ata7 garnélái

A fórumtagok garnélái

ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.29. 19:54

Akkor álljon itt néhány kép az új szerzeményekről,és a régiekről is .Sajnos az új állatok nagyon félősek még,enni sem nagyon esznek ,még a mosurát is csak nyalogatják. Szóval ezek valamilyen tigrisek, Chris Lukhaup istállójából ,gyönyörű kék,zöld és sárga az alapszínük. Sajnos egy állatka elpusztult,de a többi az úgy nézem jól érzi magát.A Dennerle tesztcsík alapján tökéletesek a vízparaméterek,remélem nem lesz velük gond és megmaradnak,és még szaporodnak is ;)

Az új tigrisek
Kép
Kép
Kép
A régi lakók : Yellowok és Babaulti zöldek
Kép
Kép
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.29. 22:15

Én is drukkolok neked. Láttam milyen szépek is valójában, de ez a vadon fogott mivoltjuk, azért nehezíti a feladatot. Talán ennek is köszönhető, hogy a "nagymenő" tápokra fittyet sem hánynak, végül is a vadonban nem mutatták be nekik Mr. Mosurát és Mrs. Shirakurát. :) ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.29. 22:23

Úgy látom akkor valóban a híres kék színű vad tigrisek lettek a jószágok. Szuper! Eddig csak 1-2 képen láttam ezt a garnélát és hogy őszinte legyek elég régóta hajtom ezt a fajt :) Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön megtartani őket!

Próbáld meg spenótot, azt általában a vadon fogott garnik is elfogadják, tegnap a Paracaridinák nálam már megkóstolták és tetszett nekik.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.29. 22:25

Ilyenkor azért nehezen bírok magammal... A sárga írígység faktor miatt.... Hogy valaki csak úgy kap pár egzotikus vadiúj garnélát Chris Lukhauptól....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.29. 22:35

szentgyo írta:Úgy látom akkor valóban a híres kék színű vad tigrisek lettek a jószágok. Szuper! Eddig csak 1-2 képen láttam ezt a garnélát és hogy őszinte legyek elég régóta hajtom őket :) Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön megtartani őket!

Próbáld meg spenóttal etetni őket, azt általában a vadon fogott garnik is elfogadják, tegnap a Paracaridinák nálam már megkóstolták és tetszett nekik.


Főztem nekik kelbimbót és cukorborsót,ezt azért csipegetik,de nem rohanják le,úgy ahogy garnéláéknál szokás,a képen is pont kelbimbót eszeget az egyik lakó. Lehet ,hogy kell keresnem valakit akinek van egy kis friss spenótja :?: :) De gondolom még félénkek is ,lehet a fény is sok nekik,meg az új környezet stb.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.29. 22:45

ata7 írta: Lehet ,hogy kell keresnem valakit akinek van egy kis friss spenótja :?: :) De gondolom még félénkek is ,lehet a fény is sok nekik,meg az új környezet stb.

Fagyasztott csalánt tudok adni, az is egy természetközeli kaja. Garantáltan bio, nagyanyámnál szedtem a tyúkudvarban. Gratula a jószágokhoz, szurkolok, hogy megmaradjanak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.30. 10:06

Szerintem minden nagyobb áruház salátás hűtőpultján találsz friss bébispenótot.
Párszáz forint.
A maradékot meg ilyen formában kpzelem el:
Kép

Recept:
Vizet forraltam a teáskannában, a megmosott spenótot szűrőbe tettem, a szűrőt pedig egy tálba. Amikor felforrt a víz, lassan ráöntöttem a levelekre, éppen annyit, hogy a tálban megálló víz ellepje azokat. Néhány percig hagytam a forró vízben, amíg kicsit összeesett, aztán leszűrtem, és amikor már nem volt tűzforró, alaposan kinyomkodtam a vizet belőle. Késes konyhai robotba tettem a feta felét, a kicsavart spenótot, a fokhagymát és a megpirított fenyőmag kétharmadát, az olajat, majd pépesre kevertem. Sóztam, és adtam hozzá egy csipet szerecsendiót. Közben megfőtt a fussili. Egy nagy tálba öntöttem a leszűrt tésztát, rákanalaztam a spenótpestót, alaposan átkevertem. A tányérokon a kiporciózott tésztára morzsoltam a maradék sajtot, megszórtam a fenyőmag maradékával, és annak, aki nem esküdt ellensége, olívabogyót karikáztam a tészta tetejére.
forrás: http://fakanal.freeblog.hu/
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.30. 10:47

Üdv Ata!

Ehh, gyönyörű vad tigrisek. Az első kiadó csapatokra bejelentkezem én is! ;)
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.30. 13:24

Frettner írta:Szerintem minden nagyobb áruház salátás hűtőpultján találsz friss bébispenótot.

Értékes, vad garnélák életét nem kockáztatnám áruházi zöldséggel. Gyakran van bennük vegyszermaradvány, főleg rovarirtó, ami ugyan az emberi határérték alatt van, a garnéláknak viszont éppen elég. Sőt, a kisemlősöknek is. Rengeteg salátától, répától elhullott kisállatról hallottam, pedig az emlősöknek nincs is sok köze az ízeltlábúakhoz. Szerintem a spenót se biztonságosabb mint a saláta.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 garnélái

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.12.05. 13:11

Akkor egy kis friss beszámoló.Sajnos 3 garnéla feladta a honosítást ,így jelenleg heten vannak. Pár dolog ami elgondolkodtató a vízparaméterekkel kapcsolatban. A Ph,és a keménység nagyjából megfelelő,de felmerült egy újabb probléma ,a nitrát. Mérések /Sera test/ alapján 50 mg volt az akiba,és ez sok ,kérdés e miatt hullottak-e el a garnik? 2x 30%-os vízcserével sikerült megoldani a problémát.Szóval most tökéletesek a paraméterek,remélem a tigrisek is így érzik és nem lesz több pusztulás. Megmértem a másik 3 akvárium nitrát szintjét is és hasonló eredményt kaptam /50 mg/ ,szerencsére ott nem okoz problémát se a garnéláknak se a halaknak. Egy tényező van ami közös mind a négy akváriumnál a növénytápozás,mégpedig Carbo,Green aqua mikro és makro,a javasolt adag fele,úgy látszik akkor ezek közül valamelyik okozza a gondot.A két dennerle akinál abbahagytam a növénytáp adagolást,így a nitrát szint maradt is 10 mg alatt .De felmerül a kérdés ,hogy milyen tápozást alkalmazzak a növények miatt,mert sajnálnám ha kipusztulnának.Szóval valakinek tapasztalata,hogy melyik növénytáp nem emeli a nitrát szintet ?
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Következő

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég