Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

A fórumtagok akváriumai

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.26. 10:32

Ez igen, nagyon szépek.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.02.26. 15:18

Ezek tényleg paradicsomi állapotok!Szépek!Grat
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.02.27. 20:54

Keiron írta:Ez igen, nagyon szépek.


Nagyon szépen köszönöm ! :)
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.02.27. 20:55

myk74 írta:Ezek tényleg paradicsomi állapotok!Szépek!Grat



Hát nagyon szépen köszönöm :) Van sajnos ,hogy azt hiszem most jól csinálom jó úton vagyok és mindig valami belerandít a képbe ,de hát ez is hozzá tartozik és szeretem :)
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.10. 11:36

Sziasztok!

Hát már nagyon régen mutattam képeket.. Az életem egy kicsit felgyorsult mindenféle vizsga ,külföldi tárgyalások és egy kicsit több időt szántam az akvakertészkedésre így nem igazán jutottam oda ,hogy a másik kedvenc hobbimnak hódoljak a garnéláknak . Viszont sokat próbáltam velük is foglalkozni aminek az eredménye az lett ,hogy rengeteg gyönyörű sakurával és tigris garnélával büszkélkedhetek sőt mint kiderül szuper tigrisek boldog tulajdonosának is mondhatom magam :) Tegnap kritikus volt a hőmérséklet mivel tetőtérben lakom és úgy döntöttem ,hogy lépnem kell mert most gyönyörűen szaporodnak a tigrisem és New Bee lakókal próbálom őket keresztezni így tegnap a mocskos kis pincében kialakítottam egy kis területet és felkészülök a nagy melegre. Tehát ,ha jön a kemény nyár sajnos drágáimat le kell vinnem a pincébre . Minden esetre sajnos nem a szobámban fognak virítani ,de nekem az a fontos ,hogy jól érezzék magukat és szaporodjanak nagyon sokat :D Hamarosan ha takaróm engedi be fogom szerezni első CRS vagy CBS-eimet :) ) Úgyhogy a továbbiakban a garnélás vonalon is várható fejlesztés és remélem minden rendben fog menni. Egy dolgot el felejtettem említeni.. nagy gondban vagyok mert hamarosan költözés várható és még nem igazán van ötletem a logisztikai megoldására :/ Nagyon nagy távolságot teszünk meg..ha minden igaz Szegedről mindent át kell szállítanom Bécsbe . Komoly kihívás lesz . Tanácsokat szívesen fogadok ez ügyben :)

Na ,de addig is íme pár gyenge kép majd próbálok több időt szánni rá és szebbeket készíteni :)


Tetszik nekik a karfiol :)
Kép

A spenótot sem vetik meg :)
Kép

Kép


Majd ,hogy nem elfelejtettem az új lakót is :D
Kép
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.19. 22:29

Gratula a szaporulathoz! Látszik, hogy jól elvannak a Tigrisek és a Sakurák is tényleg nagyon szépek.

A New bee keresztezhető a tigrissel? Milyen kompozíciót vársz tőle?

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.23. 11:33

Galagonya írta:Gratula a szaporulathoz! Látszik, hogy jól elvannak a Tigrisek és a Sakurák is tényleg nagyon szépek.

A New bee keresztezhető a tigrissel? Milyen kompozíciót vársz tőle?

Üdv ;) Gábor




Nagyon szépen köszönöm ! Nagyon örülök a tigriseknek mert van közöttük szuper tigrisek is illetve ilyen félig sárga félig fekete szeműek is előbukkanak. Nagyon jók a génjeik :) A sakurákat meg folyamatosan szelektálni kell sajna elő jön pár egyed ami nem a kívánt paramétereket tartalmazza :D Szeretnék szép Tibee -ket alkotni . Hogy mit várok? Sokat :D Ez attól függ ,hogy milyen gének jelennek meg és abból próbálom meg a legjobbat majd kihozni :) Ez még egy hosszú út egyenlőre :D
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.09.19. 16:15

Nos már rég nem posztoltam így itt az idő :) Hát sok minden változott mármint elköltöztem és egy kicsit más minden :)

Kép

Kép

Kép

És újra megpróbálkozom az amano tenyésztésel :) Az első próbálkozáson sok megfigyelést tehettem így új erővel ismét bele vágok és szerintem egy izgalmas időszak :)

Íme a tenyésztő medence :)
Kép
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.19. 16:38

Nagyon tetszik, szép egészségesek a növények is. Az Én gömbmoháim valahogy sokkal kevésbé "szőrösek", Neked mi a titkod? :?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Dominiks első garnélás kaval-kád-ja

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.09.19. 17:53

Beni írta:Nagyon tetszik, szép egészségesek a növények is. Az Én gömbmoháim valahogy sokkal kevésbé "szőrösek", Neked mi a titkod? :?



Köszönöm szépen :) Nos erre nehezen tudok válaszolni ,azt tapasztaltam ,hogy ha valami oltári randa gömb mohát veszek és beleteszem az akimba akkor pár hét alatt gyönyörűen helyre áll :) Nos csak azt tudom mondani milyen körülmények között van tartva nos 6-7 -es keménységű a vizem GA Macro Microval táplálom . Gondolom a csigák és a garnélák ápolása is rájátszik illetve folyamatosan kimosom őket csap vízben illetve néha megfordítom őket ,hogy szép gömb alakúak maradjanak. Nos igazából ennyi . Az egyik legnagyobb kedvencem kihagytatlan garnélás akiból :) és most nagy gyűjtésbe is fogtam szeretnék egyszer egy akit tele velük :)
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron