Halodám

A fórumtagok akváriumai

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.05.16. 08:45

Minden elismerésem. Valami hasonlót szeretnék majd én is. :) ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.01.21. 15:37

Elég rég nem hallottunk a szentélyről :D Mi a helyzet, volt valami változás? Pár friss képnek nemcsak én örülnék szerintem. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.01.21. 16:13

ez egy remekmű.
Nagyon irigyellek érte mer egy ilyen kis hely az én álmom is.
az lenne a kérdésem, hogy kb. menyi idő alatt hozdtad össze ezt a remekművet?
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2012.01.21. 21:57

Sziasztok!

Kicsit változott, bekerült két újabb állvány, plusz a meglévők enyhe átrendezése a jelentős guppi állomány gyarapodása miatt is. A növények emiatt kicsit leredukálódtak, de azért sok megmaradt, orchideák, stb. Maga a szoba még mindig nincs kész, legalábbis folyamatosan alakul, változik. Amikor ezek a képek készültek 1 év munkáját tükrözik. Ebben festés, állványok, fűtés kialakítás, akváriumok, levegőztető rendszer stb. is benne van. Szerintem nincs is értelme egyszerre belefektetni egy ilyen dologba nagy összegeket, mert ahogy az igényeink, úgy az akvarizálásunk is változik valamint a pénztárcánk mérete is.. :) Lépésről lépésre és akkor könnyebb is korrigálni, ha valami kimaradt vagy eszünkbe jut. Régebben, ha tehettem volna minden akváriumot megfúrom és becsövezem és bevezetem a vizet is a helyiségbe így automatizálva a vízcserét. Fotót most nem fogok készíteni, mert nem azt a képet mutatja a haloda, amit én elképzeltem "szintlépés" gyanánt. Tervezem a jelenleg újonnan, septiben beállított komor vasállványok fára való cseréjét és több orchideás üvegvitrin beállítását valamint a másik kisebb szoba terráriumokkal/akváriumokkal való feltöltését.
A gratulációkat köszönöm, jól esnek. Ha valaki Sopronban jár nyugodtan keressen meg főként hétvégén... ;)

Üdv; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.01.21. 22:21

ugrosaska írta:...
Ha valaki Sopronban jár nyugodtan keressen meg főként hétvégén... ;)
...

Vigyázz, mert szavadon fogunk! ;)

Amint fotózható állapotban lesz, akkor ne kímélj bennünket! :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.01.23. 00:11

Nagyon szuper ez a kis szoba, gratulálok én is hozzá! És nagyon szép rendezett, látszik, hogy átgondolt, tudatos tervezés eredménye, még ha csak lassan is állt össze a végeredmény! Jó lehet ide néha/gyakran elmenekülni! :)

Azt mondod az állványok fából vannak, milyen fából érdemes építkezni és miért jobb, mint a fém állvány?

Sokunk álma egy ilyen haloda, nekem is. Jó, hogy megosztod, mert így könnyebb másnak is elképzelni, hogyan is nézzen ki a saját halas szobája.

Nano halakkal is foglalkozol? Mekkorák az akváriumok?

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2012.01.23. 20:22

[i][/i]
Galagonya írta:Nagyon szuper ez a kis szoba, gratulálok én is hozzá! És nagyon szép rendezett, látszik, hogy átgondolt, tudatos tervezés eredménye, még ha csak lassan is állt össze a végeredmény! Jó lehet ide néha/gyakran elmenekülni! :)
Szia, így van, beülök egy sörrel aztán lesek ki a fejemből, aztán eszembe jut, hogy kb 1000 dolgot kéne még csinálni, de pár pillanat múlva erőt veszek magamon és tovább iszogatok. :)

Azt mondod az állványok fából vannak, milyen fából érdemes építkezni és miért jobb, mint a fém állvány?
Szerintem a fa egyszer szebb, másodsorban ha jól megcsinálják, akkor tartósabb, rugalmasabb és jobban alakítható, variálható, tunningolható (beversz egy szöget vagy egy csavart becsavarsz). Én fenyőből csináltattam, elég erős, olcsó és nem is csúnya.

Sokunk álma egy ilyen haloda, nekem is. Jó, hogy megosztod, mert így könnyebb másnak is elképzelni, hogyan is nézzen ki a saját halas szobája.
Minden haloda más és más. Valamelyikben tömérdek hal úszkál(vagy éppen garnéla), de kinézetre szokványos, minimalista. Valamelyik divatos, trendi, de kevés a látnivaló. Valaki a technikára fekteti a hangsúlyt, valaki pedig a harmóniára. Nincs két ugyanolyan és ezért jók...

Nano halakkal is foglalkozol? Mekkorák az akváriumok?
Végülis szinte csak nano halaim vannak és ebből kifolyólag az akváriumok is kicsik. A legnagyobb 160 literes és abból is csak egy darab van. Nyilván furcsán hangzik, de mivel az akváriumok nincsenek túltelepítve ezért a halak növekedése optimális.

Üdv ;) Gábor

Üdv; Balázs ;)
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.08. 00:04

Üdv!

Hogy állsz az átalakításokkal, bővítéssel? Ha van egy-két új képed szívesen nézegetnénk. :)

Azért kérdeznék is, mert a terveim szerint egy kis nano-halodát szeretnék, vagyis nano-halakat és garnélákat szeretnék együtt tartani és szaporítani.

Te mit javasolsz medenceméretre 1 vagy 2 fajta nano-hal plusz egy féle garnéla tartásához? Egyáltalán működőképes-e így együtt szerinted, mik a tapasztalataid? Én 40-50 literes medencékben gondolkozom egyelőre, persze a halakat külön szaporítanám és nevelném.

A másik kérdésem, hogy milyen szűrést ajánlanál ilyen felálláshoz -elég lehet pl. gy dupla szivacsszűrő-, illetve Te milyen megoldást alkalmazol szűrésre?

Remélem megosztod a tapasztalataidat, előre is hálás vagyok érte. :)

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2012.02.14. 13:17

Galagonya írta:Üdv!

Hogy állsz az átalakításokkal, bővítéssel? Ha van egy-két új képed szívesen nézegetnénk. :)
Átalakítások lassan haladnak, így képpel nem szolgálhatok, nyár elejére talán.

Te mit javasolsz medenceméretre 1 vagy 2 fajta nano-hal plusz egy féle garnéla tartásához? Egyáltalán működőképes-e így együtt szerinted, mik a tapasztalataid? Én 40-50 literes medencékben gondolkozom egyelőre, persze a halakat külön szaporítanám és nevelném.
Pontosíthatnál a nano halakkal kapcsolatban, mert ha szaporítani is szeretnél, akkor fajra lebontva kell tervezni, vagy úgy ajánlatos. Ikrázóknál kell egy ikráztató medence és egy nevelő is, de ez sem aranyszabály. Valamelyik fajnál lehet a tartó és ikráztató is egyben, de a nevelő tutira kell majd. Elevenszülőknél is attól függ, hogy tenyésztesz, vagy szaporítasz. Nano halaknak még lehet túl nagy is a 40-50 liter. A garnéláknál pedig sztem az ideális 30-40 liter egy 10-es csapatnak. Ez a méret elégséges lesz egy ideig.

A másik kérdésem, hogy milyen szűrést ajánlanál ilyen felálláshoz -elég lehet pl. gy dupla szivacsszűrő-, illetve Te milyen megoldást alkalmazol szűrésre?
Sima szivacsszűrő vagy matten lefedve vele a hátfalat/oldalfalat és ezt kombinálni kell a vízcserékkel, hetente 50% minden robusztusabb változatnál ajánlott(speciális kényesebb változatoknál más metódust kell követni- Javítás)!
Gábor

ÜDv; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Halodám

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.29. 16:12

ugrosaska írta:A gratulációkat köszönöm, jól esnek. Ha valaki Sopronban jár nyugodtan keressen meg főként hétvégén... ;)

Üdv; Balázs


Te soproni vagy? nahát. van úgy, hogy én is. 2 hetente. egyszer szívesen megnézném ezt a csodát, ha megengeded :D
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron