Shrimp room

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.06.09. 17:41

"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.19. 22:51

Ez a sziklás-köves összeállítás baromi jól néz ki! :)

Kik lesznek a lakók?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.06.21. 09:10

Itt minden baromi jól néz ki!
Lennék itt lakó,király életem lenne! ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.22. 11:08

Az égertobozból lehet, hogy kinő majd egy kis égerfa.

Na az mókás lenne! De akkor kicsi lesz az akvárium! :lol:
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.23. 11:38

Én is szeretnék már egy ekkora rendszert :P
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.06.25. 22:26

Köszönöm mindenkinek.

A sziklás kövesben lesznek a ramirezik, legalábbis ez a terv. A többiben viszont garnélák lesznek.. Már csak a vízparamétereket kell belőni, de már az üresjárati idő letelt, úgyhogy már tényleg hamarosan érkeznek a lakók.

Egy hétig nem voltam itthon, ez idő alatt kihalt a bolhatelepem és az alsó 2 akvárium az 5ből bealgásodott kicsit. Furcsa módon azok, amikben nem shirakura talaj van, hanem aprószemű kavics... A beültetett növények nem festenek túl jól, nem véletlenül a szelektálás célját szolgáló akiba ültettem először... Az alsó levelek algásodnak, az új hajtások színe pedig eléggé fakó... De majd meglátjuk, végülis többnek még most nő a gyökere, hátha tetszik majd azért nekik a tápgolyó. ..bár ha növényekről van szó, akkor én co2 nélkül nem is számítok sok jóra, viszont az élesztős dologgal itt nem szeretnék (még) foglalkozni.

A rendszer bővült egy akváriummal, ami nem új, viszont most került megint hozzám (ennek az akinak a beüzemelésével is várok már egy ideje, kb 4 hónapja.....). Eredetileg crs-esnek terveztem, de abból ebben a rendszerben már van elég, még nem tudom, hogy mik fogják lakni. Talán CPO?...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.29. 14:44

Egyszerunick írta:Köszönöm mindenkinek.

A sziklás kövesben lesznek a ramirezik, legalábbis ez a terv. A többiben viszont garnélák lesznek.. Már csak a vízparamétereket kell belőni, de már az üresjárati idő letelt, úgyhogy már tényleg hamarosan érkeznek a lakók.

Egy hétig nem voltam itthon, ez idő alatt kihalt a bolhatelepem és az alsó 2 akvárium az 5ből bealgásodott kicsit. Furcsa módon azok, amikben nem shirakura talaj van, hanem aprószemű kavics... A beültetett növények nem festenek túl jól, nem véletlenül a szelektálás célját szolgáló akiba ültettem először... Az alsó levelek algásodnak, az új hajtások színe pedig eléggé fakó... De majd meglátjuk, végülis többnek még most nő a gyökere, hátha tetszik majd azért nekik a tápgolyó. ..bár ha növényekről van szó, akkor én co2 nélkül nem is számítok sok jóra, viszont az élesztős dologgal itt nem szeretnék (még) foglalkozni.

A rendszer bővült egy akváriummal, ami nem új, viszont most került megint hozzám (ennek az akinak a beüzemelésével is várok már egy ideje, kb 4 hónapja.....). Eredetileg crs-esnek terveztem, de abból ebben a rendszerben már van elég, még nem tudom, hogy mik fogják lakni. Talán CPO?...



Ha kíhívást szeretnél akkor Dennerliket! tarts benne :D
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.06.29. 15:20

Kitűnő 5let.
Kössz.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.07.01. 22:30

A Dennerli tényleg jó ötlet.
:)
Nekik talán bejönne a sziklás-köves akvárium is, ha jól sejtem hasonlítana az "otthoni" környezetre.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.03. 20:26

A sziklás aki a ramireziké, kezdettől fogva nekik lett csinálva.

Lassan elkezdtek érkezni a lakók, először 3 amano garnéla és 3 otocinclus érkezett a jobb alsó kisebb akváriumba, csak úgy poénból, meg mert még őket eddig még nem tartottam. Múlt hét pénteken az otok és amanok uán megérkezett a két pár ramirezi a bal alsó sziklás akváriumba. Eddig minden élőlény beszoktatása problémamentes volt. Bíztató dolog, hogy ma reggel az egyik ramirezi pár leívott (4 nappal miután megvettem őket), szerencsére egy kis kavicsra rakták a zömét, így a scape felforgatása nélkül ki tudtam venni, beraktam egy kis akváriumba, az eredeti vizükkel, egy kis szivacsszűrővel, fűtővel 26 fokra állítva és xantakridinnel... Egy kis adag ikrát a gyökér egyik ágára is raktak ami a kavics közelében volt, így legalább meglátom, hogy kikelnek-e a nagyok akváriumában, és hogy mennyire jól nevelnek a szülők. ..szóval ez a crs-ekre nézve pozitív, mivel most minden akváriumban ugyanolyan a víz, ugyanolyan a technika (a ramik és a crs-esek elvileg ugyanolyan vízparamétereknél érzik jól magukat).

Így valószínűleg a dennerlik helyett az extra akvárium egyelőre a kis ramireziké lesz, ha minden jól alakul velük.

(bocs, hogy nem garnélákról volt szó...)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron