első garni nano

A fórumtagok akváriumai

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.07.24. 22:59

Régen írtam már ide. Sajnos a kis garnikbol csak 3 maradt. Nagyon nem tudom mit rontottam el. Az akvakertész forumon is mondták hogy az első honapban nagyon érzékenyek.
Csak arra rudok tippelni hogy ezekkel vagy ezek együttesével okoztam a bajt:
- tul sok volt a vizcsere. hetente kb 40 %-ot cseréltem. Ugyan beállitottam a cserevizet, de attol még gond lehetett
- Easy carbo. Csak 0,4 ml adagolok naponta, joval kevesebb az ajánlottnál és eleinte ugy is tűnt nincsen bajuk ettől.
- kevés táplálék. Csak 2 naponta adtam ivadéknevelőt, de annak elégnek kellett volna lennie 2 napig.

a víz hőmérséklete mindig 25 fok alatt volt.Minden tanácsot szivesen fogadnék mert nemsokára szül a cbs és egy crs is és szeretnék rájönni még időben mit ronthattam el.
Az is eszembe jutott hogy esetleg különrakom egy időre a kis garnikat mig megerősödnek de ez nem lenne egyszerü.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.07.25. 21:22

Szia!

Bár CRS-ekkel nincs tapasztalatom, de egyébként szerintem próbálj meg kevesebb vizet cserélni, 25-30%-ot max. és az easy carbot csökkenteni pl. felére, legalább amíg az újszülöttek kicsit megerősödnek. Hátha bejön!

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.07.26. 21:39

Köszönöm a tanácsot! Megfogadom! :)
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.10. 08:48

hszilvia írta:Régen írtam már ide. Sajnos a kis garnikbol csak 3 maradt. Nagyon nem tudom mit rontottam el. Az akvakertész forumon is mondták hogy az első honapban nagyon érzékenyek.
Csak arra rudok tippelni hogy ezekkel vagy ezek együttesével okoztam a bajt:
- tul sok volt a vizcsere. hetente kb 40 %-ot cseréltem. Ugyan beállitottam a cserevizet, de attol még gond lehetett
- Easy carbo. Csak 0,4 ml adagolok naponta, joval kevesebb az ajánlottnál és eleinte ugy is tűnt nincsen bajuk ettől.
- kevés táplálék. Csak 2 naponta adtam ivadéknevelőt, de annak elégnek kellett volna lennie 2 napig.

a víz hőmérséklete mindig 25 fok alatt volt.Minden tanácsot szivesen fogadnék mert nemsokára szül a cbs és egy crs is és szeretnék rájönni még időben mit ronthattam el.
Az is eszembe jutott hogy esetleg különrakom egy időre a kis garnikat mig megerősödnek de ez nem lenne egyszerü.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről

Milyen értékeken, gh, kh, tds tartod őket?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 10:18

Megszülettek az újabb kicsik?

Esetleg próbáld meg, hogy első 2 hétben egyáltalán nem cserélsz vizet, mert ekkor a legérzékenyebbek a kicsik minden változásra, az easy carbo-t pedig szerintem egy darabig teljesen iktasd ki.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.09.02. 22:02

Szia Szentgyo!

Elnézést, csak most vettem észre hogy írtál. Nem gyakran nézek fel mostanában ide :oops:
Megszülettek :) Azóta született még egy generáció és most láttam, hogy újabb 2 crs petés :D

Hamarosan nagyobb helyre kerülnek, mert átépítem a nagyobb akváriumot és főleg az ő érdekeiket szem előtt tartva szeretném kialakítani. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségedet - illetve mindenki tanácsát megköszönöm.

Amanokat lehet-e crs/cbsek mellett tartani? Természetesen nem az összeívásra gondolok, hanem hogy az amanok nem e stresszelik e a crseket illetve kergetik őket.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Ati » 2012.09.06. 22:04

hszilvia írta:Szia Szentgyo!

Elnézést, csak most vettem észre hogy írtál. Nem gyakran nézek fel mostanában ide :oops:
Megszülettek :) Azóta született még egy generáció és most láttam, hogy újabb 2 crs petés :D

Hamarosan nagyobb helyre kerülnek, mert átépítem a nagyobb akváriumot és főleg az ő érdekeiket szem előtt tartva szeretném kialakítani. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségedet - illetve mindenki tanácsát megköszönöm.

Amanokat lehet-e crs/cbsek mellett tartani? Természetesen nem az összeívásra gondolok, hanem hogy az amanok nem e stresszelik e a crseket illetve kergetik őket.


Szia Szilvia,

először is, mekkora is ez a nagyobb akvárium? Lehet őket együtt tartani, viszont én nem tenném, ha nem muszáj. Elvannak ugyan, de az amanok már csak méretüknél és természetüknél fogva is kevésbé lámpalázasak... pl. kajáláskor sokkal előbb rajta lesznek a kaján, így biztos hogy nem érzik olyan jól magukat a CRS/CBS-ek, mint ha csak ők lennének. Szerintem, ha max. 3db amano-t tartasz mellettük, az ok, de többet nem ajánlanék. Ha elég nagy az akvárium, nyilván többet is lehet, de egy átlagos méretig, mondjuk 80-100l-ig ennyi.
Kérdés az is, hogy mi a cél, dísz (így is lehetnek utódok), vagy azt szeretnéd, hogy minél jobban érezzék magukat a garnik és minél több utód legyen?
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég