Shrimpland a láthatáron...

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.05. 00:25

Fő szempontjaim: halk, csendes, megbízható, minél nagyobb szűrőtérfogat és vízforgatás, egész jó ár Létezik ilyen? :D

Akasztós szűrők közül a választék:
Aquatic Nature Flow 60 ~3k
-> 60 l/h , Dezső által (is) ajánlott AN kicsike
Aquatic Nature Flow 200 ~4,2k
-> 200 l/h , árban ezer pénz van köztük, gondolom szűrőtérfogatban is jobb, nemcsak forgatásban
Blau FM-120 ~3,7k
-> 120 l/h , jóárasított, csendes, bár vkinek nem "jött be"
Wave Niagara 190 ~3k
-> 190 l/h
Wave Niagara 250 ~5,2k
-> 250 l/h

Aquael FZN széria kiesik ára miatt, Eheim szintén, Atmant és egyéb kínai akasztósat nem szeretnék.

u.i. Most végignézve a felsorolásomat talán az AN Flow 200 a legjobb választás?! Bár kérdés mekkora a tartálya, mennyire lehet megpakolni szűrőanyaggal...
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.05. 11:41

A képek alapján a Wave niagara a legjobb választás. Árban is és van külön tartója a kerámiának.
Állítható a vízmennyiség.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.06. 13:26

Frettner írta:A képek alapján a Wave niagara a legjobb választás. Árban is és van külön tartója a kerámiának.
Állítható a vízmennyiség.....

Köszi az ajánlást, én is így gondolom. ;)
Tegnap délelőtt volt lehetőségem meglesni pár wave és blau terméket. Le is tudtam vonni pár megállapítást, hogy a wave solaris lámpák nem tetszenek, ellenben a blau mini pl-ek igen, illetve a wave zen artist szintén (árban más kategória).

Aksik terén is mutattak párat, ami biztos, hogy mind a kettő minőség a köbön, talán a blau közelebb áll a szívemhez, még egy picit vacilálok ezen az aksin (amit kinéztem), iszonyatosan tetszik minden, csak nem szeretnék mellényúlni... (ahhoz azért drága mulatság...)

Az akasztós szűrőket elnézve (blau,wave) a blau elég kicsike, viszont a wave niagara 250 már elég böszme, vízforgatás és tartály terén is, ami szerintem működne.
Szóval vagy Wave Niagara 250 vagy Aquatic Nature Flow 200 lesz.
(Amúgy ettől a kínai márkától picit félek, nehogy olcsó húsnak híg legyen a leve...egye kutya azt az ezer - ezerötszáz petákot)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.11.06. 21:25

stevo írta:Szóval vagy Wave Niagara 250 vagy Aquatic Nature Flow 200 lesz.

Szerintem is a Niagara jobb választás lehet!
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.08. 23:13

Mielőtt még igazán elkezdődött volna, már véget is ért ez a "projekt"...
De nem mondok le a vágyamról, hogy egy saját garnis-növényes polcom/állványom legyen, úgyhogy beindult az új hely tervezgetése...

Köszi srácok mindenkinek a segítséget, továbbra is számítok Rátok! ;) Hamarosan jelentkezem, hogyan változott az elképzelésem. :geek:
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: habee » 2011.11.16. 21:12

Szia Sztevo
Nem tudom milyenek a légpumpás szűrők de ahogy olvasgattam a fórumot
és ahogy elnézem mindenkinek bevált és működik de megmondom neked őszintén
én még soha nem használtam,úgy a szűréssel kapcsolatban ilyen téren nem szólnék
bele mivel nincs ezzel kapcsolatban ötletem :( ..de ki tudja lehet,hogy egyszer még kipróbálom
Mivel én lusta vagyok ebből a szempontból én inkább a külső szűrők híve vagyok úgyhogy
valami külső kütyüt ajánlanék bár ennek húzósabb az ára :evil: Viszont megbízható hosszú távon
A lustaság visszaütője,hogy ha nincs megfelelő védőrács a szívóágon kb fél órát
tölthetsz a szűrőtartályba került lakók kimentésével szűrő takarítás alkalmával :P
De azért előnyei is vannak...mondjuk ha megfelelőt választasz havonta elég 1x kitakarítani....
A trutyi az akváriumon kívül van és több helyed marad a rendezkedésre..mondhatnék még egy-két jó tulajdonságot
de nem akarom túl reklámozni 8-)
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.25. 23:57

habee írta:...Mivel én lusta vagyok ebből a szempontból én inkább a külső szűrők híve vagyok úgyhogy valami külső kütyüt ajánlanék bár ennek húzósabb az ára :evil: Viszont megbízható hosszú távon
A lustaság visszaütője,hogy ha nincs megfelelő védőrács a szívóágon kb fél órát tölthetsz a szűrőtartályba került lakók kimentésével szűrő takarítás alkalmával :P
De azért előnyei is vannak...mondjuk ha megfelelőt választasz havonta elég 1x kitakarítani.... A trutyi az akváriumon kívül van és több helyed marad a rendezkedésre..mondhatnék még egy-két jó tulajdonságot de nem akarom túl reklámozni 8-)

Köszi a választ, Neked is! ;)
Van külső szűrőm a nagy aksimnál, előtte Eheim belső volt, ég és föld a különbség, az tény, csak mivel itt nem igazán férne el sehol (hónom alá mégsem tehetem! :D), illetve fizikailag is nehézkes lenne az elhelyezése az aksi magassága miatt, ezért gondolkozok az akasztós szűrőkben, vagy...
Báár legutóbb AD-ben egészen véletlenül összefutottam egy fórumtárssal (Horrock) és remek mód elbeszélgettünk az eladók "nagy örömére" :D Ő felvetette a szivacsszűrő lehetőségét is, porszívózással, egy kevés kompromisszummal.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.26. 08:41

Kis garnélák mellett a porszívózás nem akkora bódottá' mint egy tescos tükörpontyos akváriumban. ;)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.26. 16:52

Külső szűrő garnélamentesítése teszkó gazdi módszerrel: Bemész egy halashoz, azt mondod, kérsz egy kisméretű belső szűrőbe való pótszivacsot, és adnak pár száz forintért. Ebben gyárilag van egy rés középen. Aztán fogod a külső szűrő beszívóágát, és erőszakot követsz el vele a szivacson. Az eredmény nem a legszebb, viszont garantáltan távol tartja a garnélákat a szűrőtartálytól.
Az akasztós szűrő szerintem egy öszvér, nincs valami nagy hely a szűrőanyagnak, viszont a koszt se szedi össze rendesen. A mulmból kiszedni a kisgarnélákat, na az hamupipőke jellegű feladat. Minden porszívózás után fél napig állt az asztalomon a leszívott mulm egy lapos tálban, és úgy negyedóránként mindig került elő új adag újszülött garnéla belőle.
Ha már spórolni akarsz, akkor szerintem jobban járnál, ha építenél egy nyitott rendszerű külső szűrőt. Olcsó, és igen hatékony biológiai szűrés terén,így legalább van egy erős pozitív oldala. Receptek:
http://akvateka.hu/wera/garnela/-barkacs.html
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.26. 17:55

Moszat írta:Külső szűrő garnélamentesítése teszkó gazdi módszerrel: Bemész egy halashoz, azt mondod, kérsz egy kisméretű belső szűrőbe való pótszivacsot, és adnak pár száz forintért. Ebben gyárilag van egy rés középen. Aztán fogod a külső szűrő beszívóágát, és erőszakot követsz el vele a szivacson. Az eredmény nem a legszebb, viszont garantáltan távol tartja a garnélákat a szűrőtartálytól.
Az akasztós szűrő szerintem egy öszvér, nincs valami nagy hely a szűrőanyagnak, viszont a koszt se szedi össze rendesen. A mulmból kiszedni a kisgarnélákat, na az hamupipőke jellegű feladat. Minden porszívózás után fél napig állt az asztalomon a leszívott mulm egy lapos tálban, és úgy negyedóránként mindig került elő új adag újszülött garnéla belőle.
Ha már spórolni akarsz, akkor szerintem jobban járnál, ha építenél egy nyitott rendszerű külső szűrőt. Olcsó, és igen hatékony biológiai szűrés terén,így legalább van egy erős pozitív oldala. Receptek:
http://akvateka.hu/wera/garnela/-barkacs.html

Köszi a tippeket, hasznosak voltak! ;)
A beszívóágra kis szivacsot tenni az jó ötlet, tetszik, bár szerintem így csökken a vízhozam is, de kétségkívül működik. Én úgy érzem, gondolom, hogy sajnos alacsony akváriumnál kompromisszumokat kell kötni főleg szűrés terén... Amúgy akkor a Te olvasatodban az akasztós szűrő csak dísz?! :)
Ez a nyitott rendszerű szűrő tök jó dolog, mindenképp utánaolvasok! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég