Shrimpland a láthatáron...

A fórumtagok akváriumai

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.12. 00:41

Frettner írta:Ja, és ezekben a szivacsszűrőkben általában van egy porlasztókő. Azt ki kell cserélni olyanra, aminek nagyon kicsi az ellenállása - kevésbé terheli a pumpát - és lehetőleg apróra porlasztja a levegőt. A kisebb buborékoknak szinte nincs is hangja,csak peszegnek, viszont a nagyok szólnak rendesen.

Köszi az infót. Akkor ez is felkerül a listámra! ;) A végén elég tetemes összeget tesz ki majd a projekt, mondjuk nem ez fogja megdobni az fix. Vezetem a költségeket, mióta akváriumom van, ne tudjátok meg... :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.25. 18:19

Elkezdtem a szükséges dolgokat megrendelni, beszerezni, és egy rakat infót magamba szippantani. Hamarosan indul a projekt gőzerővel ;) Köszi mindenkinek akik hozzászólt!
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.03.06. 00:07

Már csak az akváriumra várok, (hála az üveges gyorsaságának, ez nem holnap lesz... :? ) hogy elkészüljön illetőleg a világítást kell eldöntenem, hogy végül milyen lesz. Azon kívül minden más itt hever az asztalomon :D. Nemrég jártam Törökbálinton a GA galériában és a LEDes világítások hogyismondjam "megvettek" kilóra, így már nem vagyok biztos a dolgomban a T8 terén...

(off:
Egy moderátor esetleg bemozgatná a topicot az "Akváriumaink"-ba, vagy nyissak ott egy másik naplót, ez meg maradjon tanulópénznek itt? :roll: )
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.03.06. 21:51

stevo írta:Már csak az akváriumra várok, Azon kívül minden más itt hever az asztalomon :D

Képeket róla!Várjuk kiváncsian milyen lesz!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.03.14. 20:33

myk74 írta:
stevo írta:Már csak az akváriumra várok, Azon kívül minden más itt hever az asztalomon :D

Képeket róla!Várjuk kiváncsian milyen lesz!

Még mindig várok én is... Nemrég beszéltem az üvegessel, már csak a ragasztás van hátra, ha minden igaz hétvégén / jövő hét elején meglesznek végre a küblik... Már várom őket :roll:
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2013.04.16. 19:39

Több, mint egy év távlatából érdekes volt végigolvasni a sztorit, ami akkor részben-egészben megvalósult, aztán rövid időn belül sajnos abba is maradt. Eladtam a szettet.
De most úgy néz ki, hogy ismét fókuszba kerülnek a garnélák, és ehhez kérném a segítségeteket. ;)
Egyedül a szűrés, ami adott: Tetratec EX700 - gyári töltettel (még) A többi mind kérdéses. Az alapterület maximum 60x30cm, és ehhez max 30cm magasság társítható ekkora aksi rakható a kijelölt helyre, ami éppen mellettem lenne az íróasztalon az arcomban szinte, így szeretem. :oops: :D

Kérlek segítsetek első körben dönteni, hogy ekkora területen milyen/mekkora aksit célszerű gyártatni? Még mindig nagyon tetszenek a sekély aksik, pl: Blau Cubic Nano 45x24x16, de ez elvetettem anno is. a kis térfogat miatt...
Esetleg egy 60x30x20 (36 liter) vagy 50x30x20 (30 liter)?
Illetve ehhez milyen világítást nézzek? A LED nagy kedvenc, gyönyörű árnyjáték az aljzaton stb stb.

Köszi a segítséget előre is. :roll:
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.16. 21:32

Szerintem a 30-as magasság azért nem árt, nálam 45*30*30 méretek vannak és szerintem így arányos is. Bruttó 40 liter/ kb.30 liter víz és egy 5 literes palackkal szoktam cserélni hetente...

Örülök, hogy újra nekilátsz! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2013.04.17. 21:38

Galagonya írta:Szerintem a 30-as magasság azért nem árt, nálam 45*30*30 méretek vannak és szerintem így arányos is. Bruttó 40 liter/ kb.30 liter víz és egy 5 literes palackkal szoktam cserélni hetente...

Örülök, hogy újra nekilátsz! :)

A 60x30x30 már nagy lenne szerintem, annál mindenképpen kisebbet szeretnék... lehet akkor a 60x30x20 lesz a befutó, bár az 50x30x20 is esélyes még.
Vajon az Eheim Aqualight LED lámpája elég lesz/jó lesz hozzá?

Milyen garnit érdemes tartani szerintetek? Ami picit igényesebb, tervezem majd RO vízzel lágyítani a vizet a heti vízcseréknél, de ez még nem fix. Normál csapvizes garnikból a yellow fire a "csúcs" ?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.17. 23:49

Szerintem nagyon érdekes és változatos színezetű a Malaya, elvileg tartják csapvízben is, de kicsit lágyítva GH10 körül biztosan jól elvan. De ott van még a Babaulti, Tiger...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Shrimpland a láthatáron...

HozzászólásSzerző: stevo » 2013.04.19. 22:37

Galagonya írta:Szerintem nagyon érdekes és változatos színezetű a Malaya, elvileg tartják csapvízben is, de kicsit lágyítva GH10 körül biztosan jól elvan. De ott van még a Babaulti, Tiger...

Utánanézek ezeknek, köszi szépen!
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron