Első garnélás nano próbálkozásom

A fórumtagok akváriumai

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.17. 20:02

Molroth írta:Köszönöm szépen! :)
Gyenge kezdés után sikerült olyan akit összedobni, ami közelít ahhoz, mint amilyennek "megálmodtam".
A glossora nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog produkálni. A Crinum calamisiratum pedig nagyon megtetszett, valahogy megpróbálom beszerezni.
Az a baj, hogy Vllisneriából nekem a nagy van, ami akár méteresre is megnő. A tóalmán gondolkoztam még, de azokat meg pont most nyestem vissza, mert nagyon elszaporodott.

Én hátul megpróbálnám az Érdes tócsagazt(Ceratophyllum demersum), mert igénytelen, gyorsan nő(tisztítja a vizet), és szépen bokrosodik.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.18. 10:22

Köszi szépen a tippeket. Közben nézelődtem kicsit és szerintem Cryptocoryne wendtii ''green'' lesz belőle. Nem tudom, hogy Budapesten lehet-e kapni valahol.. Az aquadepoban nem láttam. GA-nál van, de nincs kedvem emiatt annyit utazgatni...
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.18. 11:36

Molroth írta:Köszi szépen a tippeket. Közben nézelődtem kicsit és szerintem Cryptocoryne wendtii ''green'' lesz belőle. Nem tudom, hogy Budapesten lehet-e kapni valahol.. Az aquadepoban nem láttam. GA-nál van, de nincs kedvem emiatt annyit utazgatni...


Nekem van, de egy 54 literesbe. ebbe szerintem nagy lesz ha megnő. Főleg hogy bokrosan, oldalra terjeszkedik. Inkább válasz valami "egyenesebb" magasra növő steam növényt, pl bacopa félék.

Bacopa caroliniana
Kép

Bacopa monnieri

Kép

Ha esetleg megtetszenek, akkor a Bacopa caroliniana beszerzésében tudok neked segíteni Pesten ;)
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.18. 20:47

Köszi szépen a tippeket. :)
Nem sikerült még kitalálnom, hogy melyiket szeressem... Sajna kevés boltot ismerek, ahol szép növények vannak és legalább egy kicsit tudok válaszolni. A legszimpatikusabb talán a tócsagaz egyelőre. Szerintem azt a garnik is szeretnék.
Nálam is megjelent a sokat emlegetett (?) fehéres trutyi a red mooron. Csak olvastam róla, de képet még nem láttam. Ugye ez az és nem valami mást sikerült a vízbe raknom?
Kép
Kép

Mit tudok vele csinálni? Le fogja ezt majd pusztítani az egyelőre 3 nagy +1 mikro red cherry?
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.19. 04:10

Semmit, de szépen lassan eltünik a garniktól függetlenül is, ők maximum gyorsítják a folyamatot. Nálam még soha sem okozott galibát.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.19. 09:29

Keiron írta:Semmit, de szépen lassan eltünik a garniktól függetlenül is, ők maximum gyorsítják a folyamatot. Nálam még soha sem okozott galibát.


Köszi! Megijedtem, hogy sikerült behurcolnom valami szutykot annak ellenére, hogy kifőztem a fát rendesen. :) Tegnap úgyis vízcsere volt, letakarítottam nagyjából, kíváncsi vagyok, mennyi fog visszanőni belőle.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.21. 19:57

No, azt hiszem, hogy elérte az akvárium a végleges állapotát, több növény már nem fog bele kerülni. A hátlapra került egy matt fekete karton, a szívócsonkra barkácsoltam egy normálisabb szivacsot, ami elé pedig cryptocoryne lucens-t ültettem, ami remélem majd szépen teret foglal magának. Közben a glosso is hozza az új hajtásokat, szóval ránézésre rendben van minden.
Vettem a Vadonban még négy darab garnit és úgy döntöttem, megpróbálom betelepíteni őket a "régiekkel" együtt. Láthatóan sokkal jobban érzik így magukat, hogy ennyien vannak. Az új garnélák közül egy petés és a régiek közül is az egyik bepetésedett.
Íme pár kép:

A jelenlegi állapot:
Kép

Egy pár eldobott pete az egyik anubias levélen:
Kép

És az egyik kismama:
Kép
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.22. 01:13

Nekem tetszik a "végleges" állapot, és a garnik is szépek. Grat.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.23. 21:31

Köszi szépen! :)
Egy-egy darab glosso néha még elszabadul, de ez minden. Kell még idő, hogy megvessék a "lábukat". Most még co2 nélkül vannak, de tervezem, hogy beruházok végre egy kis easy carbora. A mikro/makro tápokon még gondolkozom, lehet, hogy elég nekik a talaj is.
Szívesen lennék vagy két hónappal öregebb... :P
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.23. 21:32

Jah és legalább 3 petés nőstény van a brancsban... :)
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég