro,a javasolt adag fele,úgy látszik akkor ezek közül valamelyik okozza a gondot.A két dennerle akinál abbahagytam a növénytáp adagolást,így a nitrát szint maradt is 10 mg alatt .De felmerül a kérdés ,hogy milyen tápozást alkalmazzak a növények miatt,mert sajnálnám ha kipusztulnának.Szóval valakinek tapasztalata,hogy melyik növénytáp nem emeli a nitrát szintet ?


Én soha nem tápoznék garnélás akváriumban.
És a vadonfogottakat betenni egy tápozottba.....hát nálam nem egy bocsánatos bűn :evil:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.05. 17:25

ata7 írta:Szóval valakinek tapasztalata,hogy melyik növénytáp nem emeli a nitrát szintet ?
Hagyd el a Macrot, abban nitrát, foszfát és kálium van. A a káliumot és esetleg a foszfátot is pótold máshogyan, vagy vegyél másik tápot. Az easylife profito-ban például mikroelemek és kálium van, most ezt használom. Én nem pótolom a foszfátot, de nekem vannak halaim amiknek az ürülékében azért van egy adag.
A GA tápok EI szerinti tápozásra vannak kitalálva, ennek a fele sem kevés szerintem, de annyira nem ismerem mert sose tápoztam így. Én a helyedben minimális adagokat használnék.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.12.05. 17:40

Nem tudom milyen régen indult ez az akvárium, de ahogy látom ADA AS Amazonia II talajod van. Sajnos ebből a talajból a kezdeti időszakban rengeteg ammónia szabadul fel ,ami megemelheti a nitrátszinted. Ez ellen tudhatsz úgy védekezni -ha tápozol- hogy a GA macrot kihagyod és csak káliumot és foszfátot adagolsz. A sűrűbb vízcserék szintén megoldást jelenthetnének.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.12.05. 18:07

ata7 írta:Akkor egy kis friss beszámoló.Sajnos 3 garnéla feladta a honosítást ,így jelenleg heten vannak. Pár dolog ami elgondolkodtató a vízparaméterekkel kapcsolatban. A Ph,és a keménység nagyjából megfelelő,de felmerült egy újabb probléma ,a nitrát. Mérések /Sera test/ alapján 50 mg volt az akiba,és ez sok ,kérdés e miatt hullottak-e el a garnik? 2x 30%-os vízcserével sikerült megoldani a problémát.Szóval most tökéletesek a paraméterek,remélem a tigrisek is így érzik és nem lesz több pusztulás. Megmértem a másik 3 akvárium nitrát szintjét is és hasonló eredményt kaptam /50 mg/ ,szerencsére ott nem okoz problémát se a garnéláknak se a halaknak. Egy tényező van ami közös mind a négy akváriumnál a növénytápozás,mégpedig Carbo,Green aqua mikro és makro,a javasolt adag fele,úgy látszik akkor ezek közül valamelyik okozza a gondot.A két dennerle akinál abbahagytam a növénytáp adagolást,így a nitrát szint maradt is 10 mg alatt .De felmerül a kérdés ,hogy milyen tápozást alkalmazzak a növények miatt,mert sajnálnám ha kipusztulnának.Szóval valakinek tapasztalata,hogy melyik növénytáp nem emeli a nitrát szintet ?


Az EI tápozás alapvetően növényes akváriumokra lett kihegyezve rendszeres, nagyobb mennyiségű vízcserékhez. Ami a növényekhez jó, érzékenyebb garnikhoz nem biztos. Persze Tom Barr ha itt lenne rögtön mondaná, hogy ő ilyen tápozás mellett tenyészt is garnikat (egyébként tényleg masszív crs tenyészete van), de mégis tenyész akikhoz biztosan nem használnék ilyen tápozást.

A másik probléma a vízcsere. Nagyobb menyiségű vízcserék kellenének a táp miatt, de a garniknak ez nagyon nem jó.

Nem tudom milyen növények vannak bent, de ha "igénytelenek" akkor gyakorlatilag mind1 mivel tápozol. Csak a minimális tápanyag utánpótlást kell biztosítani. Nekem annó erre a Dennerle csepegtetős tápja is jó volt.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.12.05. 21:33

Akkor pár tény ,természetesen tudom,hogy nem lehet El szerinti tápozást csinálni garnélás akváriumban, és nem is volt az,szóval az adagolás a következő volt: naponta 1,5 ml easy carbo,és 2 naponta 2ml micro és macro .A talaj pedig shrimp sand,persze lehet ez is úgy viselkedik mint az általad említett Amazonia,az akik már 4 hete mennek.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.05. 22:12

ata7 írta:Akkor pár tény ,természetesen tudom,hogy nem lehet El szerinti tápozást csinálni garnélás akváriumban, és nem is volt az,szóval az adagolás a következő volt: naponta 1,5 ml easy carbo,és 2 naponta 2ml micro és macro .A talaj pedig shrimp sand,persze lehet ez is úgy viselkedik mint az általad említett Amazonia,az akik már 4 hete mennek.


Szia Ata

Ha a 30 literes akváriumodról van szó, akkor az easy carbo-ból napi egy ml-nél többet nem tennék az akváriumba. A micro és macro tápokat is pont felezném, mondjuk 2 naponta 1ml. Szerintem így ok lesz. Amúgy a gyári tápok legnagyobb részébe nem tesznek nitrogén származékot, ha erre gyanakodsz.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 22:18

Levinen írta:Szia Ata

Ha a 30 literes akváriumodról van szó, akkor az easy carbo-ból napi egy ml-nél többet nem tennék az akváriumba. A micro és macro tápokat is pont felezném, mondjuk 2 naponta 1ml. Szerintem így ok lesz. Amúgy a gyári tápok legnagyobb részébe nem tesznek nitrogén származékot, ha erre gyanakodsz.


Ez most teljesen OFF, de a Makro tápoknak szerintem pont az a lényege, hogy van benne nitrogén, foszfor és kálium, jelen esetben tudtommal a nitrogén mint nitrát, a foszfor pedig mint foszfát van jelen.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.05. 22:27

szentgyo írta:
Levinen írta:Szia Ata

Ha a 30 literes akváriumodról van szó, akkor az easy carbo-ból napi egy ml-nél többet nem tennék az akváriumba. A micro és macro tápokat is pont felezném, mondjuk 2 naponta 1ml. Szerintem így ok lesz. Amúgy a gyári tápok legnagyobb részébe nem tesznek nitrogén származékot, ha erre gyanakodsz.


Ez most teljesen OFF, de a Makro tápoknak szerintem pont az a lényege, hogy van benne nitrogén, foszfor és kálium, jelen esetben tudtommal a nitrogén mint nitrát, a foszfor pedig mint foszfát van jelen.


Inkább a régóta ismert tápokra gondok, melyek még az oldschool iskola alapján keverődtek, melynél az algásodás elsődleges kiváltójának a nitrátot/nitrogént tartották. Például ha Easy-life profitot használsz abban biztos, hogy nincs.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.12.05. 22:30

Köszi a sok gondolatot,de a következő lesz: valamelyik ismert márka növénytápja /Sera,Tetra,Easy-life / ezek mind nitrát és foszfátmentes dolgok a gyártók szerint,persze átszámolva napi adagolásra ,és marad a carbo 1 ml,és mérem a nitrát szintet folyamatosan.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.05. 22:42

ata7 írta:Köszi a sok gondolatot,de a következő lesz: valamelyik neves márka növénytápja /Sera,Tetra / ezek mind nitrát és foszfátmentes dolgok a gyártók szerint,persze átszámolva napi adagolásra ,és marad a carbo 1 ml,és mérem a nitrát szintet folyamatosan.

A sera-t nem javaslom, nem egyértelmű, hogy van-e benne kálium. A gyártó egyik forrása szerint igen, a másik szerint nem. A pontos összetételt meg nem árulják el. Az GA micro egy nagyon jó táp, ha már megvetted fölösleges másikat venned, csak vegyél mellé kálium-foszfátot vagy szulfátot, a macrot meg felejtsd el.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron