Taksoft 16l-ese

A fórumtagok akváriumai

Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.06.27. 18:25

Gondoltam felteszek már pár képet arról, hogy hogy is néz ki szegény akvárium a planária-támadás miatti teljes újraindítás óta.
~16l, Aquatic Nature Shrimp Soil, AN szivacsszűrő, egy vasfa, 8W T5 fény (túlzottan hideg fehér sajnos), és egy tebang levél maradvány.
~20 db tigris, és 4 babaulti zöld.
Bp-i csapvíz, 23C alatt és eddig 28C felett nem volt, hetente 20-30% csere, lassan visszafolyatva.

Persze lesz benne növény, mohát szeretnék beletenni, direkt nem tettem mély talajt, így a gyökeresek nem nagyon jöhetnek szóba.

Elnézést, telefonos képek!

Kép

Azért vannak benne a garnélák, és nincs még benne növény, mert vasárnap este, mikor hazajöttem, láttam, hogy az ideiglenes akváriumban kezd felborulni az egyensúly, és inkább a pánikszerű áttelepítés mellett döntöttem. Le sem merem írni, hogy gyakorlatilag egy akkor indított, szűz akváriumba kerültek át a garnélák. Persze a víz pihentetett volt, és sok vizet tettem át az ideiglenesből is, és elég sokáig szoktattam őket.
Egyelőre úgy tűnik, hogy működik, nincs benne pusztulás, egész elevenek a garnélák, mászkálnak, keresgélnek. Valamelyik babaulti (vagy a megmaradt egyetlen kis tigris) hétfőn le is vedlett.
Majd ha sikerült bele némi növényt tennem, csinálok másik képet is, hogy ne legyen ilyen szörnyű a látvány! :oops:

Kép
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.07.01. 22:46

Reméljük most már minden rendben lesz és jól fogják érezni magukat a garnik! :)

Jól látom, hogy csapvizesek a tigrisek? Ha nem titok kitől vannak? Szeretnék én is tigrisekkel bővülni, csak nehezen találok.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.07.02. 08:12

Igen, csapvizesek. N-emytől hoztam őket tavaly nyáron.
Nagyon szépek, tettem már fel képeket róluk azt hiszem, vannak vékony fehér csíkok is a feketék között némelyiken. Nekem nagyon tetszenek, és azt vettem észre, hogy golyóállóbbak a babaultiknál. Sajnos a meleg nem kíméli az akváriumaimat, de úgy tűnt, hogy a tigrisek jobban viselik, szerencsére.

Egyelőre minden rendben a telepítéssel, nem volt csak 1 pusztulásom, de már sok vedlés. A napokban telepítek némi növényzetet, és talán akkor egy kicsit még jobb kedvük lesz.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.07.06. 09:12

Sajnos felütötte a fejét a fehéredéses pusztulás. :cry:
Már 5 áldozat van eddig.
Pedig sűrűbben cseréltem vizet, kapták a tonic-ot is. Még melegük sem lehetett, mert bekapcsolva hagytam (felejtettem) a légkondit, 25-26C volt a víz hőfoka (előtte volt 28 is 2 napig).

Próbáltam szemre kivadászni a még élő, de már fertőzött egyedeket. Remélem sikerült. Bár az első elpusztulton jó páran lakomáztak, az azóta elhullott 2+2-ből nem láttam enni egyiket sem. A kaját még elfogadják, megeszik, bár van amelyik nem mozdul rá. Még gondolkodom azon, hogy megelőzésként azokat ki is veszem, csak az eleveneket hagyom bent az akváriumban. Most jön a hétvége meg a szabadság, még csak nem is tudok napi felügyeletet biztosítani az akvárium felett. :oops:

Felkészültem a legrosszabbra lélekben. :cry:

Gondolkodtam, hogy fogom és magammal viszem az egész akváriumot a telekre, de szerintem a másfél óra autókázás eséllyel elpusztítaná az egész csapatot ebben az időben. Így még van esélyük. No meg ott a víz keménysége sem 14nK, hanem inkább 24.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.07.24. 15:07

Két hét szünet után újból megnéztem az akváriumot.
A kép kicsit lehangoló. 4 tigris maradt meg, és szintén 4 babaulti zöld. Azt kicsit nehezen tudom megsaccolni, hogy a 28 C(és az etetést végző szerint egyszer 30C) víz az oka, vagy a kifehéredős betegség, de inkább ez utóbbira saccolok. Egy hete már nincs pusztulás az információk alapján, a megmaradt garnélák mind elevenek, nem olyan passzívak, mint azok amik később fehéredésben elmúltak.

Hiába az akváriumok nyitott tetejére irányított szobaventilátor, a hőmérséklet így is elérte a 30C-t, sajnos. Amellett, hogy a vízszint is erősen csökkent, szerencsére sikerült távvezérléssel beállítani a megfelelő vízszintet, így a buborékos szivacsszűrő üzemben maradt.

Tavaly nem volt ilyen meleg, vagy nem voltam 2 hétig távol, de ez tanulság, hogy meg kell oldanom a hűtést, és a vízutánpótlást jövő nyárig. A ventilátorok nem gond, van elég bontott számítógépalkatrészem (mondjuk jobb szeretek újat venni, azok csendesebbek), de a vízpótlással még bajban vagyok, hogy miből készítsem el a palack állványát. Igaz, mikor üzemel, úgysem leszek otthon.

A babaulti zöldek között van egy "nyerges", remélem maradt a tigrisek között is mindkét nemből, hogy elindulhasson a reprodukció náluk is.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.08.27. 10:56

Az egyik tigris már gyanús volt napok óta.
Tegnap reggel látom, hogy ledobta a páncélt, kerestem, de nem láttam sehol. Aztán megpillantottam a mohában, de nagyon elbújt, csak azt láttam, hogy mozog.
Aztán etetés előtt kint pózolt a szűrő tetején, és nagyon-nagyon nagy megelégedésemre ott feketéllenek a peték a potroha alatt. Nincs túl sok, és persze még nagyon az elején is van, de remélem ezeket sikerül "kihordani"(ezzel megfigyelésem szerint eddig nem volt probléma), és újra elindul a benépesítés! Sajnos ahogy már írtam, a nyár és (inkább) a betegség megtizedelte az állományt, illetve inkább a tizedük maradt meg...

A Babaultiból pont egy pár maradt, a nőstény "nyerges" már, ott is várom a fejleményeket.

Remélem ott is megindul a szaporulat, és karácsonyra már újra szép számmal kotorásznak majd a garnélák. Teszek fel képet is, de egyelőre nem volt még lehetőségem letölteni a fényképezőgépről a képet.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.08.27. 11:33

Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz! Most már valószínüleg az időjárás is kegyes lesz. "Itt van az ősz, itt van újra..." :)

Most már csak látnod kell a lelki szemeiddel, amint babaultik és tigrisek hada szöszmötöl vígan az akváriumban...és úgy lesz!

Az Erő legyen Veled! ;)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.08.27. 11:43

Köszi!

igen, remélem már nem lesz 30C-os a víz. Bár, a pusztulások nagyrészt még akkor történtek, mikor még nem volt annyi, a szabadságom alatt 2 pusztult csak el, de azokra már előre fogadtam volna (fehéredős betegség).
Ezek igazi harcedzett tigrisek és babaultik, túlélték a betegséget és a kánikulát is.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 11:58

Sok sikert remélem benépesül az akváriumod újra.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Taksoft 16l-ese

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.27. 12:57

Kalappal a kismamához!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron