Killer81 55 literes garnélása

A fórumtagok akváriumai

Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.06. 11:24

Sziasztok.

Első 110 literes halas akváriumom realizálódása után lassanként a tekintetem a garnélák irányába fordul.
Igazából sohasem a különlegességük, a színpompájuk vagy épp a értékük ejtett bámulatba.
Sokkal inkább az a tény, hogy egy viszonylag kis térbe kényszerített életük ellenére fittyet hányva a világra, táplálkoznak, szaporodnak és
teszik a dolgukat, fittyet hányva a világra és az üveg túloldalán bámuló emberre.
Természetesen törekszem a színgazdagságra, a szépségre, de nem a legfőbb szempont.

Az új akvárium terve kihozta az asszonyból az állatot. Az étkező foglalt. A gyerekszoba állítólag nem jó, mert nem tudnak aludni a gyerekek.
A hálószobába pedig a Fenk Sui vagy ki a retek szerint megint nem jó vizet vinni. Az asszony haverja, megjegyzem rühellem a csávót. :lol:
Itt vettem egy doboz lesz_rom tablettát és kiválasztottam a háló szobát. Anarchia ! ;)
Tőlem már lassan szerintem megszoktátok a pénz takarékos DIY megoldásokat. Milyen meglepő. Ez is ennek jegyében készült.
Megpróbálom ennek tükrében leírni.

Először is készítettem egy szögvas keretet, ami szándékosan nem ér le a földre. Keskeny a hálószoba és közvetlenül a francia ágy jobb oldalán van.
Ha éjjel leszállok róla és azt sem tudom hol vagyok éppen, nem szeretném se fölborítani, sem belerúgni a lábába.
4db 15cm-es tiplivel van a falba rögzítve. Akik látták azt mondták jó bátor vagyok. Hát én fölálltam rá a 100 kilómmal és kicsit meg is terhelgettem. Bírta.
Kép

A dekorációt némi szőlőtőke a közeli erdőben évtizedek óta elvadult területről és egy vasfát egy üzletből, ahol olcsó. Ezt és a vasfát főztem majd kiáztattam pár hétig.
Kép

Kép

Ehhez szükségem volt egy akváriumra. Egy 55 literes passzolt méretileg az elképzeléseimhez.
Fabrikálnom kellett egy tetőt hozzá. Ehhez 5mm-es OSB lapot, 20x20mm-es léccsíkot használtam.
Kívülről kapott egy szobához harmonizáló festést. Belül pedig a fa rothadását megakadályozandó FBS szilikon ragasztóval kikentem egy vékony rétegben.
Valamint kapott egy 18W-os fénycsövet. Elöl pedig egy etető nyílást. Fölülre pedig szereltem egy 8cm-es PC ventilátor-t egy régi mobiltelefon töltőjével meghajtva.
Ez nyáron 3 fokkal is lejjebb nyomja a víz hőfokát. Került bele még egy 75W-os automata fűtő és egy hagyományos motoros szűrő. (garnéla beszívás mentes)
Kép

Ez beindításkor készült:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.04.06. 11:31

Grat ,nagyon jó lett :o .
A vízfelszín közelében megmondanád milyen növény van?
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.06. 13:06

Ha én azt tudnám...szívesen megmondanám.
Egy halasnál láttam meg a garnélás aksiban és vettem egy marékkal.
3 hét alatt a felét ki kell dobjam mert kinövi az aksit. Aki Debrecenben be tud érte szaladni, annak szívesen adok belőle.
A szál gyökeret enged, mikor már nagyon elburjánzik. Igénytelen valami. Az ecsetalga nagy ívben elkerüli.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.06. 13:10

szerintem tüskés hínár.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.06. 13:52

Kegyetlen milyen hapi vagy, a kifejezés jó értelmében. :D A leleményesség, az ügyesség és persze a minimális pénzráfordítás mestere vagy! Az akvárium meg nagyon szépen fejlődik. Gratu!
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.06. 14:14

Emelem kalapom!Tetszik nagyon!
Kép
Hozza a tőled megszokott ötletes leleményes színvonalat!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.04.06. 16:18

Ez nagyon rendben van! Gratula!
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.06. 18:12

Köszönöm a dicsérő szavakat. ;)
Már tatarozásra szorul. Túlnőtt benne megint a gaz. :roll:
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.06. 18:49

Killer81 írta:Ha én azt tudnám...szívesen megmondanám.
Egy halasnál láttam meg a garnélás aksiban és vettem egy marékkal.
3 hét alatt a felét ki kell dobjam mert kinövi az aksit. Aki Debrecenben be tud érte szaladni, annak szívesen adok belőle.
A szál gyökeret enged, mikor már nagyon elburjánzik. Igénytelen valami. Az ecsetalga nagy ívben elkerüli.


Nekem is van, ha kell :lol:
Valaki azt tette be a garnikhoz, amikor küldte. Bedobtam egy akváriumba, ma már mindegyikben van - én nem tudom, hogyan terjed.... hetente szüretelem :lol: :lol:
De nagyon szép növény. Igénytelen, bár a fényt szereti.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Killer81 55 literes garnélása

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.07. 08:41

Killer81 írta:... fittyet hányva a világra és az üveg túloldalán bámuló emberre.


Nálam nagyon is odafigyelnek az üveg túl oldalán zajló eseményekre. ;)
Ha hirtelen mozgást érzékelnek, akkor általában felfüggesztik az állandó matatást, és fokozott kíváncsisággal pásztázzák a környezetüket veszély után kutatva.
De a legjobb, mikor valamelyik az üveg közelében ténykedik éppen. Ha ilyenkor az üveghez érinted az ujjad és mozgatod fel-le jobbra-balra, akkor a csápjaival követi a mozgást. :D

Az akvárium pedig igazán hangulatosra sikerült!
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég