DeadWood

A fórumtagok akváriumai

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 14:22

Frettner írta:Így ahogy van, jó. Semmi nem kell bele, csak pár pandaharcsa, meg 6-7 szép diszkosz.... a garnikat meg felejtsd el... :lol:


Szívemből szóltál, de tényleg! Pandaharcsákat tervezek, tényleg azt nem is tudom, hogy milyen viszonyban vannak a garnikkal? Erről egy kis infót tudtok adni? Imádom a diszkoszokat, csak sajnos az aksi 140 literes, ha ugyanez a setup egy 3-400 literesben lenne, egészen biztosan lennének diszkoszaim.
Utánaolvastam én is egy keveset (iszonyat irodalom van róluk neten), mert szemeztem velük, de nem javasolják ekkora akváriumba őket... :(
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.14. 15:37

140 literbe simán betehetsz 5-6-növendéket. Ha valamelyik párba áll, akkor a többit kiveszed, és eladod....
Vagy a párt veszed ki egy külön medencébe.....
Régi álmom már egy diszkoszos aki.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 17:28

Frettner írta:140 literbe simán betehetsz 5-6-növendéket. Ha valamelyik párba áll, akkor a többit kiveszed, és eladod....
Vagy a párt veszed ki egy külön medencébe.....
Régi álmom már egy diszkoszos aki.....

Ajaj, kezded felébreszteni bennem újra a vágyat irántuk! :D Ennek a barátnőm korántsem fog örülni. :P Szerinted tényleg működhet? (Ezen kívül van egy kb. 80 literesem, de az inkább nevelőnek lehetne jó.) Amúgy gondolkoztam rajta, hogy egy pár diszkoszt tényleg lehetne bele rakni, csak mi van ha már nagyok lesznek, akkor igencsak kicsi lesz nekik a 140 liter... Nem szeretném őket stresszben tartani.
Más: Tegyük fel, hogy 5-6 növendék diszkosz mellé 5-6 pandaharcsa ezek mellé lehet pár neonhal is? Mert per pillanat 30 teng-leng egy másik aksiban. De nem akarnám túlzsúfolni az egészet.

Egy baromi szép diszkoszos biotóp: katt
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.14. 18:14

stevo írta:A történet folytatása előtt egy pár képet raknék fel a mostani állapotból. A hardscape készül, még nem végleges. A növényválasztás/növényesítés terén még képlékeny minden. Ötletet szívesen fogadok. ;)
Az úgymond klasszikus háromszög hardscape "formát" választottam, és próbálkozok egy fa gyökérzetét imitálni, ezt, ahogy látszik is három nagyobb mangrove alkotja ami a jövőben még gyarapodhat, valószínűleg fog is.

Amit tervezek:
- kisebb kavicsok (kb. 3-4mm-es szemcsenagyságú) a gyökerek mellé szórni a természetesség végett
- nagyobb kövek elhelyezése szintén a gyökerek mellé ? ez még kérdéses
- még egy mangrove a bal oldalra az egyik "fagyökér" meghosszabbítása végett


(Fotózni még nem tudok, úgyhogy ez a "max", amit egy Panasonic DMC-FX10-el tudok alkotni.)

Ha lehet ilyet mondani nagyon brutálisan jól néz ki az a gyökér!Ezek után a sajátomba be sem merem rakni a fűzfa vesszőcskéket! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 19:29

myk74 írta:Ha lehet ilyet mondani nagyon brutálisan jól néz ki az a gyökér!Ezek után a sajátomba be sem merem rakni a fűzfa vesszőcskéket! :D

Köszi! Nem kis fáradozás árán lett ilyen. Budapesten szinte minden boltban voltam, ami akvarisztikával kapcsolatos, és egy az egyetememhez közeliben vettem meg a fákat, nagyon jóárasítva! (Ha kell cím, pü-ben elmondom.)
Ez amúgy három mangrove-ból lett összerakva, a jobb oldalit vettem meg először kb. egy hónapja. Akkor még nem tudtam, hogy végül ilyen lesz, miután újra bementem kezdtem nézegetni, hogy ebből lehetne egy fa-imitációt kreálni, így aztán a "kénytelen" voltam még venni hozzá :D Színezi a vizet, ez a hátránya, de a neonhalaim nem fognak panaszkodni érte, az biztos. ;)

Amúgy én is először fűzfaágakban gondolkodtam, jó pár ágat szedtem énis, aztán leszuszakoltam róla a kérget. (Az a titka, hogy még friss legyen a hajtás.) Végül száradni hagytam elég sokáig, vízbe végül nem került, de nagyon jól néz ki. Úgyhogy szerintem gyűjts még párat, nagyobbakat is, és azt tedd bele az aksidba. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.14. 22:23

stevo írta:
myk74 írta:Ha lehet ilyet mondani nagyon brutálisan jól néz ki az a gyökér!Ezek után a sajátomba be sem merem rakni a fűzfa vesszőcskéket! :D

Köszi! Nem kis fáradozás árán lett ilyen. Budapesten szinte minden boltban voltam, ami akvarisztikával kapcsolatos, és egy az egyetememhez közeliben vettem meg a fákat, nagyon jóárasítva! (Ha kell cím, pü-ben elmondom.)
Ez amúgy három mangrove-ból lett összerakva, a jobb oldalit vettem meg először kb. egy hónapja. Akkor még nem tudtam, hogy végül ilyen lesz, miután újra bementem kezdtem nézegetni, hogy ebből lehetne egy fa-imitációt kreálni, így aztán a "kénytelen" voltam még venni hozzá :D Színezi a vizet, ez a hátránya, de a neonhalaim nem fognak panaszkodni érte, az biztos. ;)

Amúgy én is először fűzfaágakban gondolkodtam, jó pár ágat szedtem énis, aztán leszuszakoltam róla a kérget. (Az a titka, hogy még friss legyen a hajtás.) Végül száradni hagytam elég sokáig, vízbe végül nem került, de nagyon jól néz ki. Úgyhogy szerintem gyűjts még párat, nagyobbakat is, és azt tedd bele az aksidba. ;)

Fűzfa nekem nagyon bejön,és olcsó,a leendő paciensek áznak a vödörben rajtra készen!
Várjuk a folytatást!Kiváncsi vagyok hogy fog kinézni a végleges telepítés után.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.15. 21:15

Mai nap folyamán nem sok időm volt az akváriummal foglalkozni (szinte semmi), csupán egy nem 'top' kondiban lévő anubias került az egyik mangrove vágott felére, hogy megnézzem hogy mutat. Egy before-after képet is dobok. ;)

Kép
DeadWood hardscape #4

Kép
DeadWood hardscape #5
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.15. 21:45

stevo írta:Mai nap folyamán nem sok időm volt az akváriummal foglalkozni (szinte semmi), csupán egy nem 'top' kondiban lévő anubias került az egyik mangrove vágott felére, hogy megnézzem hogy mutat. Egy before-after képet is dobok. ;)


Szép zöld csokornyakkendő!Jó lesz! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.09.02. 17:28

A tegnapi nap folyamán megérkezett a pót-pót születésnapi ajándékom. :D Egy szép barna átázott csomag érkezett. Izgultam is, hogy mennyire sérült az érték, ami benne volt. Nevezetesen egy baromi nagy Microsorum Pteropus 'Narrow' és egy tetemes mennyiségű Eleocharis parvula személyében. Az ajándékot Ramen fórumtársunknak köszönöm ezúton is, nagyon jó srác, de ezt eddig is tudtuk róla! ;)
Az utazást megsínylették picit, de remélem hamarosan észheztérnek és alkalmazkodnak a kánaán után a nomád körülményekhez. :D Képeket hamarosan rakok fel, de még nem fotogének a "kicsikék".
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: DeadWood

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.09.02. 22:06

myk74 írta:
stevo írta:Mai nap folyamán nem sok időm volt az akváriummal foglalkozni (szinte semmi), csupán egy nem 'top' kondiban lévő anubias került az egyik mangrove vágott felére, hogy megnézzem hogy mutat. Egy before-after képet is dobok. ;)


Nahát! Ez egy csokor anubias lenne? Alig ismerek így rá! Nálam sosem volt ilyen üdezöld. :evil: A levelek szélein ecsetalga, közepén meg zöld pontalgák :!:
Azért később még visszarakod, ugye?
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron