Shrimpland a láthatáron...

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.09. 22:38

Frettner írta:Gondolom nem akarsz vízlágyítással bajlódni....
Sakura, Yellow, az jó. Az RC egyetlen előnye, hogy van hova dobálni a selejt Sakurákat. Mert szelektálni kell, olyan 20-30 %-ot biztosan.
A többi nálunk kapható Neocaridina - Blue pearl, White pearl - elég színtelen......
Esetleg ha tudsz szerezni Rili-t, Orange Sakurát, Blue Sakurát.... na azok ütősek. ;) Nálam pl. a Blue nem szaporodott, viszont a Rili remekül elvan - igaz, hogy lágy vízben.....
Ha meg már Babaulti, akkor ne a green-t. Persze abból is láttam szuper jót, lime-zöld színben, de itthon elég nehezen fogsz olyat találni.
De van Blue, Brown és Zebra babaulti is.
Üdv és sok sikert.
Dezső

Eltaláltad. :D Majd ha nagy leszek veszek egy RO készüléket, de az még messze van :)
Köszi Neked is a tippeket, kérdéses hol és persze mennyiért tudok majd beszerezni igényesebb fajokat, de ez is a jövő zenéje.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.09. 22:42

Éppen szivacsszűrő nézőben vagyok, és láttam több fajtát, de picit dilemmázok... (bocsi, a hülye kérdésért, de időnként muszáj kiadnom magamból :P):
#1
Kép
#2
Kép
#3
Kép
#4
Kép

Árban nincs nagy eltérés a típusok között, számomra talán az #1 a legszimpatikusabb. Jó döntés? Vagy a dupla illetve felső kivezetéses jobb?

Persze közben találtam alternatívát a Tetratec APS-300 -ra Schego Optimal viszont utóbbi csak 1 kivezetéses, de cserébe szabályozható és szintén baromi halk (állítólag...)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.10. 00:54

Jobban belegondolva Dezsőnek teljesen igaza van a Sakurák szelektálásánál jól jön az RC-s akvárium, és ha nincs kedved lágyítgatni...

A szivacsszűrők közül sokan használják az #1-est, elég nagy szűrőfelületet ad úgyhogy tuti jó választás. Nekem dupla-S méretű van a 20 literesben, azért előnyös szerintem ez a változat mert felváltva tudod a szivacsokat tisztítani. Egyébként nekem bejön ez az átemelős megoldás, talán kevésbé bugyog, de ez ízlés kérdése.

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.10. 09:54

Nekem is a 3-as versenyző van az akváriumokban, a fentebb is írt tisztítás miatt. Csak nem ez a "drágább" modell hanem a régi magyar (?) zöld cső világos szivacs kombó. Szerintem a világos szivacs szerencsésebb, jobban látszik az állapota (cserébe csúnyább a látvány)
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2012.02.10. 10:44

sztem a 3as-4es átemelős a jó, a másikat nem ismerem annyira. jó a vízforgatás és kevesebb a hang ha van neki egy olyan átemelő pipája.

ilyeneket amúgy a Vadonban, magyar változatban kapsz 1000 forint alatt.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.02.10. 11:21

Én az első verziót használom, annak a legnagyobb a felülete, szerintem egész jól működik :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.10. 22:06

Köszi szépen srácok mindenkinek a tippeket! Ezzel egy kis megosztást produkáltam, és sikeresen elbizonytalanítottam magam, hogy melyik a jó, jobb. :D Fontos lenne a csendesség, ugyanis hálószobában lenne, ez mennyire módosítja az egész szűrés kérdéskört? :? Mennyire bugyog/csobog a légpumpával hajtott szivacsszűrő? Még sosem használtam, ezért kérdem :)

(Az árak tekintetében amúgy így nézne ki: #1 ~900, #2 ~1000, #3 ~1500, #4 ~1200)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.10. 23:28

Hát, ha hálószobába lesz, akkor mindenképpen minőségi légpumpát vegyél, ha lehet akkor hallgasd meg a boltban, melyik hogyan szól. A Tetratec és az Eheim szerintem megfelel az elvárásoknak, nekem most az utóbbi van, bátran merem ajánlani, szabályozható az erőssége is és kellemesen halkan búg, inkább csak duruzsol.

A tömbös szivacsnak úgy tudom kicsit pezsgő hangja van, az átemelős ha vízszint magasságban van a kimenő csöve, akkor szerintem alig hallható, mert megvezeti a kilépő bubikat, de semmiképpen nem zavaró. Annyi még talán az előnye az átemelősnek, hogy az irányított kivezetés miatt szépen keringeti is a vizet.

Ha rám hallgatsz, vegyél több félét! :)

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.11. 00:08

Galagonya írta:Hát, ha hálószobába lesz, akkor mindenképpen minőségi légpumpát vegyél, ha lehet akkor hallgasd meg a boltban, melyik hogyan szól. A Tetratec és az Eheim szerintem megfelel az elvárásoknak, nekem most az utóbbi van, bátran merem ajánlani, szabályozható az erőssége is és kellemesen halkan búg, inkább csak duruzsol.

A tömbös szivacsnak úgy tudom kicsit pezsgő hangja van, az átemelős ha vízszint magasságban van a kimenő csöve, akkor szerintem alig hallható, mert megvezeti a kilépő bubikat, de semmiképpen nem zavaró. Annyi még talán az előnye az átemelősnek, hogy az irányított kivezetés miatt szépen keringeti is a vizet.

Ha rám hallgatsz, vegyél több félét! :)

Üdv ;) Gábor

Lehet igazad lesz, és a puding próbája az evés lesz. Csak nem szeretek beugrani semmibe...

Ez a "következő" napirendi pont, a légpumpa kiválasztása, ez szintén nem egyszerű manőver. Vagy csak én bonyolítok túl mindent? :oops:
Amiket kinéztem, az a Tetratec APS-300 300 l/h, 2 kivezetéses, gumitalpakon álló szerkentyű, illetve a Schego optimal 250 l/h, 1 kivezetéses, profi német cucc. Árban 500 ft a különbség, amit bevállalok a minőségért.

Amúgy találtam tökjó elosztót 3 aksihoz, egyenként szabályozható: :)
Kép

Ahogy írtátok, hogy ez a pumpa több aksit is elvinne akár, akkor érdemesebb lenne a tetratec-be invesztálni, annak 2 kimenete van, 2x 3 aksit elvinne akár (jövőre gondolván), ha jól hiszem? :P
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.11. 10:16

Ja, és ezekben a szivacsszűrőkben általában van egy porlasztókő. Azt ki kell cserélni olyanra, aminek nagyon kicsi az ellenállása - kevésbé terheli a pumpát - és lehetőleg apróra porlasztja a levegőt. A kisebb buborékoknak szinte nincs is hangja,csak peszegnek, viszont a nagyok szólnak rendesen.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég