Andrew 20-as első próbálkozásai

A fórumtagok akváriumai

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.14. 23:03

myk74 írta:Ez egy tökéletes lak a garnilak!Tetszik a hűtés a tető oldalában,lehet tennék egy ventit a szemben lévő oldalra is ami kifelé szívja a levegőt,és akkor lehet nem kell felülre a venti.Szép a tetra aki ,nagyon gondokodtam én is ilyenen.Ki kell várni míg be áll az aki és a szűrő, egyre tisztább lesz a víz nyugi,nekem is sok időbe telt míg úgy ahogy beállt. :D

Köszi-köszi!
A hűtéssel az a bibi, hogy a túloldalon a kompaktcső előtétjének dobozkája van, így oda már nem mehet venti. :( Mivel azonban tetőtéri lakásban lakok, eléggé extrém meleg van, ma pl. 28fok körül állt be a max bika hűtés mellett. Ez napi 1,5liter vízpárolgást jelent, de remélem ennél melegebb már nem lesz, mert a nyár végét nem várom, viszont ezek a 37-8 fok árnyékban már nekem is kicsit sok.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.14. 23:06

brutalmonk írta:nekem nagyon tetszik, hangulatos kis aksi!
köszönjük az updatet, és jöhet még nyugodtan kép (1-2 közeli)


Köszi, remélem, hogy még fejlődök! Közelit addig nem is tennék fel, mert 1, nincs igazán profi gépem/technikám hozzá 2, nem is egy kiforrott aquascape...
Ha meglesz a növényes talaj, akkor azért alakítok az elrendezésen, mert ezeket a crypto (féléket ?) előtéri növénykéknek vettem a sarki halasnál, de hát ugye levelet váltott és beindult a fejlődésben, mostmár látom, hogy ez nanoba inkább hátsó növény....
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.10. 21:14

Nos kb. két hete meglett a nagy rescape, hamarost fellövök pár képet a nagy átalakító-showról. Viszont lehet, hogy az utolsó kép is felkerül, mert gyanús, hogy valahol ereszteni kezdett az aki ragasztása, mert szivárog. Csak az a gáz, hogy tegnap még 1-1 kisebb tócsa volt az aki mellett, ma meg épp pár csepp látszódik a tesztként az üveg és az alsó keret közé berakott tesztpapíron... :(
Na mind1, van ez így, már egy low-cost 30-as beszerzésre került, ha menteni kell a lakókat, csak bosszant, hogy táptalaj+aljzat is telepítésre került, a kis parvul gyepem meg épp csak gyökeret vert volna...
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.10. 22:05

andrew írta:Nos kb. két hete meglett a nagy rescape, hamarost fellövök pár képet a nagy átalakító-showról. Viszont lehet, hogy az utolsó kép is felkerül, mert gyanús, hogy valahol ereszteni kezdett az aki ragasztása, mert szivárog. Csak az a gáz, hogy tegnap még 1-1 kisebb tócsa volt az aki mellett, ma meg épp pár csepp látszódik a tesztként az üveg és az alsó keret közé berakott tesztpapíron... :(
Na mind1, van ez így, már egy low-cost 30-as beszerzésre került, ha menteni kell a lakókat, csak bosszant, hogy táptalaj+aljzat is telepítésre került, a kis parvul gyepem meg épp csak gyökeret vert volna...

Reméljük nagy baj nem lesz.Ha megtalálod hol ereszt és szerencséd van,be tudod ragasztani kivülről,vagy vizet addig leengedni és beragasztani,de csak ha nem az alján van a bibi!
Várjuk a képeket!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.11. 06:31

Nos akkor következzen pár kép a nagy restartról. Nem pont vérprofi vagyok ebben, azt gondolom sejthető, de próbálkozunk. :)
Először egy kis táptalajt kapott az aki az egyik nagy akváriumi növény szállítójától, ilyet eddig csak képen láttam. Kicsit olyan volt, mint nagymamámék falujában a sárgaföld a temetőből. Elég morbid, de ez ugrott be elsőre...
Kép

Hogy mire nem jó a plasztik tagsági:

Kép

Aztán jött a manado alapos átmosása. A színét szerintem jól sikerül bemutassam az alábbi fotón. Nekem nem olyan gáz így elsőre.
Kép

Elterítve, ekkor még domborzattal, mely rövid úton sík lett...
Kép

A kis 1-2-grow "parvulás mocsár" beültetése (vissza nem nyírtam, mert ahogy elnéztem, pont jó a magassága és lehet, hogy submers levelekkel van "megáldva" a zselés közegben?):
Kép

Feltöltve, a régi jó vasfás/narrowos dekorokkal (bocs a garnivédőért, ultra low-cost, ultra randa, de hatásos!):
Kép

A parvula bokrocska, melyeket azért ki-kimos a flow itt-ott néha, remélhetőleg ha gyökeret ver, erre nem kerül sor (jól látható egy buborék illusztrációként a manadoban, melyet a táptalaj miatt nem is nagyon akartam piszkálni):
Kép

Végül a hátsó két sarokba visszaültettem a -bazaltban is brutális gyökereket növesztett- crypto-féléimet, középre meg vmi törpe valisneria-szerű növényke került. A mostani állapotról fotók hamarosan...
Előkészítés alatt áll az akiba egy kicsit nagyobb teljesítményű, 2213-as Classic szűrő, melyet még itt-ott ki kell egészítsek (pl. duplacsap), meg még lehet picit várok, hogy hadd gyökeresedjenek a növénykék, nehogy kifújja a gyepet a talajjal együtt. Persze mindez akkor, ha kiderül, hogy a szivárgás megszűnt. Ha nem, akkor sajnos ez most csak mementó lesz... :(
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.11. 09:28

Jó lesz jó lesz!Egy pár totál képet tehettél volna fel,én kiváncsi tipus vagyok.Szerintem a garnivédőt barkácsold bele a kosár belsejébe és nem fog látszani!Duplacsapra ott van Killer81 szaki átfogó leírása mit hogyan olcsón:http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=56&t=570
Remélem a szivárgás megszűnik! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.11. 20:23

A közeli képeken egész más színt/hangulatot sugároz a manado, tetszik ott már. Minőségi változáson ment át az aksi, azt mindenképp szögezzük le. Én a helyedben pár stem növényt ültetnék az aksiba, akkor is, ha nem számolsz vele a későbbiekben, a növényfejek szerint megakadályozza az algásodást/algaveszélyt, ha sok növénnyel indítasz. Aztán ha később nem tetszik, kiveszed. ;)
A DIY garnivédő megoldás meg pöpec! :) Így tovább!
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.11. 20:44

Köszi-köszi! Hát érdekes visszanézni, hogy mondjuk februárban az első setuphoz képest mennyivel más minden, mondjuk a tanulópénzeket nem merem összeszámolni...
Akkor pár mai gyorskép (márminthogy gyorsan, hozzáértés, fotós múlt nélkül készült kép, úgy tessék nézni :) ):

Kép

Kép

Kép

Myk kedvéért az én "technikai eszközeim" (a kicsi DIY, kibújt belőlem a spórolós köszörűs, merthát ugye a parvulát csak tűhegyűve érdemes...):

Kép
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.11. 22:13

Nagyon pöpec minden! :D
Mi van a szivárgással?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.11. 22:24

Szép zöld kis foltja a lakásnak gondolom. ;) Tetszik ez a 20as szett a Tetra-tól, esetleg Neked mi a véleményed róla?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron