20 literes nanóm

A fórumtagok akváriumai

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.06.01. 10:59

myk74 írta:Az ami olyan hínárszerű!

Akkor az biztos nem hydro ;)
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.01. 10:59

szentgyo írta:
zsof írta:Örülök ha tetszik :)
Az a jobb hátsó növény az az, amelyiket a garnélákkal adták, szóval sajna gőzöm sincs :oops:
Ha valaki tudja, jelentkezzen


Szerintem a Hydrocotyle verticillata- ra gondoltok

Nem nem!Hanem ami mögötte van az a 3-4 szál hínár szerü valami! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.06.01. 11:24

myk74 írta:
szentgyo írta:
zsof írta:Örülök ha tetszik :)
Az a jobb hátsó növény az az, amelyiket a garnélákkal adták, szóval sajna gőzöm sincs :oops:
Ha valaki tudja, jelentkezzen


Szerintem a Hydrocotyle verticillata- ra gondoltok

Nem nem!Hanem ami mögötte van az a 3-4 szál hínár szerü valami! :D


Az pedig akkor vsz vmilyen Myriophyllum vagy Cabomba lesz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.06.03. 14:24

érdes tócsagaznak is lehetne azonosítani így messziről...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: zsof » 2011.11.20. 18:44

Üdv,
már jó ideje nem jelentkeztem, ideje hogy hírt adjak a nanómról. A garnélák nem nagyon szaporodnak, ami pár vadszínű született, azokat áttettem a 240-es vegyes akváriumba. Ott aztán jól elszaporodtak, és mindenféle színű jószág született (őseik yellow-k és white pearl-ök voltak). Múlt hétvégén átalakítottuk a nagyot, így ki kellett halászni a garnélákat is. Nem volt egyszerű menet, gondolom el tudjátok képzelni, ahogy halászgatja az ember egy kis hálóval a mocsárból. Kb 30-40-et sikerült kifogni, a többit sajna kidobtuk az amazónia-sóder keverékkel együtt... A lényeg hogy aztán szépen kiszelektáltam a garnikat, a sárgákat és a fehéreket szépen visszaszoktattam a picibe, a vadszínűeket pedig a nagyba. Úgyhogy most relatív sokan vannak, remélem most már szépen elszaporodnak majd. Remélhetőleg nem a 2 db mandaringarnéla vagy a törperazbórák ritkítják őket...
Akkor jöjjenek a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép

bónusz: a régi nagy akváriumban az algás háttér mögött, és a felszakadt kuba alatt találkozott Elemér és a mamagarnéla :)
Kép
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: zsof » 2012.02.19. 20:27

Sziasztok,
már 3 hónapja nem jelentkeztem, gondoltam ideje egy helyzetjelentésnek.
Akvárium:
A szűrőből kikerült a műgyanta, így most csak eheim substrat pro-val van teljesen feltöltve. Mivel a másik akváriumhoz lett véve egy fordított ozmós vízszűrő, így az ahhoz készített vízből én is szoktam kapni a heti vízcserével, visszakeményítve meg tápozva (ne kérdezzétek mivel, mert gőzöm sincs). Az akváriumot lefedtük egy plexilappal, mivel télen kissé kritikus volt a levegő páratartalma a lakásban (az eredeti üvegfedél nem jó, mivel felül kilóg egy gyökér). Sajna a fűtő is foglalja a helyet, de nincs mit tenni, majd ha jön a jó idő, kivesszük.
Tápozás:
Maradtam a napi 2 csepp Dennerle napi tápsónál + ugyebár a vízcserés tápok.
Napi 0,4 ml Carbo, de persze hétközben sokszor elmarad, mert későn érünk haza/elfelejtődik.
Növények:
Sikerült szerezni Münchenben egy nagyon szép egészséges lángmohát, de mivel hely nem nagyon van már fölösleges, felszórtuk egy botra, hogy közel legyen a fényhez és kész, úgyhogy ez most az olimpiai láng az akváriumban :) Ja és ma véletlenül rábukkantam, hogy mi az a hátsó hínárszerű növény (lapozgattam a Kasselmann könyvet) és tutira Ceratophyllum submersum.
Garnélakaja: Sera garnélatáp, de a halak mini lemezestápját is vidáman eszegetik. Időnként csalán, catappa levél meg mindig van benn.
Meg Valentin napra kaptak méregdrága Dennerle prémiumkaját (Srimp King), azaz fehérjét, úgy tűnik ízlik is nekik nagyon.
Garnélák:
Maradtam a vegyes társaságnál (yellow fire+ white pearl+kóbor mandarin), nekem tetszenek a furcsafajta vadszínűek is, amik időnként lesznek.
Sajnos az utóbbi hónapokban nem petésednek, de még a petezsákjuk is üres, és ez azért kicsit aggasztó. Oké, kicsit lágyítottunk a vízen, de nem hinném hogy ez gond lenne. Lehet hogy a kb. 25 garnéla sok a 18 literre és ezért nem szaporodnak tovább? Vagy a 10-15 brigitta stresszeli őket? Hát nem tudom, mert igaziból szép egészségesnek néznek ki a srácok, azért is fura.
Amúgy tervezem az akváriumbővítést, azaz lecserélést egy 30 esetleg 60 literes nano cube-ra, mert szeretnék több növényt, több fajta mohát is, meg több helyet a garnéláknak. Persze maradnék az egyszerűbb növényeknél, semmi Cubamező vagy hasonló. De ez hosszútávú terv, kb az év második felében lesz aktuális.
Végre van használható fényképezőnk, így fel tudok tenni normális képeket is az akváriumról:

Kép
Kép
Kép
Kép
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.02.19. 20:56

Emelem kalapom!Pöpec! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: andrew » 2012.05.27. 14:56

Jól mutat a pogo is, szép kontrasztos az aki!
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.27. 21:54

Tényleg mutatós darab.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: 20 literes nanóm

HozzászólásSzerző: zsof » 2012.05.28. 14:21

Köszi. Igazság szerint a hétvégén felszámoltam a nanót...
Az utóbbi időben már eléggé kicsinek éreztem, szerettem volna egy kétszer akkorát pl, ahol a növények is rendesen elférnek meg minden.
Amúgy szerettem ezt az akit, csak pl nem volt rendszeres CO2-m hozzá, carbózgattam idébb-odább, csak ugye későn értem a munkából haza, ezért hétközben általában elmaradt. Úgyhogy szép ecsetalgatenyészet nőtt a fákra, meg a növények sem voltak igazán szépek. Végül a barátom rábeszélt az ő éppen parlagon heverő 83 literesére (opti), aztán pár hét alatt beadtam a derekam, bár kissé nagynak tűnt a 20 literes után.
A másik meg hogy a garnélák elkaptak vmi gombabetegséget, az orruk hegyén, ill. a szemük között pici fehér pamacsok nőttek. Aztán JBL Punktollal kezelgettem őket, de 2 héten belül is hol eltűntek, hol újra megjelentek. Szerintem a Valentin napra kapott Sakurákkal jött be a betegség, vagy elromlott a víz vmitől, nem tudom. Úgyhogy végül szétszedtük a picit (ahol már a szűrőbacikat is tuti kicsinálta a gyógyszer), és átcsórtuk őket a nagyba (persze lassan átszoktatva). Egy-két veszteség persze volt, de úgy tűnik megmaradnak, végül tegnap a maradék 3-4 mm-es garnikat is kihalásztam és átköltöztettem a nagyba.
Úgyhogy ez a helyzet, az új akváriumot persze majd posztolom, ha már megmutatható állapotban lesz.
Üdv
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron