Hotel Sakura

A fórumtagok akváriumai

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.14. 23:51

Mióta megérkeztem a garnélák és velük párhuzamosan a nano-halak világába(még ha kevés idő telt is el azóta), biztosan tudom, hogy komolyan szeretnék foglalkozni ezekkel a csodás kis ékszerekkel. :)

Rendkívül hálás leszek, ha ehhez segítséget és tanácsot kaphatok olyanoktól, akik már komolyabb tapasztalattal bírnak ezen a téren. ;)

Az elképzelésem az, hogy 45x30x30 vagy 50x30x30 cm-es akváriumokat rendezek be egy-egy garnéla fajnak és egy-(esetleg)két faj nano-halnak, tehát együtt. Szóval 40-45 literes akváriumban tartanám és gondolom ugyanekkorában lehetne nevelni is a kishalakat. Az ikráztatáshoz 30x20x25 cm-es 15 literes akváriumokat gondoltam. Erről mi a vélemény?

Elsősorban egyszerűbben nevelhető garnélákra /pl: Neocaridinák közül Sakura, Yellow fire, Blue pearl, Caridinák közül babaulti Green, Brown, Tiger, Red tiger / gondoltam és viszonylag ismertebb halakra /pl: Boraras brigittae, ~merah, Danio erythromicron, ~margaritatus, Microdevario kubotai, Horadandia atukorali, Pseudomugil gertrudae, Poecilia wingei, Neoheterandria elegans, Paracheirodon simulans, Hyphessobrycon amandae, Corydoras hastatus, ~habrosus, ~pygmaeus.

Természetesen nem egyszerre akarom mindezt megvalósítani, hanem részenként, de erre az évre ezt a célt tűztem ki magamnak.

Ebben szeretném kérni Balázs, és persze mások véleményét, gondolatait is bátran, hadd okuljunk belőle és hátha más is kedvet kap. :D

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.15. 09:29

Nálam is voltak nano halak, de még a legkisebbek, a Boraras Brigittae-k is levadászták a frissen kelt kis Yellow fire garnikat...... Szóval jópofák, de garnélákkal együtt nem valók. Arról nem is beszélve, hogy a halak rettentően szennyezik a vizet, ugyanis ammóniát pisilnek.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.15. 19:31

Szóval ha 40literes akváriumokkal szeretne az ember elindulni, akkor az szivacsszűrővel mehet. Mekkora szivacsot érdemes ehhez a mérethez nézni, gondolom L-es sima elég bele?

Ezek szerint a halakat és a garnélákat jobb külön venni, ha szaporítás a cél? Nevelő akváriumnak is jó a 40literes, ikráztatni pedig 15literes?

Balázs Nálad hogy van kialakítva a rendszer? Ha nem titok. :)


Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Hotel Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.05.29. 23:26

Sziasztok!

Némiképp alakultak a dolgok, mióta nem jelentkeztem.
A Hotel kibővült és most a Sakurák 40L-ben flangálnak a Borarasokkal meg pár Amanoval egyetemben, kicsit lágyítottam a vízparamétereken, úgy tűnik hálásak érte, sokasodnak szépen. :)

A kiszelektált garnik egy másik 40L-ben bandáznak Endler guppik társaságában(na mellettük aztán nincs nagy szaporulat, persze ott ez nem is cél).

A 20L-ben most az eladó garnik vannak átmenetileg elszállásolva, aztán majd meglátjuk, talán tigrisek vagy zöld babaultik következnek, esetleg rilik. Ez a kérdés még nyitott...persze ha már lenne egy nagy állványom tele akváriumokkal... :roll:

Néhány képet most már megosztok Veletek, ha már ennyire lusta voltam az elmúlt időszakban. Persze azért a fórumot igyekeztem látogatni! :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Hotel Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.30. 03:14

Ez a legszebb garnélás akvárium amit eddig láttam, nagyon tetszik.
Most elgondolkoztam egykét sakura garnéla beszerzésén... ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Hotel Sakura

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.30. 09:40

Ez a hotel tényleg 5 csillagos.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Hotel Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.01. 18:54

Köszönöm, igyekszem fenntartani a rendet.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron