Killer81 110 literes halas akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.07. 10:53

Azt hiszem a magamról szekcióban már felületesen megemlékeztem az akváriumaimról. (hű de nehéz szó :D )
Azért gondoltam megemlékezek erről is néhány gondolatban.
Ezt az akváriumot a hírhedt és igen veszélyes rágcsálónak, egy dzsungáriai törpehörcsögnek vásároltam.
Kép
Senkit ne tévesszen meg az ártatlan pofa. Egy vérszomjas fenevadról van szó.

Az akvárium a debreceni használt cikk piacon került a szemem elé. Ez olyan piac, ahova rendesen lábbal kell elmenni. Nincs netes része. :lol:
2500Ft-ot megért. Pár generáció leélte benne az életét a hörikből, de ez egy szörnyű véres story. Hagyjuk is.
Kikerült az udvarra és 1 évig nap szívta, eső mosta. Még szúnyoglárva rezervátum is volt.
Mondtam a páromnak, ha egyszer saját házunk lesz, akkor akvárium lesz belőle.
Így is történt. Soha nem akvarizáltam előtte. Fater ugyan nagy halas volt annó, de nekem abból 5 évis kori emlékeim vannak.
Sok hasznukat nem vettem. Megvettem mindenből a "valószínűleg elég lesz ez is" színvonalú kelléket, de csak azért, hogy
utána megint vennem kelljen mindent még egyszer, ami már jó is arra, amire szánták.
-Kiderült, hogy a fehér kvarchomokért szinte egy általam "kedvelt" hal sem rajong, csak nekem tetszik.
-Kiderült az is, hogy a gagyinak kinéző belső szűrő valójában tényleg gagyi is és 3 naponta kell takarítani, hogy működő képes maradjon.
-Világossá vált, hogy a halakat sem feltétlen az akvárium feltöltése után kell közvetlenül megvásárolni és beleborítani.
Igazság szerint az akvarisztikai témában járatlan embernek minden kérdésére kapott válaszra, újabb 3 kérdése adódik. :roll:

Nem is Én lennék, ha a zártszelvény vasállványt illetve a tetőt és a világítást nem magam fabrikálom.
Egészen jól sikerült. A tető sem lett rossz, bár annyira nem szép. Már mostani eszemmel 5x praktikusabbra és szebbre meg tudnám csinálni, csak lusta vagyok.
Célnak ez is megfelel. És most lehet röhögni. Így nézett ki mikor az első akváriumomat összeraktam és üzembe helyeztem. :lol:
2db 18W-os fénycső világítja és egy 100W-os automata fűtő fűti.

Kép

Kép

( hallom ám hogy röhögtök ! )

Igaz, ami igaz. Hasít a minimal design. :mrgreen:
De ennek vagy 3-4 éve.
Egy idő után szép zöld lett a kvarchomok. Már nem is tetszett annyira. Az ancik meg azt hitték magukról, hogy kotrógépek.
Egyedül Ők érezték úgy, hogy jó a buli. Valamivel később volt egy design váltás. Itt már egy fokkal szebb az aksi, de a szép nem ilyen. :roll:

Kép

Kép

Itt kezdett az az érzésem támadni, hogy túl sok kiaknázatlan hely van még az állványon alatta, így fabrikáltam alá egy polcot.
Ezen eleinte a maradék kvarchomok és a környéken fellelhető kövek felhasználásával egy 30 literes kezdte meg pályáját.
Itt jöttek képbe az első garnéláim.

Kép

Kép

Az első garnéláim. (2 Amano és 10 Red Cherry)

Kép

Ezeknek vette át a helyét a hálószobában az 55l-es garnélás aksi.
Később ezek átalakultak ivadékneveldének. Ekkorra már az akvárium kapott egy Eheim 2213-as külső szűrőt is.
Lassan 2 éve a heti 20% vízcserét esővízből oldom meg. Azóta egészségesek és fittek a halaim. (kopp-kopp)

Kép

Végül az ivadékneveldék átkerültek a gyerekszoba szekrény tetejére és a 110 literes alá a polcra bekerült egy 90 liter körüli sügeres
akvárium. Erről nincsenek igazából jó képek. Próbálom rendben tartani, de a sügerek ebben nem jó partnereim.
Istentelen rontom-bontom gonosz kis koboldok. nem becsülnek meg semmit. :lol: :twisted:
Erről majd megemlékezem legközelebb ha lesznek képek is róla.

Növények: óriás valiznéria, bleheri, meg elöl valami sóskának kinéző izé, ami néha szép néha csúnya, de nőni nem nő sehova.
Élőlények jelenleg:
-4 gyöngy gurámi
-2 paradicsom hal
-8 dánió
-4 ángszemű lazac
-8 platti
-1 öreg neon
-2 kolibrihal
-3 rózsás törpeszájú
-8 furcsa nevű gyémánt rubint lazac
-3 sziámi algaevő
-5 anci
-1 plekó
-1 dagadt gonosz basáskodó meggyhasú sügér Istenszindrómával (neki nem volt gyerekszobája, látom rajta)
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.07. 21:28

Hát én jót mosolyogtam ezen a leíráson. :D
Köszi, hogy megosztottad! :)
Látom a jelenlegi élőlények egy jó nagy egyveleg, van mindenféle halad. :) Viszont a vérszomjas fenevad jópofa volt nagyon (így képen).
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.08. 08:55

Az első törpehöri bekerült a 110-es aksiba.
Élt, élt, élt, aztán kapott egy barátnőt és hamar jöttek az utódok.
A kishörik már félidősek voltak mikor kertes ház lévén bejött a házba egy vadegér.
Valahogy beugrott az akváriumba a törpehörrencsekhez. Máig napig nem értem hogyan.
Az apahörcsög bepipult és lemészárolta.
Csak reggel nézem az aksit, az apa hörcsög mosdik véresen, a forgás tiszta vér, az egér meg szebb jövőt.
Az apahörcsög elméjében valami elpattanhatott ezen a ponton, mert elkezdte kergetni a többi hörcsögöt is.
Két kicsit elajándékoztam. De így is maradt 2 és az anya.
Egy reggelre az apa a többieket utána küldte az egérnek. Innentől nem volt méltó a nevére.
Én már csak úgy hívtam Freddy Krüger.
Ezt követően 2 hétre földobta a bacskert.
Az akvárium az udvarra került.
Egy év múlva kapott párom névnapjára egy vadi új hörcsögöt. Aranyod volt és érdeklődő.
Elszaladtunk egyszer a boltba és mikor haza értünk mindkét gyerekünk sír és éppen a perselyükből számolgatják a pénzt.
Ugyanis míg oda voltunk levették az kis aksi tetejét és kivették a hörit az ágyra, a macska meg észrevette és elvette tőlük, aztán futás.
Visszaszerezték, de a höri addigra elszenderedett.
Ők meg szedték a megtakarított pénzüket elő, hogy adnak anyának pénzt egy másik hörcsögre, hátha kevésbé lesz szomorú. :roll:
Anya már nem akart több hörcsögöt, mert ez az utolsó egy kis tündér volt.
1 évre csak vettem neki egyet. Úgy hívtuk Pszicho.
Állítólag a törpehörcsög nem harap. Ez DE ! :lol:
Ezért a találó név. Sajnos a nagy szakértelmemnek köszönhetően ezt már idősen vettem és csak 4 hónapot élt még.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.08. 10:35

Ez jó, a bekattant törpehörcsög, aki lemészárolja a családját, majd "öngyilkos" lesz.....
Tipikus esete a paranoid skizofréniának, bipoláris depresszióval súlyosbítva.
Valószínűleg először csak az egértől védte a családot, később téveszméi folytán a többieket is egérnek képzelte.
Valószínűleg a dopaminegyensúly felbomlása okozhatta..... kezelni kellett volna....és a pszichoterápia is sokat segíthetett volna....

Szörnyű lehettet.... biztosan mély nyomot hagyott benned is.....
Akarsz róla beszélni?

:roll:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.08. 11:24

Sajnos azt kell mondjam, hogy ez teljesen normális viselkedés egy hörcsögnél. A hörcsögök magányos természetű, territoriális állatok, amik az ellenkező neműt is csak párzási időben viselik el. Az anya is csak egy darabig szereti a kölykeit, amint elérnek egy bizonyos méretet, elkergeti őket. A gyilkosság esélye igen nagy, ha több hörcsögöt tart együtt az ember. Egyedül a roborovszki törpehörcsögnél fordul elő, hogy a tenyészpár viszonylagosan megtűri egymást. Ott sem teljes a béke, de nem szokott mészárlásig fajulni. Az hogy harap-e egy hörcsög, nem a fajtól függ, hanem hogy kiskorában hogyan bántak vele. Egy szelíd anya mellett ki lehet venni kézbe egészen korán a piciket, megszokják az ember jelenlétét. Az ilyen állatok nem félnek és nem is harapnak. Az átlagos, elhanyagolt, nem macerált kishörcsögökből általában harapós felnőtt lesz. Néha nem, de szerintem nem éri meg ezzel rizikózni. Egy harapós kisállat minden, csak nem örömforrás a gyereknek. Tenyésztőtől kell venni minden kisemlőst, és akkor elkerülhetőek az ilyen problémák.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.08. 12:42

Ez simán lehetne, egy B kategóriás alacsony költségvetésű hollywoodi horrorfilm története! :D Bár gondolom, hogy Ti annyira nem vettétek viccesre a sztorit. Aranyosak a gyerekeid! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.08. 12:43

Moszat írta: A hörcsögök magányos természetű, territoriális állatok, amik az ellenkező neműt is csak párzási időben viselik el.


Basszus, lehet, hogy bennem is vannak hörcsög gének.... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Killer81 110 literes halas akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.08. 12:46

Frettner írta:
Moszat írta: A hörcsögök magányos természetű, territoriális állatok, amik az ellenkező neműt is csak párzási időben viselik el.

Basszus, lehet, hogy bennem is vannak hörcsög gének.... :lol:

Van benne igazság... ;) és szinte minden férfire jellemző. :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron