DeadWood

A fórumtagok akváriumai

DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.09. 15:35

Akvárium:
80*35*50cm - bruttó 140 liter

Világítás:
Dymax PL 2 - 2*55 watt
Fénycsövek: Osram Dulux L 55w/865 (6500K),

Szűrés:
Szűrő: Tetratec EX1200
Szűrőanyag: Tetratec Bioball, Kerámiagyűrű, durva szivacs + perlonvatta (hamarosan csere)

(Levegőztetés:
Igény esetén Aqua-El Fan micro porlaszt)

Fűtés:
Jäger 150w

Hűtés:
Lakásklíma

Aljzat:
Általános: 1-2 mm kvarchomok kb. 2 cm vastagságban (8 kg)
Táptalaj: nincs

Dekoráció:
Mangrove fák (kb. 5-10 kg)

Növények:
Hamarosan...
Anubias barteri var. nana
Taxiphyllum barbieri - jávai moha
Microsorum Pteropus 'Narrow'

Élőlények:
30 db Paracheirodon innesi
3 db Ancistrus temminckii
Garnélák hamarosan ;)

Képek most nincsenek, a fényképezőgép pont most nem áll rendelkezésre (jellemző...), de ígérem hamarosan rakok fel. Az aksi egyelőre amúgy is növények nélkül üzemel, csak az aljzat + dekoráció + szűrő megy. Az élővilág addig egy másik akváriumban pihen, és várja, hogy új lakóhelyük elkészüljön végre.

A következőkben tervezem, hogy egy-egy hosszabb szöveges összefoglalást írok, hogyan jutottam el idáig, mi mindenen mehet (és megy is...) keresztül egy kezdő akvarista.

A garnélázásba most kóstolok bele először, eddig nem tartottam. Megvártam az új akvárium indítását, ami el is jött. Úgyhogy a kezdők kedvenc fajával a Red Cherry-vel fogok ismerkedni a közeljövőben.

Mindenkinek előre is köszönöm a hozzászólását/tanácsát/ötletét.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.10. 21:06

Szép kísérlet, jónak ígérkezik. Várjuk a képeket/beszámolót! ;)
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.10. 22:01

Én már nézegetném a képeket!Csípem az ilyen beszámolókat hogy, hogy alakult ki az aki,és min ment keresztül mire kész lett. :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.11. 23:33

Mindenkit figyelmeztetek, hogy a következőkben olvasottakat, senki, ismétlem senki! se csinálja utánam, ellenkező esetben nézze meg pénztárcáját/vérnyomását... :D

A kezdetek
Az egész sztori tavaly késő nyáron/kora ősszel kezdődött, amikor is a család egyik barátja meghallotta, hogy én majd a távoli jövőben akváriumot szeretnék. Mondta rögtön, hogy gyere át kapsz egyet jóárasítva. Persze én azon nyomban indultam is...
Ez a kis kaland, akkor egy pár üveg sörbe fájt, de megérte, hisz egy hetveniksz literes akváriumot kaptam, grátiszban egy zártszelvény állvánnyal. Hazaérve kidzsuvázva tapasztaltam, hogy komám ez iszonyat karcos ez az üveg, a kezdeti 'heppinessz' alább hagyott. Ment a szájhúzás, hogy én ilyet mégse, ha már költök rá, legalább szép legyen.
Elkezdtem utánanézni, hogy milyen szűrő+fűtő+világítás kell hozzá, a szemgolyóim a helyükön nem kicsit forogtak. Ha ennyit költenék egy kvázi karcos aksira, akkor egy kicsit több pénzt belefeccölve már egy faintos szettet tudok venni, mutogattam mindenkinek. Nézegettem én 24/7 minden oldalt, csak azt nem, amit kellett volna... (tanulópénz #1 fázis) Akkor még sajnos akvakertészről, Nigro blogjáról hírből se hallottam, sokkal inkább a halas oldalon nézelődtem... Bár ott sem a megfelelő helyen...

A döntés
Szumma-szummárum megszületett a döntés! 2010. november 2-án leadtam a rendelésem. Egy tanácsot megfogadtam (bár többet kellett volna tanulópénz #2 fázis), hogy lehető legnagyobbat vegyük. Ezzel teljes mértékben egyetértettem, így egy 140 literes szett birtokosa lettem (80x35x50magas)
Peches ember lévén csörgött is a telefonom, hogy az akváriummal egy kis baj van. Mondom, miért ne lenne? Végül is, egy kis hülyegyerek (én) álma lenne ez az akvárium, persze, hogy gond van. Az aksi közelében flexet használtak, aki már legalább a Discovery-n látott ilyet, az tudja, hogy a szikra repül ezer fele, ezután gondolhatjátok, hogy a célpont az aksi üvege volt...
Sérülés hál'istennek annyi nem volt, ahogy a kereskedő beállította telefonon keresztül, főleg, hogy az aljához közel egy kis részen, így közös megegyezés (kis árcsökkentést) követően, elhoztam.

Az előkészületek
Készültem én a jövetelére, nagybevásárlás aljzatból, persze, hogy a jó kis bazaltot vettem, hisz a színe milyen jó... Egy asztalos barátom leszabattam az állványhoz mindent, hogy beburkolhassam. Édesapám nagy szaki, így ketten estünk neki, illetve próbáltuk. Az állvány a derékszöget hírből se látta, így a sz*rból várat próbáltunk építeni, jelentem, hogy sikerült, kis kompromisszumokkal...
Before - After képek
Otthon beállítva, az akváriumot a végső helyére, próbaüzem vízzel. Szánsájn, heppinessz... Irány vegyünk növényeket! Azt el kell, hogy mondjam, voltak ilyen kiadványaim, hogy mit, hogyan kéne csinálni, és onnan válogattam ki a növényeket, tök jól fog kinézni stb. A valóságban az lett, hogy a kereskedő nem tudta, hogy mit szeretnék, így a 3 zöld 2 lila meg a maradék mellett döntöttünk, okosan persze! :D
Aki egy jót akar röhögni, hogyan mostam az aljzatot, itt egy kép róla. :D

A mű
Ez a nap is eljött, 2010, november 24-én cirka 10-15 évvel azután, hogy az előző akváriumom rejtélyes módon felszámolásra került (köszi Apu, Anyu) újra van egy saját kis mini világom... Az akkori "setup" valahogy így nézett ki, cirka 25 kg hengerelt bazalt, pár vasfa, rengeteg névtelen/beazonosítatlan növény. Egy Eheim PickUP 2010 belső szűrő, Eheim Jager 150 W fűtő, 2*18W világítás, egyszóval tökély, vagy mégsem?
A feltöltés után a következő kép fogadott: klikk. Teljes rémület, uramatyám, hogy néz ez ki.
Másnapra már a következő képet mutatta: klikk. Ami majdnem tetszett is, akkori szemmel. Ma már persze egészen máshogy látom a dolgokat...
Pár naposan lett ez a kép készült, kicsit tükröződős, kicsit ilyen, kicsit olyan, de akkor bizony nagy boldogság volt, ki tudta, hogy ez még csak a kezdet...

Folyt. köv. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.12. 06:33

Jöhet a folytatás!Szerintem nagyon jól nézett ki az elején is az aki,lényeg hogy neked tetszen,és happy legyen a benne lévő faunának.Nagyon tetszik a hely ahol az aki van,könnyű karbantartani az biztos.Én is követtem-követek el hibákat de arra törekszem hogy életben maradjon nálam minden és mindenki!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.12. 12:07

Ha ilyen stílusban jön a folytatás, akkor már alig várom, hogy olvashassam. 8-) :P
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.12. 14:12

myk74 írta:Jöhet a folytatás!Szerintem nagyon jól nézett ki az elején is az aki,lényeg hogy neked tetszen,és happy legyen a benne lévő faunának.Nagyon tetszik a hely ahol az aki van,könnyű karbantartani az biztos.Én is követtem-követek el hibákat de arra törekszem hogy életben maradjon nálam minden és mindenki!

Tegnap/ma csak amiatt fejeztem be, mert már hulla voltam, hamarosan érkezik a folytatás. Erre nem kell annyit várni, mint a Harry Potter új részére :D
Köszi, a hely, ahol az aksi van, ott lakom éppen, egy tetőtérbeépítéses családi ház felső régiója az én "rezidenciám". A legrosszabb az egészben, hogy a karbantartás a legnehezebb, mivel a bútor kialakítása nem "ülő", hanem álló. Vagyis nem ülő helyzetből kell nézni, hanem állva, így az aksi teteje kb 150-160 cm magasságban van, így picit kényelmetlen matázni benne.
Mivel lóra termett ember a magyar, akárcsak én ezért a 178 cm-es magasságommal már majdnem kissámlira kell állnom, hogy az aljzatot kapirgásszam...

Ramen írta:Ha ilyen stílusban jön a folytatás, akkor már alig várom, hogy olvashassam. 8-) :P

Erre csak ezt tudom mondani: Egyszer egy barátom kérdezte meg: "Te honnan szeded ezt a sok hülyeséget, mi a forrásod?" :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.12. 14:52

Én is feliratkoztam erre a potter-műre! :lol:
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 14:04

A történet folytatása előtt egy pár képet raknék fel a mostani állapotból. A hardscape készül, még nem végleges. A növényválasztás/növényesítés terén még képlékeny minden. Ötletet szívesen fogadok. ;)
Az úgymond klasszikus háromszög hardscape "formát" választottam, és próbálkozok egy fa gyökérzetét imitálni, ezt, ahogy látszik is három nagyobb mangrove alkotja ami a jövőben még gyarapodhat, valószínűleg fog is.

Amit tervezek:
- kisebb kavicsok (kb. 3-4mm-es szemcsenagyságú) a gyökerek mellé szórni a természetesség végett
- nagyobb kövek elhelyezése szintén a gyökerek mellé ? ez még kérdéses
- még egy mangrove a bal oldalra az egyik "fagyökér" meghosszabbítása végett

Kép
DeadWood hardscape #1

Kép
DeadWood hardscape #2

Kép
DeadWood hardscape #3

(Fotózni még nem tudok, úgyhogy ez a "max", amit egy Panasonic DMC-FX10-el tudok alkotni.)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.14. 14:17

Így ahogy van, jó. Semmi nem kell bele, csak pár pandaharcsa, meg 6-7 szép diszkosz....
Kép
a garnikat meg felejtsd el... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég