Sakura garnélák 25 literben

A fórumtagok akváriumai

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 00:12

Gyönyörű a fissidens! Nagyon tetszik ez a szép sötét szín, tényleg szuper kis akvárium a sakura családnak :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 08:05

warrior71 írta:Ha lesz egy kis időm én azért bátorkodom feltenni :D


Géza nagyon várjuk. Én láttam az akváriumaidat és úgy, hogy nem elsősorban akvakertész szemmel lett készítve, le a kalappal. Szóval gyerünk, ne kíméld a fórumot! ;)
Erre sarkalnék mindenkit, hogy nyugodtan tegyetek fel képeket, még akkor is, ha nem annyira szép, tiszta. Persze nem árt törekedni a minőségre, próbálgatni, de nem ez a legfontosabb szempont.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 08:09

szentgyo írta:Gyönyörű a fissidens! Nagyon tetszik ez a szép sötét szín, tényleg szuper kis akvárium a sakura családnak :)


Köszi Pisti! Bár lehet egy kicsit közhely, de a fotó sajnos nem adja vissza a valóságos képet, nem kevés próbálgatás után. Ennyit tudok kihozni a gépemmel. De pont erről jutott eszembe, hogy készítek egy beírás a fényképezésről, persze nem a nagyon drága gépekre kihegyezve. Ilyen alap tudnivalókat közölnék. :geek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.28. 16:40

Nagyon tetszik Levi!
Nem szeretnék neked nyalizni de nagyon bejöttek eddig is az akváriumaid és meg mondom
őszintén attól függetlenül,hogy "még nem dzsungel" csodálatos kis kompozíciót sikerül ismét összehoznod :P
Gratulálok!
Hamarosan én is nekilátok egy 20 literesnek,majd szeretném egy két dologban a véleményed kérni az indítással kapcsolatban
ha el jön az ideje... :roll:
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 22:19

habee írta:Nagyon tetszik Levi!
Nem szeretnék neked nyalizni de nagyon bejöttek eddig is az akváriumaid és meg mondom
őszintén attól függetlenül,hogy "még nem dzsungel" csodálatos kis kompozíciót sikerül ismét összehoznod :P
Gratulálok!
Hamarosan én is nekilátok egy 20 literesnek,majd szeretném egy két dologban a véleményed kérni az indítással kapcsolatban
ha el jön az ideje... :roll:


Köszi Habee és állok rendelkezésre (ahogy eddig is)! :geek: :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 23:20

Már korábban le akartam fotózni, hogyan készülnek (készülnének) a kis amano garnélák. Egy nagy nőstény van az akváriumba és két hím. Időnként a nőstényen lovagolnak a hímek, mikor külön-külön, mikor ketten egyszerre. Végre sikerült lencsevégre kapni egy ilyen aktust, mintha rám vártak volna. :!: 18+ :)

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: artegor » 2010.08.29. 03:03

hehe :) multkor én is láttam hogyan huncutkodnak . Érdekes hogy a hím mennyivel kisebb.
az akváriumodhoz gratu ;) a staurogyne meg hát... kell nekem is 8-)
üdv. art.
artegor
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.27. 01:19

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.29. 07:31

artegor írta:hehe :) multkor én is láttam hogyan huncutkodnak . Érdekes hogy a hím mennyivel kisebb.
az akváriumodhoz gratu ;) a staurogyne meg hát... kell nekem is 8-)
üdv. art.


Szia Art

Hát igen, a kifejlettségi állapotukban igen jelentős méretbéli különbség van a nőstény és a hím között.
Köszi a pozitív visszacsatolást!
Épp Orpheussal beszélgettünk a napokban, hogy mennyire dekoratív és hálás növény a Staurogyne, nagy kedvencé vált! ;)
Egyébként örülök hogy itt látlak :!:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.30. 13:37

Na csak most látom az új képet az aksiról! Nem semmi! A Staurogyne gyönyörű! Nálam csak nemrég kezdett el nőni rendesen, sokáig inkább csak vegetált. Nehezen ment át submers módba.
Ebben az akváriumban szívesen lennék garnéla! ;)
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Sakura garnélák 25 literben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.30. 14:23

peti44 írta:Na csak most látom az új képet az aksiról! Nem semmi! A Staurogyne gyönyörű! Nálam csak nemrég kezdett el nőni rendesen, sokáig inkább csak vegetált. Nehezen ment át submers módba.
Ebben az akváriumban szívesen lennék garnéla! ;)


Nem akarok minden héten új képet feltenni, de megint eltelt 2 hét és szinte összefüggő már a Stau. Valóban, nálam is igen lassan ment az átalakulás, illetve még most is folyik. Az új levelek vannak felül a régiek alul, melyeket szép lassan dob el a növény, a fejlődési ütemében. Túlzás nélkül állíthatom, hogy eddig ez a best! ;)
Na jó, lehetsz garnéla az akváriumomban. :D
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég