Első Egyszrű garnélás akváriumom

A fórumtagok akváriumai

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.08. 06:38

Mi helyzet a Babaultikkal, szaporodgatnak szépen?
:)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.06.08. 21:44

Igen. Szépen osztódnak ;) Csak még kicsik :roll:

Ez olyan h: milyen az étel? ..Forró

Ha nőnek, lesz népességbecslés, meg minőség-ellenőrzés...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.03. 21:00

Szépen lassan hullanak a rilik.
Büszke voltam arra, hogy egy darab garnélám sem döglött meg... ..egészen addig, amig nem vettem csigákat az akváriumba. Gondoltam viszek még egy kis életet az akváriumba, egy kis változatosságot. Több félét vettem, amikből pár valamiért meg is döglött. Csigák vásárlását mindenki jól gondolja meg, vagy jól járjon utána, hogy nem voltak-e gondok ott, ahonnan származnak. A csigák hordozhatnak olyan betegségeket, amik őket ugymond nem betegítik meg, viszont továbbadhatják más állatoknak, akik már nem tünetmentesen hordozzák, hanem elpusztulhatnak tőle.
Érdekes módon csak a rilijeimre van hatással a betegség, amit minden bizonnyal a csigákkal hurcoltam be az akiba, a babaultikból egy sem döglött meg, de végül is más faj (na itt is kell vigyázni arra, hogy megfeledkezve a betegségről velük megfertőzzek majd egy másik neocaridinás akváriumot). Időnként látok egy-egy döglöt rilit, nem akar megállni a betegség, pedig ettől függtelenül szaporodnak is. Egyre csak fogynak sajnos...
Szóval mindenki óvatosan vegyen csigát a garnélákhoz, mert ugy hordozhatnak a garnikra veszélyes betegségeket, hogy nekik akár semmi bajuk nincsen.
Én arra jutottam, hogy a betegség neve amitől a rilijeim hullanak, a mikrosporium.
Látható tünete az, hogy a garnéla teste átlátszatlanná változik, erősen, kontrasztosan látszik, hogy a garnéla belseje tej-szerű...
Sajnos erre nincsen gyógyszer, azt kellene megakadályoznom, hogy egyenek a beteg tetemekből, de nem figyelhetem őket mindig..

Az extra poén az, hogy most mindig attól kell félnem, hogy akár egy csepp is átkerüljön a másik akváriumokba a fertőzött akiból...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.07.03. 21:11

Ilyen betegségem nekem is volt, sajnos az egész állomány (abban az akváriumban) ráment. Ami érdekes volt, hogy az akváriumot ecettel alaposan kimosva, teljesen új berendezést és növényeket telepítve újra előjött. A tonik egész jól visszafogta, de vagy nem adagoltam eleget, vagy csak lassítja a dolgot, végül a kór győzött.
Sajnálom.

Nekem nem volt benne csiga, bár lehet hogy valami növénnyel vittem be.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.03. 21:58

Végül is minden élőlénnyel vigyázni kell, karanténozni kell mondjuk egy-két kiszelektált garnélával együtt pár hétig.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.03. 22:00

Nagyon sajnálom a rili populációmat, már mostanra a betegség nélkül csak ugy piroslana az akváriumom... :(
Már az első egyedek unokái születnek..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Első Egyszrű garnélás akváriumom

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.04. 12:34

Pár kép:
A karácsonymoha egészen jól érzi magát:
Kép
Már nem sok van belőlük..:
Kép
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron