Andrew 20-as első próbálkozásai

A fórumtagok akváriumai

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.11. 23:06

myk74 írta:Nagyon pöpec minden! :D
Mi van a szivárgással?


Köszi Myk!
Nos, jelenleg úgy tűnik elmúlt, de számomra még rejtély, hogy hogyan, nem hiszem, hogy a vízkő megoldotta volna magától... Még gyanakodva figyelem.
Közben ráapplikáltam a nagyobb szűrőt, ami szépen forgat, de eléggé zajosnak tűnik az elődjéhez képest. Ez egy 2213-as, de 5 rotorja van. Nem tudom, hogy ez lehet-e a hangerő forrása. A 2211-esben csak 3-as volt. A tengelyek egyformák, bele is raktam gyors a 2211-esét, mert az pici újabbnak tűnt. :?
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.11. 23:21

stevo írta:Szép zöld kis foltja a lakásnak gondolom. ;) Tetszik ez a 20as szett a Tetra-tól, esetleg Neked mi a véleményed róla?


Nos szép a teteje meg úgy az összkép, de azért az alábbiakat tudom így utólag elmondani:
-11watt kevés lehet picivel komolyabb növényezéshez, a tetőben meg max. Keymaker http://aquascapingblog.blogspot.com/2008/06/keymakers-nano-tank.html módjára lehet bármit beleszerelni, viszont az előtét már nem fér bele, illetve itt már hűtött lakás sem árthat.
-a szűrője szerintem kuka, nagy, csúnya, kicsit a szűrőtérfogata/vízforgatása, a kancsójából kifolyó vizet szippantja be közvetlenül alul, így nem az igazi az áramlás az akiban, bár legalább csendes. (van egy eladóm, ezúton is várom az ajánlatokat rá priviben, bár ezután...)
-szivároghat (bár ez nem hiszem, hogy szériahiba...)
-a fekete ragasztás van akinek bejön, van aki szerint ultragáz.
-ha szélesvásznú 20-as aki szettet szeretnél, nem sok másik akad a piacon ebben a minőségben.
-drága, ha azt nézem, hogy nem adnak hozzá a tetőn+lámpán kívül semmi használhatót.

Az biztos, hogy ha nem sietném el a dolgokat akkor most leginkább egy üvegtetős full üres dennerle/aquatic nature/ADA nano akit vennék kb. ebben a méretben és pakolnék rá két szép lámpácskát meg csak külső szűrővel próbálkoznék. Ha semmi más nincs csak a garnik, akkor esetleg elég lehet egy szivacsszűrő v. matten (ez utóbbit mondjuk sosem próbáltam még ki) , de kezdő lévén (pl. túletetés meg ilyen bakik) és a nővények/halak bomlástermékei miatt szerintem a szűrést érdemes túlméretezni a nano kategóriában.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.11. 23:35

Köszi az infókat. Akkor inkább a Dennerle felé kacsintgatok én is továbbra, bár csak tervezési fázisban van itthon. Amúgy egy fullos 30 literes dennerle szett 30 ezer forint körül mozog, annyiért meg igencsak elgondolkozik az ember, hogy mit lehetne, illetve mi mást... ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.14. 20:03

stevo írta:Köszi az infókat. Akkor inkább a Dennerle felé kacsintgatok én is továbbra, bár csak tervezési fázisban van itthon. Amúgy egy fullos 30 literes dennerle szett 30 ezer forint körül mozog, annyiért meg igencsak elgondolkozik az ember, hogy mit lehetne, illetve mi mást... ;)


No igen, akárhogyan is, ez az az alapár szerintem, ami egy ilyen kis dizájnos szettre elköltendő, bár én most kicsit okosabb fejjel biztos, hogy külön-külön szerezném be az akit, világítást, szűrést, talajt, mert a szettekben mindig van vmi bibi. Ezzel a tetrával is csak az a baj, hogy gagyi a szűrő, nem túl izmos a világítás, de sajnos mégis kifizettetik velünk, ha kell ha nem.
Viszont most -kénytelen-kelletlen- megtapasztalom milyen a garanciális háttér, mivel tegnap ismét tócsa fogadott az aki előtt és visszavittem az üzletbe.
Hát nem kívánom senkinek sem azt a matyakolást amit a kb. 2-3hetes táptalaj mentése jelent működő akiból! Mind1, most van egy randa "gagyi" 30-asom egy kb.2/3-át fedő tetővel és egy adag újraültetett növénnyel, mert ugye mégsem akartam, hogy a drága és féltett élővilág elpusztuljon, úgyhogy áttelepítettem mindent. :(
Csak az bosszant, hogy ha netalántán kicserélik (javítják?) pár hét múlva(?) (a boltos nem tudta megmondani, mert állítólag hibás gyári szettet még senki sem vitt vissza), akkor kezdhetek mindent elölről, de ez nem az a móka, mint ha nem "muszájból" csinálom...
Ilyenkor az ember legszívesebben feladná, de nem adja fel mert nincs rajta elég bélyeg... :lol:
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 20:40

andrew írta:Viszont most -kénytelen-kelletlen- megtapasztalom milyen a garanciális háttér, mivel tegnap ismét tócsa fogadott az aki előtt és visszavittem az üzletbe.Hát nem kívánom senkinek sem azt a matyakolást amit a kb. 2-3hetes táptalaj mentése jelent működő akiból! Mind1, most van egy randa "gagyi" 30-asom egy kb.2/3-át fedő tetővel és egy adag újraültetett növénnyel, mert ugye mégsem akartam, hogy a drága és féltett élővilág elpusztuljon, úgyhogy áttelepítettem mindent. :(

Uhh, sajnálom. Akkor lehet, hogy el kell kezdeni gondolkozni az esetleges cserén, ha kapsz jóváírást, esetleg... De mindenképp fel a fejjel! Nem irigyellek, az biztos, minden akvarista rémálma a tócsa az aksi körül. A kezdeti időkben én is álmodtam olyat, hogy elöntött mindent a víz...
Viszont szerencséd is volt, hogy ott voltál a közelben, és tudtad menteni a menthetőt. Gondolj bele, mi lett volna, ha nincs otthon senki?!
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.14. 22:30

andrew írta:
stevo írta:Köszi az infókat. Akkor inkább a Dennerle felé kacsintgatok én is továbbra, bár csak tervezési fázisban van itthon. Amúgy egy fullos 30 literes dennerle szett 30 ezer forint körül mozog, annyiért meg igencsak elgondolkozik az ember, hogy mit lehetne, illetve mi mást... ;)


No igen, akárhogyan is, ez az az alapár szerintem, ami egy ilyen kis dizájnos szettre elköltendő, bár én most kicsit okosabb fejjel biztos, hogy külön-külön szerezném be az akit, világítást, szűrést, talajt, mert a szettekben mindig van vmi bibi. Ezzel a tetrával is csak az a baj, hogy gagyi a szűrő, nem túl izmos a világítás, de sajnos mégis kifizettetik velünk, ha kell ha nem.
Viszont most -kénytelen-kelletlen- megtapasztalom milyen a garanciális háttér, mivel tegnap ismét tócsa fogadott az aki előtt és visszavittem az üzletbe.
Hát nem kívánom senkinek sem azt a matyakolást amit a kb. 2-3hetes táptalaj mentése jelent működő akiból! Mind1, most van egy randa "gagyi" 30-asom egy kb.2/3-át fedő tetővel és egy adag újraültetett növénnyel, mert ugye mégsem akartam, hogy a drága és féltett élővilág elpusztuljon, úgyhogy áttelepítettem mindent. :(
Csak az bosszant, hogy ha netalántán kicserélik (javítják?) pár hét múlva(?) (a boltos nem tudta megmondani, mert állítólag hibás gyári szettet még senki sem vitt vissza), akkor kezdhetek mindent elölről, de ez nem az a móka, mint ha nem "muszájból" csinálom...
Ilyenkor az ember legszívesebben feladná, de nem adja fel mert nincs rajta elég bélyeg... :lol:

Uhh!Kár érte. :( Pedig mennyit matekoltál vele.De sebaj ,gondolj arra mekkora öröm lesz az új akit berendezni úgy ,hogy tudod ez már nem fog ereszteni.Kitartás!Garit ne hagyd elhúzódni sokáig,kicsit keménynek kell lenni,mond hogy egy befőttes üvegben vannak a lakók,és iparkodjanak megoldani a problémádat!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.24. 20:38

Mit sikerült intézni a garanciával kapcsolatban? Hogy sikerült a mentőakciód?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.24. 22:19

stevo írta:Mit sikerült intézni a garanciával kapcsolatban? Hogy sikerült a mentőakciód?

Köszi az érdeklődést Stevo! Igazából még semmi, várom a hívásukat, de azon sem lepődnék meg, ha még el sem vitte volna a területi képviselő a boltból...
Mind1, most marad egyenlőre a 30 lityis átmeneti, úgysincs kedvem most egy ideig újra bolygatni az élővilágot/táptalajt stb....
Viszont arra már nem kókányoltam rá a hűtést, úgyhogy necces, ma néztem, 31-2 fokos a víz. Remélem, hogy jön valami enyhülés, különben a diszkoszos fórumon fogtok csak látni legközelebb! :lol:
Fingers crossed!
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Andrew 20-as első próbálkozásai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.25. 06:50

Én azért bemennék a boltba!Ha nincs semmi fejlemény ,említsd meg a fogyasztóvédelmet!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron