Andrew 20-as első próbálkozásai

A fórumtagok akváriumai

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.30. 22:01

stevo írta:Szerintem, ha nem akarsz komoly növényes akváriumot, akkor 30 literben bőven elég egy szivacsszűrő/matten/belső szűrő hármasból valamelyik, a 80as aksihoz egy kisebb külső szűrő viszont okosabb és kifizetődőbb választás, szerintem is :)


Na valahogy így gondoltam én is. De melyik kombó legyen?! :roll: :?: Felforr-e nyárom a 30-as anélkül, hogy hordanám rá a jeget targoncával?

Még azt is kérdezném, hogy az "átemelős" szivacsszűrő hatékonyabb lenne-e, mint a mostani alap noname így cső nélkül, illetve az is ugyanígy összecsapná-e a tetőt/lámpát? :?:
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.30. 22:17

Az akváriumod hűtését meg tudod oldalni többféleképpen is, ha nincs klíma, akkor jönnek az otthoni módszerek:
1. jégkocka
2. jégakku (ésszel!)
3. palackos - ásványvizes üvegbe víz, az mélyhűtőbe, és ha megfagyott akkor bele akvárium vizébe, az is hűt.
4. pc ventillátoros DIY megoldás is szóba jöhet
5. "gyári" hűtőventik, ezek borsos áron mozognak 10k-tól

Az, hogy melyiket szeretnéd a 80 literest vagy 2 db 30 literest, Te döntesz, melyik nézne ki jobban a lakásban. Előbbi halas szempontból könnyebb lenne, meg növényes gondjaid is kevesebbek lennének, viszont a költségek arányosan nőnének.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.30. 22:24

andrew írta: Mivel tetőtéri a lakás és klíma nincs, félek, hogy a 20-30 liter nagyon hamar halleves lehet, miközben egy nagyobbacska talán nem. ...

Megnyugtatlak, a nagyobbacska is. De ha halleves nem is lesz, garnélaleves mindenképpen. Ahogy melegszik fel a víz, úgy nyiffannak ki az élőlények....26-28-30 foknál feladják a garnélák.....30-32-34 fokon az összes halacskáért ellátogat a kaszás....
És nem a meleg miatt pusztulnak el, hanem " a zoxigénhiány " miatt. ;)
Egy 25-30 litereset vissza tudsz hűteni egy 3 ventillátoros laptophűtővel, és rendszeres vízcserével, vízpótlással....3-4-5 fokkal is.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.30. 22:34

Lehet akkor csak a külsőszűrő lenne a legjobb megoldás jégkockagyűrűkkel... :lol:
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.30. 23:41

andrew írta:Lehet akkor csak a külsőszűrő lenne a legjobb megoldás jégkockagyűrűkkel... :lol:

Létezik "chiller" ami gyakorlatilag egy külső hűtő..... az átfolyó vizet hűti....
Annyiba kerül, amennyiért kompletten beklímázhatod a lakást. És akkor nem csak az állatoknak nem lesz melegük...
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.31. 07:10

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy halas akváriumot szeretnél garnélákkal, vagy garnélás akváriumot pár hallal. Mert ez a nem mindegy.
Ha inkább az, hogy legyen több fajta hal, némi növényzet és legyen azért benne garni is akkor maradj a nagyobb akvárium mellett. Ha pedig inkább a garnélák lesznek az elsők akkor jöhet a két kisebb akvárium.
Az biztos, hogy a nagyobb akvárium árából bőven meglehet mind a két kicsit csinálni nagyon profin. Ha csak egy külső szűrőt nézek, ami 20 000 Ft töltettel együtt, amiből két 30-as akváriumba kijön a garnélás talaj, két mattenfilter (szivaccsal vízpumpával).
A meleg meg hát igen...
Gyakorlatilag tök mindegy, hogy 30 liter vagy 60. Ha meleg van akkor mind a két akvárium felmelegszik. Talán a kisebbeket könnyebb hűteni. De ezt ki kell pontosan számolni, hogy mi merre meddig...

Tehát először is mit szeretnél. :)
Utána javaslom egy Excel fájlba felvinni, hogy kb. mi mennyibe kerül. Interneten szinte mindent megtalálsz, és szerintem egy új beruházásnál jobbnak tartom ha neten keresgélsz a nagyobb választék miatt, illetve ha mindent egy helyről rendelsz lehet, hogy a postaköltséget kompenzálja az, hogy olcsóbbak lehetnek az árak mint a sarki halasnál. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.04.30. 18:34

Egy kis rescape történt, fotózni továbbra sem tudok...
Ami változott:
-több bazaltot kapott az aksi (bár ültetni ebbe továbbra sem egyszerű, főleg, ha még nincsenek meg a célszerszámok) (a következő valami komolyabb talajt kap majd),
-kicsit megújult a növényzet,
-új vasfa került be,
-kisérleti kókusz bungalót kapott, félig bemohásítva, majd meglátjuk mi lesz belőle, most még inkább giccs, mint dísz...,
-kapott egy 2211-es classic szűrőt (erre még majd kell egy garnivédős kosár, most low-cost harisnyás, meg 1x majd plexi csövek),
-kihajítottam a semmitérő öntapadós külső hőmérőt és vettem bele egy szép sárga kínai hagyományost,
-sok kis apró RC született, miközben pár nagyobbacska fokozatosan elhullott (kicsit pánikoltam, hogy elfogynak, de mostmár úgy sejtem, hogy csak megették a kenyerük javát, mivel a picik és a többiek köszönik, jól vannak)
-a fekete neonok helyére bekerült pár endler hím (a nőstényektől féltem az állományt), az otok hárman lettek,
-egyre több az alga, ez látszik is sajna (ez még megoldásra vár, kicsit az új szűrésben is bízok, hogy segít majd)
-jelenleg nincs háttér, ha majd lesz egy kis energiám, kap egy fekete öntapadós fólia hátteret.

Tervbe van még egy hűtőventillátor beépítése a tetőbe (talán oldalra, ehhez ötleteket várok :idea: ) a nyári napokra. Ha lesz párja (és előbb-utóbb csak lesz), akkor az is egy 20-30-as garnis/növényes nano lesz, valahogy a halas nem annyira érdekfeszítő számomra.

Remélem, nem túl gáz, de ha az is, akkor csak bátorításként is felteszem, hogy a kedves fórumtársak is legyenek aktívabbak az "akváriumaink" topicban, tessék megmutatni, hogyan lehet ezt még csinálni :!: :)
Kép
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.12. 21:08

Közkívánatra, (avagy annak hiányában is) következzen egy kis update, már csak hogy kicsi életet vigyek a fórumba:

Kép

Kép

Az egyik lakó:

Kép

Endlerjeim meg néhány friss csigusz, amellyel még a csigaevőm nem végzett (van egy garni is, de oszd be, mert makróban nem vagyok jó):

Kép

Exxtra hűtésem a nyári napokra:

Kép

Alap hűtés, ha azért nem kell mindjárt bazooka:

Kép

Nem egy versenyaki, de nem is az a cél (még egy jó darabig), fotózni meg csak ennyire tudok a rendelkezésre álló eszközökkel...
Ami új: napi 1ml easy life easy carbo és 1ml florena megy a vízbe, kapott pár új növénykét meg a fenti hűtőeszközöket egy régi nokia töltővel meghajtva, a 2211-es egy liter siporaxot.

Ami tervbe van: vmi aktív aljat + táptalaj, de még nincs eldöntve (szép, sötét szín vs. ár dilemma), egy mérettel nagyobb külsőszűrő (2222/2113 vs. anyagiak dilemma megintcsak) mert a vizem még mindig nem az a teljesen kristálytiszta (de lehet én viszem túlzásba vagy csak nem állt még be eléggé a szűrőtöltetem), meg mindezek után valami gyepféle low-tech növényke (marsilea hirsula vagy parvula), illetve télire vmi külső fűtő, netán még egy kompakt fénycső (kérdés, hogy az előtétet hová tenném), igényes szűrőcsövezés+garnélavédelem. Ami még kelleni fog, egy szép önálló célbútor az akinak.

Kössz, hogy benéztél, megosztod a véleményedet!
Bring it on!! :)
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.12. 21:37

Ez egy tökéletes lak a garnilak!Tetszik a hűtés a tető oldalában,lehet tennék egy ventit a szemben lévő oldalra is ami kifelé szívja a levegőt,és akkor lehet nem kell felülre a venti.Szép a tetra aki ,nagyon gondokodtam én is ilyenen.Ki kell várni míg be áll az aki és a szűrő, egyre tisztább lesz a víz nyugi,nekem is sok időbe telt míg úgy ahogy beállt. :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.07.12. 21:59

nekem nagyon tetszik, hangulatos kis aksi!
köszönjük az updatet, és jöhet még nyugodtan kép (1-2 közeli)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég

cron