Taksoft 16l-ese

A fórumtagok akváriumai

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.04.22. 09:05

Ha gondolod, mérő ügyben tudok segíteni.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.04.22. 09:38

Azért a PH pontos mérése otthon nem annyira egyszerű....

Az elektromos készülékekben lévő szondát fél évente le kell cserélni, mert ennyit tudnak, tehát egy fél éves készülék mérési pontossága igen csak megkérdőjelezhető, abban az esetben ha nem volt cserélve a szonda, és tudtommal ezekben a készülékekben, amiket használtok nem lehet ezt külön cserélni.

Azt, hogy kb milyen tartományban van a PH, Neptun cseppekkel simán meg lehet határozni, amit nagyon sok boltban pár száz forintért lehet kapni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.04.23. 00:47

Az enyémben éppen lehet, és félévenként meg is teszem. Egyébként a neptun is tökéletesen megteszi, de több mérés esetén nagyon körülményes és unalmas tud lenni. :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.10.16. 21:06

Sajnos minden próbálkozásom eredménytelen lett a tigrisek megtartására. Talán a meleg, vagy valami más, de nem sikerült a nyarat túlélniük, pedig szinte mindent megtettem, a lehetőségeimen belül.
Annyira elkeseredtem, hogy meg is hirdettem eladásra a két akváriumot az állvánnyal együtt, de senki sem jelentkezett értük.

Most meg úgy gondoltam, hogy visszatérnék a bevált megoldáshoz, az amano és a Neoc. davidi túlélték nálunk a nyarat. Így beszereztem biztos helyről egy pici csapat amanot, és egy közepes csapat nagyon szép sakurát. Most lakják be az akváriumot, remélem ők jól fogják magukat érezni nálam. Ha sikerült őket beszoktatni rendesen, csinálok majd képeket is.

Természetesen visszaállítottam az akváriumot csapvizesre előtte.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2014.08.07. 19:55

Hosszú idő után hozzászólva a témához: a 16l-es alkalmatlan garnélák nevelgetésére. Sem heti vízcserével, sem havival, sem lágyvízzel, csak csapvízzel, egyedül mikor rengeteg jávai volt benne, akkor éldegéltek el benne, de akkor is csak pár példány, és nem volt szaporulat.
Persze, ez nem azt jelenti, hogy másnak nem sikerülhet, de nekem nem ment. RC, tigris, babaulti stripes, yellow fire, egyik sem maradt meg benne, sajnos. Most az RC-k vannak benne kb 10-en, de csak 1cm-esek, és nem nőnek. A felnőttek elpusztultak, a kicsik maradnak meg, de (talán az akvárium mérete miatt) nem nőnek meg.

A 20l-esben az amanók élnek és virulnak, és petés a nőstény folyamatosan, úgyhogy valahol ott lehet a határ (nekem). De most azon gondolkodom, hogy adok még egy esélyt a garnéláknak, viszont egy új, legalább 40l akváriummal. Hátha... Makacs vagyok, nem adom fel könnyen. :P
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.08.08. 08:02

Szia!

Nagyon helyes, hogy nem adod fel! :)

Okulni kell a tapasztalatokból és változtatni a dolgokon ha úgy látjuk szükségesnek. 20 liter alatt szerintem sem nagyon érdemes próbálkozni, 40 liter körül már azért jóval könnyebben alakul ki az egyensúly az akváriumban.

Legegyszerűbb amúgy szerintem egy klasszikus 60x30-as szett, abban garnélázáshoz tökéletesen megfelel a világítás is, bőven van hely többféle garnélának is, akár még egy csapat törperazbóra is elfér mellettük...

Szeretném megosztani Veletek Koppány fiam kedvenc Thomas-os videóját, hogy ösztönözzön mindenkit a kitartásra és hogy Soha ne adja fel!

https://www.youtube.com/watch?v=8rxMYX0MoYs

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2014.08.11. 19:21

Köszi!

Pont azt néztem, az még pont odafér. Csak még a berendezésén gondolkodom egy kicsit, a kisebbeket addig félretolom, aztán ha beáll, akkor mehet az áttelepítés. Hátha megnőnek még a kis RC-k...
Megnéztem a videót, két lányommal egyetemben. Tetszett nekik is.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég