CRS Nano 30L

A fórumtagok akváriumai

CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.06.24. 11:26

Sziasztok,

Gondoltam feldobom ide is az egyik garnis akit, amit tegnap fotóztam, videóztam.
Anno egy karantén akváriumként indult. A CO2-es növényes akváriumokban mindig is eredményesebben tartottunk ilyen garnikat, így nem volt kérdés, hogy az utolsó garni szállítmánynál egy kis csapatot vegyes gradekből elkülönítek. Így S, SS, SSS grade garnélák kerültek be az akváriumba. Gondoltam ide gyűjtöm a legszebb egyedeket és megpróbálok egy szelektív programot, de ez még kicsit várat magára. A végén maradt egy új megfigyelő aki, ahol további tapasztalatokat gyűjthetünk ezekről a garnélákról, mielőtt a szelektív utat választanánk.

A garnélák szép lassan felcseperedtek és most már az első kör garnik meg is születtek. Jelenleg 2-3 petés mama van bent egy kb 20-25-ös csapatból.

Kép
Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr

Kép
Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr

Kép
Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr

És egy kis videó a végére

https://vimeo.com/44584414
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.06.24. 11:28

Ez még egy jó kép volt.... ezek a picit hamarosan útra készek

Kép
Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.24. 13:15

Szépek a garnik, jó látni Tőled is egy kimondottan garnis akváriumot.

Hogyan rendezted be az akit?

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.06.24. 13:24

Galagonya írta:Szépek a garnik, jó látni Tőled is egy kimondottan garnis akváriumot.

Hogyan rendezted be az akit?

Üdv ;) Gábor


Szia, köszi ;)
Megpróbáltunk igénytelenebb növényeket használni.
Weeping moha, Microsorum, Bolbitis, Crypto egy kevés parvula van még bent.
Nem igazából aquascape. Leginkább olyan amiben a garnik tudnak kicsit szedegetni vagy bújkálni ha kell.

Egyébként ha már növények, tudom ajánlani a parvulát, ha van elég fény a garnis akitok fölött. Sokkal jobban bújkálnak benne a kis garnélák, mint a mohákban.Legalábbis 2-3 akváriumunkban ezt látom.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.06.25. 00:04

Valóban gyönyörüek ezek a garnik, öröm rájuk nézni. Azt szeretném kérdezni, hogy a parvula co2 nélkűl működik-e?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.25. 00:17

Parvulának mennyi a minimálisan elégséges fény, ami azért még kellemes félhomály a garniknak? 0,5W/liter körül?

Ezek mellett a növények mellett Te milyen tápozást használsz ill. ajánlasz tekintettel a CRS-ekre?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.06.25. 01:17

Keiron írta:Valóban gyönyörüek ezek a garnik, öröm rájuk nézni. Azt szeretném kérdezni, hogy a parvula co2 nélkűl működik-e?


Galagonya írta:Parvulának mennyi a minimálisan elégséges fény, ami azért még kellemes félhomály a garniknak? 0,5W/liter körül?
Ezek mellett a növények mellett Te milyen tápozást használsz ill. ajánlasz tekintettel a CRS-ekre?


Parvula azért fényigényes növény. De mivel a garnélás akváriumok legtöbbje nano, vagy nem magasabb az üveg 30cm-nél, már 0.5W/l-el is jól tartható. Ha magasabb az akvárium akkor azért kicsit több fény kell.

De nem vagyok híve a gyenge világításnak a garnik fölött. Ha kevés a fény, a páncélzat is máshogy néz ki. Szóval nem csak azért kell világítani, hogy a növények megmaradjanak, hanem hogy a garnélák is a legszebb pompájukban tündököljenek. Őket nem zavarja a fény és ha kicsit el akarnak vonulni úgyis ott lesznek a növények bújkálók stb. Semmilyen káros hatását nem láttam az erős világításnak.

Tápozni többféle táppal is dolgozunk. Neveket direkt nem akarok említeni, mert reklám lenne. De használunk nitrát és foszfátmentes tápokat olyan akváriumokba, ami gyéren felszerelt, nem igazán növényes és használunk bikább tápokat is amiben rendesen van nitrát. A garnik attól még remekül szaporodnak, hogy magasabb a nitrát szint. Persze a legtöbb tenyésztő alacsony szintet javasol, de ugyanúgy működik egy növényes akváriumban is a dolog ahol simán lehet 20-30mg/l is a nitrát.

Megfelelő szűrés és vízparaméterek kellenek, és ebben a nyári őrületben garantált 25 celsiusfok alatti víz és akkor nem lesz gond.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.29. 14:43

Ígéretes egy kis csapat ! :) ;)
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.06.29. 23:29

viktorlantos írta:
Keiron írta:Valóban gyönyörüek ezek a garnik, öröm rájuk nézni. Azt szeretném kérdezni, hogy a parvula co2 nélkűl működik-e?


Galagonya írta:Parvulának mennyi a minimálisan elégséges fény, ami azért még kellemes félhomály a garniknak? 0,5W/liter körül?
Ezek mellett a növények mellett Te milyen tápozást használsz ill. ajánlasz tekintettel a CRS-ekre?


Parvula azért fényigényes növény. De mivel a garnélás akváriumok legtöbbje nano, vagy nem magasabb az üveg 30cm-nél, már 0.5W/l-el is jól tartható. Ha magasabb az akvárium akkor azért kicsit több fény kell.

De nem vagyok híve a gyenge világításnak a garnik fölött. Ha kevés a fény, a páncélzat is máshogy néz ki. Szóval nem csak azért kell világítani, hogy a növények megmaradjanak, hanem hogy a garnélák is a legszebb pompájukban tündököljenek. Őket nem zavarja a fény és ha kicsit el akarnak vonulni úgyis ott lesznek a növények bújkálók stb. Semmilyen káros hatását nem láttam az erős világításnak.

Tápozni többféle táppal is dolgozunk. Neveket direkt nem akarok említeni, mert reklám lenne. De használunk nitrát és foszfátmentes tápokat olyan akváriumokba, ami gyéren felszerelt, nem igazán növényes és használunk bikább tápokat is amiben rendesen van nitrát. A garnik attól még remekül szaporodnak, hogy magasabb a nitrát szint. Persze a legtöbb tenyésztő alacsony szintet javasol, de ugyanúgy működik egy növényes akváriumban is a dolog ahol simán lehet 20-30mg/l is a nitrát.

Megfelelő szűrés és vízparaméterek kellenek, és ebben a nyári őrületben garantált 25 celsiusfok alatti víz és akkor nem lesz gond.

A fény rendben van, mert én sem vagyok a félhomály híve. A kédésem az lett volna, hogy co2 nélkűl (csak táp és carbo) érdemes-e próbálkozni vele?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: CRS Nano 30L

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.07.01. 12:22

Keiron írta:A kédésem az lett volna, hogy co2 nélkűl (csak táp és carbo) érdemes-e próbálkozni vele?


Hosszútávon - és hát a garnélázás azért erről szól... felnevelés, petésedés, kihordás, felnevelés stb stb - óriási problémát jelent majd a pH ingadozás.
Nagyon sokan próbálkoznak olyan aktív talajjal, ami lejjebb stabilizál 6.7-6.8-nál. Szerintem az a legnagyobb baj, hogy az ozmód is más pH-val jön, a talajod is másra stabilizál és a legtöbb akváriumban lévő levegőztetés is tolja felfele rendesen ez értéket, így csak az aktív talaj nem fog megbírkózni az ingadozásokkal.

A CO2-t ezért érzem hatékonynak minden CRS medencében, mert kiküszöböli a folyamatos ingadozást és tartósan alacsonyabban tartja a pH-t.

Értelemszerűen CO2-es akváriumokba levegőztetni sem levegőztetünk. Inkább a szűrést próbáljuk hatékonyan párosítani az akváriumhoz, hogy a forgatás miatt ne legyen oxigénhiány.

Az akváriumok vizét klímával 21-23 celsiusfok körül tartva legalább a hőmérséklet problémát kizárhatjuk és a nyári meleg víz miatti oxigénhiányt.

Szóval ha van rá mód egyszer próbáld ki a CO2 beoldásos nevelést is. Önmagában a Carbo alkalmatlan arra, amire itt szeretnénk használni.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég