LGA garnélásai

A fórumtagok akváriumai

LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.07.08. 22:06

Elég régóta érlelődik bennem az elhatározás, hogy szeretnék CRS-eket. Ezért régebbóta terveztem egy külön akváriumot nekik. Mondjuk így, hogy van RO, tulajdonképpen lehetnének a nagyobbacska akiban is. Ez az akvárium nano+, mivel bruttó 41,25l. Pont ekkora hely van a szekrény tetején - kicsit kiáll a két széle, így azok közé épült méretre.

Az aljzat Shirakura Red Bee Sand - éppen nem volt 8kgs csomag, így kb. fél adag van csak benne. Anubiast ültetni erősen problémás, egyébként azt hiszen rendben lesz. Van benne egy Red Moor gally, hogy kicsit feldobja (ez jelenleg még lesúlyozva, mert sztem jobban mutat lenn, mint a víz színén :lol:).

A növényzet Anubias barteri var. nana, Elatine hydropiper, Taxiphyllum sp. 'Flame', Ludwigia repens 'Rubin'. Sajna utóbbit újra kell ültetnem, mert nem bírták ki a vödörben mire elértem az ültetésig.

Egy Eheim 2322 szűri. A világítása DIY LED szalagos (2x55cm 5050XG fantázianevű szalag, durván 900 lumen és 7200K).

Kép
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Sakura nano

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.07.08. 22:18

Ehhez kevésbé szívesen adom a nevem, mert elég kaotikus és csúnyácska is (legközelebb legalább az üveget letakarítom fényképezés előtt :roll:) - de a Sakurák láthatóan jól érzik magukat benne függetlenül a csersavas balesettől. Olyan 21l környéki, de elég érdekes méretei vannak (pl. 413mm hosszú :shock: ). Sarok matten (igen, kiszámoltam és ahhoz van állítva az Aquael Mini sebessége :mrgreen:.) DIY LED szalagos világítás (cca. 320 lumen). Hengerelt bazalt aljzat, az apróbb szemű benne Anubias barteri var. nana, Microsorum pteropus 'Narrow' és az elmaradhatatlan Jávai moha. Próbából most beszúrtam két kis Elatine csomót, hogy mit reagál ilyen környezetben.

Kép
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.07.13. 18:24

Az új akváriumban az Elatine dobja el a leveleit - remélem csak levélváltás submersre. Ezért aztán 70mg/l nitrát és 4mg/l nitrit! :shock: Azt hiszem lesz mit enni a baciknak, ha a jövő héten is kimarad pár vízcsere...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.07.14. 19:39

LGA írta:.... Anubiast ültetni erősen problémás, egyébként azt hiszen rendben lesz. ).

]


SZia, én úgy tudom, hogy az Anubiasokat nem szabad elültetni, mert kirohad a gyökere. Valamilyan kőre vagy faágra kellene kötözni.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.08.05. 14:45

Jól tudod. :) Egész pontosan a rizómája nem lehet föld alatt, mert akkor elrohadhat. :ugeek: Mindig vigyázok, hogy az kilógjon... mondjuk 3cm aljzatnál és kb. nem is tud máshogy lenni. Sajna az Elatine 95%-a kipusztult. Úgyhogy csúszik a dolog, mert most le kell zajlania az ilyenkor szokásos dolgoknak - és valszeg egy részén csak újraültetném az Elatine-t, ha újra lesz kapható.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.05. 15:20

Nekem nagyon tetszenek ezek az akváriumok, még a mattenes is teljesen jó, főleg még ha dobnál be egy pár kavicsot és egy kis gyökeret.
A növények is úgy tűnik, hogy jól érzik magukat. Esetleg kapnak valamilyen tápot?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 10:20

Elindult aztán a CRS projekt? Vannak garnélák az akváriumban, vagy megvárod míg vége lesz a nyárnak és biztosan lemennek a nagy melegek?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LGA garnélásai

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.08.19. 15:25

A sarokszűrősben nincs tápozás - az előző helyén, közel az ablakhoz érdekes módon kevesebb volt az alga és a növények is szebbek voltak. :)

A másikban EI szerint tápozok, így az indítás alatt, de nem sok teteje van, mert ami miatt érdemes lenne az kipusztult (Elatine mező).

A CRS projekt sem indult még el, mert a nagy növénypusztulás után inkább erősen figyeltem a vizet, hogy mennyire stabilizálódik - most már több hete teljesen stabil, szóval csak CRS-t kéne szerezni bele. :) Pár hete egy Sakura pár uszkál benne, hogy valaki takarítson kicsit. A nagy meleg nem gond, a szobában fix 25C van.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég