Andrew 20-as első próbálkozásai

A fórumtagok akváriumai

Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.28. 20:32

Íme az én kis garnis (most épp halas is) aksim. Nem egy japán művészi alkotás, de majd reméljük fejlődik. Építő jellegű kritikát szívesen veszek, másmilyet meg lehet úgyis kapok... :lol:
aksia tetra aqua art 20 literese (ilyet nem vennék még 1x, de szép),
világítás: a gyári, asszem 11W (egyenlőre reggeltől estig, még majd automatizálom)
aljzat: bazalt, vékonyan
szűrés: low-tech minimal szivacsszűrő (picit nagyobb talpas szivacs van tervbe helyette, ha találok), heti ~20%-os vízcserékkel, meg egy házon kívülre száműzött légpumpa
dekor: némi vasfa egy kis jávaival (még nem indult meg), gömbmoha, anubias, sok-sok valisneria (épp kettő fajta) (ezek ültetéséhez is még kell némi fejlődés, tudom), mini békalencse és valami még be nem azonosított szép lebegő növényke.
lakók: ~20 red cherry, 1 törpe szívóharcsa (többet tervezek még belőle), 1anci (besegítő jelleggel), 3db fekete neon (még nem biztos, hogy maradnak), sok-sok csiga (a növényekkel érkeztek), 1db csigaevő csiga, hátha felveszi a kesztyűt...
tápozás: neptun növénytáp minimálisan
CO: nincs (mi az? :lol: )
fűtés: szobahőmérséklet (nagyjából stabil, kicsit félek a nyártól...) Talán következő télre bealakítok valamit, ha kell majd.
háttér:fekete fotokarton üveg mögé (low tech/low cost, legjobb :) )
víz: gyulai csapvíz pihentetve aquatannal bekezelve, ph és keménység terén ne kérdezzetek (ezzel úgy vagyok, ha bírják akkor jó, ha nem, akkor nem eröltetjük, de bírják, tehát jó!)
kemó:bio nitrivecet kapott indításnak az aksi


Amivel küzdök: a kezdő hibákból eredő (túletetés) némi planáriának tűnő élőlény (ezekre bevetettem a halakat), némi barnaalga (erre jött az anci is főleg), egyéb vizi élőlények, melyek a csapvízből jöttek elő (ezekre lesnek a neonok), kisebb ízlésficam, de üvegkavics meg búvár nincs... :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.28. 21:32

Úhhhh de szép!Nekem tetszik!Garnik is szépek :D Csak így tovább!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.28. 21:44

Nem rossz kezdet. Viszont neonhalat ne tarts ilyen kis akváriumban, minimum 80 cm hosszú aksit igényel, és amúgy is csapathal, szóval 6-8 legalább. Az aljzatot lehet kicsit vastagítani kéne a növények szempontjából. De jól indul! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.29. 17:50

Gratula!

Egy-két dolog és jó lesz ez.

A növényeknek tényleg kicsit magasabb talaj kellene, de azt jó tudni, h a bazalt nem épp a legjobb ültetőközeg.
Olvastam tervezel egy új akváriumot is, gondolom azért is kérdezted a külső szűrőt. Szerintem nyiss egy új topicot a készülőnek, és oszd meg velünk a terveidet, hátha kitudjuk egészíteni valamivel. :) (ne ezt a garnis akváriumosat offoljuk szét :) )
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.29. 18:11

Köszi a bíztatást!
Az aljzatból csak azért nem volt szívem vastagabbat pakolni, mert maga az aksi elég alacsony, de már látom, hogy kell majd rápakoljak még (csak ez felér egy restarttal, úgyhogy még pihenek rá egy picit). Szegény neonokat tényleg csak planária és egyéb-a csapvízből kifejlődött- miniállatkák (?) megtizedelésére vetettem be, hamarost áthelyezem őket a halasba. Az anci se biztos hogy sokáig ebben marad, féltem tőle a szaporulatot. Inkább bővítem a törpeharcsa állományt vagy 4 egyedre. Viszont azért csak megkérdezném a tapasztaltabb garnis kollegáktól, hogy milyen (nem túl nehezen beszerezhető) halat javasolnak garnik mellé, amelyik megél egy ilyen pici aksiban és nem eszik garnit és nem razbóra (csakmert ez utóbbiakról azt olvastam, nem kezdőknek való, érzékeny faj)?
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.29. 19:10

Az anci nem bántja a neonokat, de lehet h egy nagyobb akváriumba jobban érzi magát. ;)
A fórumon van pár topic ami ezzel a témával foglalkozik:

viewforum.php?f=24
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.29. 21:46

andrew írta:Köszi a bíztatást!
Viszont azért csak megkérdezném a tapasztaltabb garnis kollegáktól, hogy milyen (nem túl nehezen beszerezhető) halat javasolnak garnik mellé, amelyik megél egy ilyen pici aksiban és nem eszik garnit és nem razbóra (csakmert ez utóbbiakról azt olvastam, nem kezdőknek való, érzékeny faj)?

Otocinclus, Galaxy, amik ismertebbek. De van még pár szép nanohal, a szokásos törperazbórákon kívül is , egypár, a teljesség igénye nélkül: Danio choprae/choprai, Horadandia atukorali, Microdevario nanus, Microdevario kubotai, Microrasbora erytromicron........
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.30. 10:17

Más növényválasztással nem tűnne alacsonynak az akváriumod vastagabb talaj használata mellett sem.
Ráadásul egy jobb növényes talajban sokkal jobban gyökeresednek, fejlődnek a növények.
A valiznériák agyonnyomják az egészet. :-)
Azok inkább nagyobb akváriumba valók.
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.30. 21:11

Köszi a tanácsokat! Aktív talajjal biztos más lenne a látkép, de azért kezdő aksi révén maradtam ennél az egyszerű (de RC-khez) nagyszerű és olcsó bazaltnál. Az a baj, hogy itt Békés megyében elég korlátozottak a beszerzési lehetőségek, mind növény, mind "nanohal" stb. terén, no meg a low-cost miatt is lett valiznéria a "háttér", bár kicsit dzsumbujos, rendkívül örvendetes, hogy extra bujkálókat képez a garniknak. Azért apránként majdcsak kiismerem a vizinövény fajtákat és cserélődik a "szett", de klasszik növényes aksit nem tervezek egyhamar, ahhoz nem vagyok elég fanatikus (még)... :lol:

A terveim közt még csak annyi szerepel, hogy vagy egy nagyobb halas akit (~80liter) indítok vagy két "nano" kocka aksit (2*30l), de még nagyon képlékeny a dolog. Mivel tetőtéri a lakás és klíma nincs, félek, hogy a 20-30 liter nagyon hamar halleves lehet, miközben egy nagyobbacska talán nem. Meg ugye a kezdő akvaristáknak mindig nagyobbakat ajánlanak a sok-sok baki toleranciaszintjének magasabb volta miatt. Külső szűrőm se volt még soha, de 80literhez mindenképp beszereznék egyet, ezeket csemegézem még csak. 30literhez meg szinte sokallom a külsőket a flow miatt, de ez lehet csak egy tévhit...
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.30. 21:32

Szerintem, ha nem akarsz komoly növényes akváriumot, akkor 30 literben bőven elég egy szivacsszűrő/matten/belső szűrő hármasból valamelyik, a 80as aksihoz egy kisebb külső szűrő viszont okosabb és kifizetődőbb választás, szerintem is :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég