Első garnélás nano próbálkozásom

A fórumtagok akváriumai

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.24. 02:11

Molroth írta:Köszi szépen! :)
Egy-egy darab glosso néha még elszabadul, de ez minden. Kell még idő, hogy megvessék a "lábukat". Most még co2 nélkül vannak, de tervezem, hogy beruházok végre egy kis easy carbora. A mikro/makro tápokon még gondolkozom, lehet, hogy elég nekik a talaj is.
Szívesen lennék vagy két hónappal öregebb... :P

Ha a Ga-s mikro/makróra gondolsz, az szerintem nagyon durva a garniknak.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.29. 13:04

Igen GA-s tápokra gondoltam végső elkeseredésemben, de elvetettem, köszi a megerősítést! Sajna easy carbot nem sikerült beszereznem... a Lurdyban voltunk moziban, gondoltam megnézem az ottani üzletet, de az eladók csak pislogtak rám, mint hal a szatyorban, hogy mit akarok. Remélem a vadonban lehet kapni, vagy valahol elérhető közelségben Kispest környékén... :S
Egy kis profitolt kaptak a növények, mert kezdenek kifakulni kicsit.

Más:
JBL nanoprawn-t adok a garniknak, a leírás szerint napi kétszer 1db granulátum/garni adagokkal, de szerintem ez sok... Valakinek valami tipp/tapasztalat esetleg?

És végül... Van olyan akvarisztikai üzlet, ahol lehet otp cafeteria kártyával ajándékutalvánnyal fizetni és árulnak külső szűrőket? :D
A halas akimat is rendbe akarom majd tenni.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.29. 13:21

Ha mindenképp tápoznál, keress olyan tápot, ami nitrát mentes.

Lehet egyébként ez az egész egy rossz beidegződés, a régi tanok maradványai, ahol a nitrátot üldözték.

Ha most azt mondom neked, hogy a garnélás tárolónkban al elmúlt 1.5 évben több garnéla adta be a kulcsot, mint a növénytankjainkban mit mondanál?
Mindkét helyen aktív talaj van, mintkét helyetn azonos szokás a vízcseréknél. három dologban különböznek ezek az akváriumok.

A garni tároló alatt gyengébb szűrés megy (talaj, akasztós és itt ott külső), míg a növényesben csak külső megfelelően méretezve.
A garni tárolóban NEM tápozunk. A másikban hol gyengébb nitrát tartalmú, de most épp 100% GA tápok. Eredmény? Garni tárolóban 0-5 nitrát szint. Növényesekben 20-30mg.
És csak a növénytankjainkban használunk CO2-t.

Nem szeretnék semmilyen téves infót sugallni, vagy azt mondani, hogy nyugodtan adagold a nitrátot, mert semmi baj nem lesz, de lehet picit félrenézzük az egész garni kérdést. Meg kell nézni távolkelei csókák milyen szűréssel dolgoznak. És nem ritka a CO2 beoldás sem.

A nitrát?... nem elsődleges szerintem. Sokkal fontosabb a keménység és a megfelelő ásványi anyagok jelenléte, a vedlések miatt.
Persze a nitrát se legyen az egekben, de nem kel rágörcsölni, ha nem 0 és 5 között van.

Az akváriumodhoz egyébként fölösleges a GA táppal lőni, mert ez egy rendkívül tömény táp. Vagy ha már megvan, akkor a napi adagolást csak 1x egy héten add be az akiba.

Nálunk jelenleg Fekete Tigrisek, CRS mix, CRS S-SS-SSS-K14, Vad heteropodák, Amanok és CPO-k is kapnak GA tápot a nyakukba. Csak ritkábban.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.29. 19:10

viktorlantos írta:
Nem szeretnék semmilyen téves infót sugallni, vagy azt mondani, hogy nyugodtan adagold a nitrátot, mert semmi baj nem lesz, de lehet picit félrenézzük az egész garni kérdést. Meg kell nézni távolkelei csókák milyen szűréssel dolgoznak. És nem ritka a CO2 beoldás sem.


A Co2 beoldással stabilizálják a pH-t.
Amúgy én mindig azt mondtam, hogy ha sok pénzem lenne, minimum 60 liter/akvárium és külső szűrő. Namost ebből kellene a mai állás szerint 18 db. És még bővíteni szeretnék :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.03. 22:01

Köszi szépen a tanácsokat! Közben sikerült a Westendben lévő üzletben beszerezni az easycarbot (a profitolt is ott vettem). 10 literes az akvárium, elég sok növény van benne szerintem, szóval napi ~negyed milit adagolok nekik, remélem ezzel nem viszem túlzásba...
Minden esetre haláleset nem történt... épp ellenkezőleg, megjelent egy csapat újszülött garni és a nagyok is szép pirosak, szóval úgy nézem, jól érzik magukat. És a napokban a glosso is beindult. Remélem kordában tudom majd tartani, mert iszonyat tempót produkál...
Pár kép (nem vagyok egy nagy fotós, szokni kell még ezt az akvárium fotózást, hiába van nikonom... igaz nem tükörrefis, szóval bocs a tré minőségért):

Terjeszkedik a "gyep". :)
Kép

Vacsira összesereglik a család
Kép
Kép
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.23. 12:18

Sajnos ma volt egy elhullásom, mindenféle előjel nélkül.
Remélem, egyedi eset volt.
Ezt leszámítva minden rendben. Szaporodik az állomány, a növények meg szépen terjeszkednek. A glossonak lassan a csodájára járok, hogy ilyen low tech körülmények között milyen szépen elvan... Ma vízcserélek, utána dobok fel képet.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: andrew » 2012.05.27. 14:51

Jó lesz ez, nem mondom, szebb lett mint a kiinduló verzió! Az elhullásokon meg kár parázni, amíg szaporulat is van, nem kell aggódni nagyon. Sajnos ezek a garnik emberi (vagy) hal mértékkel számolva igen rövid életűek.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.27. 19:29

andrew írta:Jó lesz ez, nem mondom, szebb lett mint a kiinduló verzió! Az elhullásokon meg kár parázni, amíg szaporulat is van, nem kell aggódni nagyon. Sajnos ezek a garnik emberi (vagy) hal mértékkel számolva igen rövid életűek.

Köszi szépen!

Igazából azért paráztam be, mert mostanában megjelentek ebben az akimban hívatlan vendégek, akikkel még soha nem találkoztam. Vannak kis pöttyök, amik alig látszanak és a vízfelszín felé buliznak. Gyorsak, mint a veszedelem, de kicsit nagyobbra vettem a flowt és úgy nézem, hogy eltűntek. Legalábbis remélem.
A másik társaság pedig nagyon vékony, még egy hajszálnál is vékonyabb és 1-1,5 cm hosszúak és az üvegen mászkálnak. Nem tudom mik lehetnek, de remélem sikerül megszabadulnom tőlük és azt még jobban remélem, hogy nem ártalmasak.... :S

És akkor végül a mai - nagyobb - vízcsere utáni képek, csak telefonnal.
Elölről szedtem ki a brazil fűnövényből és a helyére ültettem szét egy kis glossot, így fára kötözött moha is látszik. :)
Kép

Kép
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.27. 21:32

Nagyon egészségesnek tűnnek a növények, és ha jól látom algák terén is nagyon jó a helyzet.
Én 1-2 sziklát hiányolok még a terepről, mondjuk a gyökér bal tövében, egy szürke felfelé csúcsosodót, de egy pár kavics is biztosan jól mutatna a gyökér körül.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első garnélás nano próbálkozásom

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.30. 22:40

Egyszerunick írta:Nagyon egészségesnek tűnnek a növények, és ha jól látom algák terén is nagyon jó a helyzet.
Én 1-2 sziklát hiányolok még a terepről, mondjuk a gyökér bal tövében, egy szürke felfelé csúcsosodót, de egy pár kavics is biztosan jól mutatna a gyökér körül.


Köszi szépen!

Van valamennyi zöld pontalga, de nem vészes egyelőre. Bár az üveg hajlatában nehezen tudom letakarítani, a glossonál meg egyszerűen nem tudok hozzáférni, nincsen olyan kis algakaparóm... :S Engem némiképp meglep, hogy nem döglődnek a növények, hiszen eléggé low tech körülmények között vannak. Amikor a glossot megvettem, láttam az eladó arcán a megvetést, hogy co, meg erős fény nélkül tuti kidöglik, de azóta is szépen - bár kicsit lassan - növöget.

Ami a követ illeti, gondolkozom rajta, illetve az a tervem, hogy ahogy növi be a teret a glosso, a bal oldalon is kiszedem a fűnövényt és a helyre glosso fog kerülni.
eddig nem láttam sehol sem ilyen kis darab követ, ezért nincsen benne. Nem szeretnék nagy sziklát bele, mert elég kicsi az alapterület. Úgy tervezem, hogy a bal első sarokba rakok egy kisebb követ, de lehet, hogy megfogadom a tanácsod és a gyökér tövében, illetve mögötte egy kicsikét rakok egy felfelé és bal oldalra kiálló nagyobbacska követ, meg egy laposabbat szeretnék a víz beömlése alá, hogy ne legyen ott kráter a flow miatt.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron