Shrimp room

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.23. 12:18

Akkor a szűrőt takarítsd ki a lehető legalaposabban, majd önts egy adag indító bacit az akiba.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.02. 12:30

Csináltam egy 4 napos elsötétítést egyelőre, éés végül egész pozitív volt a hatás, bár még mindig nem algamentes az akvárium...

Egy másik akváriumba beraktam 2 ilyen diy bújókát egy pár hete, most így néznek ki:
Kép
Egy bújó 2 piramisból áll, a 2 piramist a kis 3szög csúcsainál 3 cuccal rögzítettem, távtartóként szolgál.
A kis garnélák szeretik, meg hátha szűr majd valamit biológiailag.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.28. 17:31

Sajnos a CBS-es akváriumban szépen lassan hullanak a garnélák. 10 db. cbssel kezdtem és most már azthiszem csak 4 van. A garnélák egyébként aktívak, az ételre rárohannak és nagyon szép élénk a színük, a fehér és a fekete is.
A következő értékeket mértem most náluk:
-nitrát: kevesebb mint 1 (gondolom ppm)
-vezetőképesség: 180 microSiemens
-pH: 7,3-7,4
-gh: 3
-kh: 1-2

Egy régebben betelepített akváriumban még magasabb pH-t mértem, 7,5-öt. Ide 8 crs lett telepítve, már csak 3 van, viszont az egy nőstény már egy adag kicsit elengedett, azokból szoktam párat látni, de elég sok a búvóhely.
Egy másik akváriumba 15 crs-t telepítettem, amiből csak egy döglött meg és itt már 40-50 kicsi van, nem volt más elhullás, viszont nemrég itt is elkezdődött az algásodás.
Az összes crs-es, cbs-es akváriumba ugyanaz a víz megy vízcseréknél.

Én arra gondolok, hogy az algák miatt megy fel ennyire a pH és ezért döglődhetnek a garnélák és félek, hogy abban az akváriumban is gond lesz, amiben a legnagyobb a populáció.
Elvileg a nitráttal nincsen gond, így azt gondolom, hogy a csapvízben (amivel visszakeményítem az ro-t) lehet valamilyen olyan anyag, ami kedvez az algáknak, így azok elszaporodnak, megemelik a pH-t, ami nem tetszik a garnéláknak. Ez lehet ilyen hatással rájuk? és milyen anyag okozhat ilyen algásodást?

Kössz előre is a segítséget.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.28. 19:07

Valami gáz lehet a vízzel, ez a pH nagyon magas nekik, nálam 6,3-6,5 körül vannak. A TDS is magas, 120 lenne az ideális. Viszont a gH meg kevés, 4, de inkább 5 kellene. kH meg lehetne inkább 0....
Ezzel csak kínlódni fogsz. Hogyan csinálod a vizet? Milyen talaj van bent? Milyen kövek és fák, Milyen szűrőanyag?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.28. 21:31

Microsiemensben mér az én mérőm, nem tds-ben. A vizet úgy csinálom, hogy egy tartályba jelölésig csapvizet engedek, majd jelölésig ro-t, levegőztetem, fűtöm, majd min. 1 nap után csinálom a vízcseréket belőle. Most ezek a jelölések... ez a keverés még nem kiforrott, de eddig nem volt túl rossz ez az arány, szóval pontosan még nem lőttem ezt be, lehet h nem ártana. A cantonensiseknél red bee sand van még mindig, ami elvileg csökkenti a pH-t, végülis ezt az egyet tudja elvileg ez a talaj, és jó drága, na mindegy. Bolti kis gyökér van bent, talán red moor, mohák vannak rá kötözve, más nemnagyon van itt. A szűrő hátfalas matten itt, 5 centi vastag, a legsűrűbb szivacsból.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.10.28. 22:30

Igen gáz van a vízzel. én pont ezzel kinlódtam hónapokon keresztűi, és csak úgy tudtam megoldani, hogy újra indítottam az összes akváriumomat. Az ro-t ne keverd csapvízzel, mert a ph-d szépen lassan, de mindig fel fog kúszni 7 fölé. Nagyon gyorsan indítani kéne egy új akváriumot, amit csak ro vízzel töltessz fel, és gh+-szal (http://www.greenaqua.hu/saltyshrimp-bee ... I2GQmKxdM4 ) beállítod tds 120-ra, de itt ne használj aktív aljzatot, hogy a garnik minél hamarabb költözni tudjanak. Kb 2 hét. Az átszoktatásukat is elkezdheted azonnal, kiveszed a vizük minimum felét, és szépen lassan ( mondjuk ez alatt a 2 hét alatt) visszatöltöd az új akival megegyező vízzel. Ro, tds 120!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.28. 23:27

A salty shrimpet :Ezt nézegetem én is amikor töprengtem hogy csináljak lágy vizet .De én azon gondolkodok ilyenkor kvázi sót vesz meg az ember ilyen drágán :(( .Messze van igaz szállítási költség stb..de egy alternatíva lehet ez : Aufhärtesalz http://www.garnelenstube.eu/aufhaertesalz.html ez házi készítésű van aki ezt használja .Megnézte milyen lenne az ideális víz és saját magának kevergeti ki összetevökböl és csinál pl sulawesiknek is.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.28. 23:30

Köszönöm a hozzászólást.
Tehát a csapvízzel van valami gond? Sikerült rájönni, hogy Nálad mi volt pontosan? Ez a hónapokig kínlódás elég rosszul hangzik, de én nem szeretném újraindítani az akváriumokat, főleg a drága talaj miatt. Az nem lenne jó, ha vennék ilyen gh növelőt és azt használva ro-val mondjuk egy hétig minden nap 20%os vízcseréket csinálnék, utána meg a szokásos hetiket? Nem értem, hogy mi a gond a csapvízzel, de szerintem is ez a gyenge láncszem a dologban. Senki nem keményít vissza csapvízzel?...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.10.29. 00:06

LEVEGŐZTETÉS!!!!

Miért kell?

Az RO vized pH-ja valószínűleg alacsony. Talán még keverés után is elégséges lenne. De a sok levegőztetéssel teljesen eltolod a pH-t.
Ha a garnis akiba is megy a levegőztetés ezerrel akkor a talajod hiába próbálná a garnik számára ideális pH-t tartani, te ellene dolgozol.

Picit gondold át ezt a kört. A legtöbb Bee elhullás rossz pH miatt van. Mindent tegyél meg érte, hogy ez az érték ideális tartományban maradjon.
Lehet drága a só, vagy épp macerás a pH csökkentése, de a fent leírt garni elhullásokkal már sokszor annyit vesztettél anyagilag, mint amibe ezek a dolgok kerülnek.

A garnéláid majdnem biztos hogy a teljesen extrém pH miatt haláloztak el.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.29. 00:59

Nem levegőztetek egyik garnélás akiban sem, csak a tartályban vízcsere előtt, hogy kimenjen a klór, mivel csapvízzel keverem (vagy kevertem) a lágyvizet.
Nem lehet, hogy az algák miatt ilyen magasak a pH-k az akváriumokban, ami mondjuk egy magas foszfáttól lehet(csapvíz), mármint az algásodás?

Köszönöm a hozzászólást.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég