Első Egyszrű garnélás akváriumom

A fórumtagok akváriumai

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.05. 07:31

Köszönöm.

..éés a babaultik is már szebbek, ha minden igaz vasárnap csinálok róluk pár képet, ja és az egyik tegnapelőtt bepetésedett, viszont a kevés crs, ami világra jött az eltűnt... Tényleg nagyon kicsik voltak, versenyeztek nagyságban az újszülött kis barna csigákkal, úgyhogy még van egy kis remény h valahol megbújva van pár.. Kis rilik is most "születtek", és az elmúlt időben kb 5 megdöglött belőle, crs-ből meg 2.. Még mindig nem tudom, hogy mi lehet a baj pontosan. Tegnap beraktam egy csigaevő csigát egy másik akiból, mert az nem lenne jó, ha továbbra is ilyen gyorsasággal szaporodna a csigák száma.
..ja és megint új helyen van az akvárium, és mindig meglepődöm végül, hogy milyen jól bírják a garnik az utazást. Eddig utazás miatt még egy sem döglött meg. Sok garnélám már több mint 4000 kilométert utazott a saját akváriumában..
A technika egybként az, hogy egy kemény "hungarocell" anyagot szorosan az akvárium méretére vágok és azt beletuszkolom az akiba ugy, hogy egy nagyon vékony levegőréteg legyen a felszin és a hungarocell között. Ennyi.. és így nem hullámzik, a garnik sem fulladnak meg, kioperálni pedig 2 kés segítségével lehet, úgy h ferdén pl beleszúrom a cuccba és az fogantyúként funkcionál. Ha egybként puha hungarocell van csak, akkor az akit tele kell üres flakonokkal pakolni puposan, majd körbe szigetelőszallagozni keresztben az akit, ez azért kell, hogy a hullámok ne tudják felnyomni a hungarocellt. Ennél a megoldásnál sem volt semmi gond.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.07. 22:57

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szerettem volna piros fehér(átlátszó) zöld színkombinációt elkapni, de nagyon nem akartak előjönni a zöldek....
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.05.08. 10:01

Nekem ezek a rilik nagyon bejönnek!Csodaszépek,nagyon szép mintázatuak!Grat hozzájuk,na meg a többiekhez is!!! ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.08. 16:15

Köszönöm.
Nekem is egyre jobban tetszenek ;) , ahogy a kicsik is növögetnek és mindegyiknek más a mintázata. Csak kár, hogy ilyen kicsik még, az lesz a jó, ha a következő generáció is elkezd szaporodni. Most már nincsen is ivarérett nőstényem, a 2 ami volt, az már nagymama korszakát éli... ..sajnos már csak az egyik él, nemrég megdöglött a másik... Mondjuk egyszer bepetésedett már egy itt született nőstény, de el is dobálta, pedig tök szép volt..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.12. 19:06

Kép
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.12. 23:25

Nagyon szép ez a kislány.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.13. 08:02

Kép
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.13. 08:05

Na így akartam... (a photobucket.com nem akarta normálisan feltölteni pedig előnézetben mást mutatott)
Igen nagyon szép, de a fotó tényleg nem adja vissza h mennyire. Szerencsére az 5 babaultiból már 2 petés és jó sok petéjük van.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.05.14. 15:32

Valóban csinos a kismama, grat hozzá!

Bőséges szaporulatot kívánok, aztán majd lehet, hogy meglátogatlak ha már eladósorba kerülnek. :)

Gondolom szeretik a zöld kosztot! :D

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.15. 08:24

Köszönöm, de én csak jókor voltam jó helyen ;) (Németországból származnak)

Ha jól látom, már 3 az 5ből bepetésedett, úgyhogy egészen ideális a hím-nőstény arány, tehát valszeg egy pártól megválok majd, ha van rá kereslet.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég