Shrimp room

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.08.05. 22:33

Gratula a CRS-ekhez, jól néznek k! ;)

A színfedettségen egyébként lehet valamivel javítani?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.08.05. 22:47

Galagonya írta:Gratula a CRS-ekhez, jól néznek k! ;)

A színfedettségen egyébként lehet valamivel javítani?


Az ásványi anyagokkal és kiegészítőkkel lehet javítani kicsit a színezeten, de sokkal fedetebb már nem lesz.
Ezt szépen a szaporulatokból kell majd folyamatosan szelektálni.

nem véletlen kerülnek ennyibe az igazán szép példányok:
http://www.benibachi.co.uk/product/beni ... rl-shrimp/

;)
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.08. 21:23

Tegnap vízcsere előtt megmértem az akváriumokban a vezetőképességet, és az összes lágyvízes akvárium 200 microsiemens körül volt (bár még mindig nem kalibráltam be a mérőt, tegyük fel h nagyjából jó), egyedül az volt keményebb, amiben a crs-ek vannak, 350 körül volt ott a vezetőképesség, nem tudom, hogy hogyan.. Kb. 70-es vezetőképességű vízzel cseréltem csak ebben az akváriumban vizet (20%), hogy kicsit lemenjen, bár még azóta nem mértem, hogy mennyi lett az egyenleg, de ma észrevehetően szebb színűek lettek a garnélák, a fehér szinte olyan, mintha festették volna. Szerintem ez a lágyabb víz miatt lehet, mert eddig is cseréltem a vizüket hetente, nem hinném, hogy csak a tisztább víz okozta volna.

Hétfőn vettem rili garnélákat, mert az én populációm nagyon megállt a fejlődésben, még mindig nem heverték ki ezt a kifehéredős betegséget, természetesen az újak egy másik, lágyvizes akváriumba kerültek. Egyébként a régiekből éppen ma petésedett be egy nőstény, ami már elég régen volt náluk. Őket egy ideje keményebb vízre, csapvízre szoktatom vízcserénként, a velük lakó babaulti zöldeknek is elvileg jobb, ha nem olyan lágy a víz.

..és életemben először vannak red cherryjeim. Őket is hétfőn vettem (30 db rc) 10 db. endler-guppival együtt, vagyis őket szántam egy közös akváriumba. Ez az akvárium csapvizes, még berendezetlen, aljzat van bent és matten szűri.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.31. 20:24

Az lehetséges, hogy egy crs a 13. napon megszülessen? Egy petés anya van az akváriumban és ez az egy pici, a többi pete még a hasán van. A kis crs-t tegnap vettem észre, elvileg a petésedés után 13 nappal és már színes volt, látszanak a csíkjai. Ők így születnek, hogy csíkosak, vagy most valamit elnéztem? A petésedésnél egyszerre 2 nőstény petésedett, de csak az egyik tartotta meg a petéket, a másik eldobálta(az egy fiatalabb egyed volt, gondolom tapasztalatlan anyuka), legalábbis én így vettem észre. Még az lehet a másik opció, hogy nem vettem észre, hogy petés amikor hozzám került és éppen engedte el őket, amit én pete eldobálásnak véltem? ......... Remélem, hogy ez csak egy korai elengedés, és nemsokára követik a testvérei is.

Egyébként ez a garnéla megviccelt engem, mert azt hittem, hogy az összeset elengedte, csak ezt az egyet veszem észre, a többi elbújt, de végül rájöttem, hogy a régi anyát véltem új petés nősténynek, mert ami az egyik oldalán Hinomaru, az a másik oldalán V-band...

A régi rilis akváriumomban tegnap viszont tényleg elengedte az egyetlen petés nőstény a kicsiket, egy másik pedig bepetésedett, ez elég pozitív, mivel már régen volt itt petésedés. A kifehéredős valami, úgy tűnik, hogy befejeződött, már szerintem 2-3 hónapja nem volt köztük elhullás. A velük élő babaulti zöldekre egyáltalán nem volt hatása a fehéredésnek, ezért gondolom, hogy ez a Heteropodák betegsége, ami nagy valószínűséggel szexuális úton terjed közöttük, nekem ez a meglátásom. ...vagyis most ebben a rilis akváriumban nagyon sok zöld garnéla mászkál.

A red cherrys, endleres, babaultis csapvízes akváriumban nagyban mennek a petésedések, születnek a kis endlerek, minden jónak tűnik ott.

Az egy dolog ami zavar engem (azon kívül, hogy a kis ramikat napi 2-3szor sórákkal kell etetni :? ....), az az, hogy elég sok gond van az algákkal egy pár akváriumban, amit nagyon nem értek, mivel elvileg mindennek jónak kellene lenie :evil: , ezért is nem raktam fel mostanában képeket... Most ancistrussal próbálkozom a ramis akváriumban, ahol elképesztő algásodás van, de egy másik crs-es akváriumban is eléggé megindult a zöld fonálalga, ide majd talán az otokat fogom átköltöztetni.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.12. 22:24

Tegnap megszületett az első alom crs, az anyukánál már nem látok petét. Eddig 4et sikerült összeszámolnom, de nagy az aki, a red bee sandben is el tudnak tűnni. 5 nap híján egy hónapig hordta őket a hasán a nőstény.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.22. 19:59

Régebbi rilis akvárium, sok kis babaultival:
Kép
Az első kis crs-ek:
Kép
Endleres, rc-s csapvizes akvárium, egyelőre be vannak szórva az élőlények, várom, hogy valamiféle egyensúly beálljon, aztán elkezdek mohátkötözni, viszont minden szépen szaporodik és nő ettől függetlenül:
Kép
Szép fonálalga, szívesen fogadok tanácsokat ( a mellette lévő ugyanekkora akváriumban, ahol minden ugyanolyan, egy szál sincsen belőle):
Kép
"Öröm az ürömben"(petés):
Kép
Az új egészséges rili kolóniám szépen alakul:
Kép
Az új CBS-ek legszebbike:
Kép
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.09.23. 08:14

Jól néznek ki a mohacsomók a fára kötözve, ha lesznek kiadó zöld babaultik ne felejts el szólni! ;)

Ehhez a fonálalgához már lehet, hogy fűnyíró kellene! :D

Nálam is volt ilyen, mindenhol fonálalga volt, a szűrőn, a köveken, a fákon, átköltöztettem az Endlereket(kb.20-at), egy hét alatt lerágták szép rövidre. Esetleg black molly vagy sziámi ormányos márna. A többit utána már szerintem algaevők eltüntetik, meg az Amanok.

Grat a CBS-hez! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.23. 10:00

A fonálalga veszélyes dolog. Ha nem látom, nem hiszem el, de a kisebb garnélák úgy bele tudnak gabajodni, hogy nem kerülnek ki élve. Valahogy távolítsd el.
Amúgy nagyon szép az a Hinomaru CBS.... ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.23. 11:00

Az a fonál egészen extrém! Először manuálisan tépd ki az összeset, amit csak tudsz, majd meg kéne keresni a probléma forrását. Ha a világítás túl sokáig van, ha gyenge vagy éppen túl erős a tápozás, ha ritka a vízcsere, ha már nem bírja a szűrő, akkor szokott előjönni. Ezek rendben vannak? Mik a paraméterek?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Shrimp room

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.23. 11:39

A fonálalgástól jobbra az akváriumban vannak a kis crs-ek, mondjuk arról az akiról nem raktam most teljes képet, de ott tényleg, egy szál nincsen belőle, csak egy kis barnaalga nő az üvegen, de azt könnyű kaparászni, ezt is ritkán kell. A 2 akváriumban ugyanolyan az aljzat, a szűrés, a fűtés, ugyanolyan fénycsővel világítom, egyforma vízzel cserélek bennük heti 20%-ot, ugyanolyan garnélák lakják, sőt a fonalasban még kevesebb garnéla is van.... Az eltávolítás problémás, mivel már szinte az egész aljzatot is belepték és nagyon kapaszkodnak a könnyű red bee sand felső rétegéhez, azt meg nem akarnám az algával együtt kidobni.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron