Garnéla szépségverseny

A fórumtagok garnélái

Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.02. 11:05

Mit szólnátok ahhoz ha lehetne úgymond szépségversenyre beadni a garnélátokat?

Csináltam egy oldalt, ahol lehet pontozni a beadott képeket, linkeket és automatikusan beáll a sorrend, azaz legfelülre kerül a legtöbb pontal rendelkező kép.

aki szeretné beadni a garnélájáról a képet, töltse fel valahová és küldje el nekem a linket, majd én beteszem a képet, meg kivágom belőle a garnélát, hogy ne egész oldalas képek legyenek.(ha kel én is eltudom helyezni ha emailben küldi.

Itt nézhetitek meg a minta oldalt: Klikk ide

Ha szentgyo gondolja, akár be is iframelheti ide egy témába az oldalt

Várom a jelentkezőket itt vagy privát üzenetben
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.02. 11:32

Én benne vagyok bár nincsenek olyan szép garnéláim, de nekem tetszenek...
Amúgy meg szentgyonál szokott lenni garnéla fotóverseny. De ha kettő van az sem baj...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.02. 11:39

spuc írta:Én benne vagyok bár nincsenek olyan szép garnéláim, de nekem tetszenek...
Amúgy meg szentgyonál szokott lenni garnéla fotóverseny. De ha kettő van az sem baj...

Akkor várom a linket vagy képet.
ez amúgy nem alkalmi, hanem nonstopp menne, lehet gyüjtögetni a pontokat, tehát nem x időre szól, igy mindig az aktuális 1. az 1. helyezet, de bármikor változhat az eredmény.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.02. 12:34

ajjaj, akkor még képeket is kell csinálnom :D
Ha sietek még lehetek egy ideig abszolút első is :lol:
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.02. 14:47

Hello,

Mikor elkezdtem ezt a garnélás fotóversenyt, akkor sokat gondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha „garnéla szépségverseny” lenne, amit aztán hamar elvetettem. Ennek több oka is volt: egyrészt szerintem még „éretlen” rá az itthoni garnélás világ, persze azóta sok idő eltelt, egyre több garnéla van, de úgy gondolom, hogy egy ilyen dologhoz még minimum fél-egy évre szükség van. Másrészt, ami talán még nagyobb jelentőségű dolog, hogy nem biztos, hogy szerencsés egy fénykép alapján megítélni az állatot, sehol nem rendeznek ilyen jellegű versenyt, épp azért mert a fényképek nagyon könnyen manipulálhatók (sajnos számos olyan garnélás képet lehet látni, ami képszerkesztő program rásegítésével lett olyan, amilyen…)

Most ősszel biztos, hogy nem fogok újabb garnélás fotóversenyt indítani, csak majd tavasszal, szóval ez egy jó lehetőség arra, hogy akinek kedve van hozzá megmutassa a garnéláját (már ha ez a fórum nem felel meg :D )
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.02. 15:45

Egyetértek szentgyoval, szépségversenyt csak úgy lehetne csinálni, hogy mindenki személyesen hozza az ő kis garnéláját, és egy zsűri pedig eldönti melyik garni a legszebb.
De ehhez rengeteg jelentkező kellene - mivel több garnélafajta indulna gondolom. Persze van anyagi oldala is a dolognak: helyszín, díjazás, stb...
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.11.02. 15:49

Esetleg lehetne bővíteni a pályázatot a legkülönlegesebb vad garnéla redek között, illetve a legkülönlegesebb mixek(keresztezések), amikkel Géza és Dezső is kísérletezik.
Szóval több kategória is lehetne.
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.02. 16:45

Na és ki fogja értékelni a garnéláinkat? És mi alapján? Vagy mindenki bedob egy papírcetlit az adott garnéla számával egy urnába? Ha mindenki a sajátjára szavaz szép eredmény lesz a végén :) ! Ahogy a videókon elnéztem elég komoly elbírálás alá esnek a garnélák versenyeken. Szakértő zsűri komoly adatlapot töltöget hosszú vizsgálgatás közben. Azért itt még nincs olyan standard mint mondjuk egy kutya szépségversenyen. Na de elkészíthetjük a magyarországi garnéla standard táblázatot ;) ! Versenyen a mérlegelést bevállalom :D !
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.02. 16:49

Hát hajrá, megpróbálhatjuk, össze kell szedni azokat a szempontokat, amiket egy ilyen versenyen figyelembe szoktak venni. Lehet hogy jövőre csinálhatunk egyet.
Át kell bogarászni a netet, megnézni külföldi versenyek videoit, meg akinek van esetleg olyan külföldi kapcsolata aki vitte versenyre a garnéláját, akkor kérdezz-felelek.
Sok munka, idő és pénz, de lehet belőle később akár nemzetközi esemény is (persze nem két hónap múlva :) )
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Garnéla szépségverseny

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.02. 17:02

Végre egy kis pozitív gondolkodás! Nehogy már mi magyarok mindig kimaradjunk a jóból! ;)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Következő

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég