xman halas akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.24. 13:50

A szökőkútszivattyú nem lesz picit hangos? Ez volt az első gondolatom, aztán elolvastam még egyszer és rájöttem, hogy a pincében nem számít. A második az volt, hogy ezt a "szűrőaksit" lehetne akár az akvárium hátoldalára is applikálni, az is egy megoldás.
Az viszont egy elég erős érv, hogy megfelelő hozzáférést biztosíts, mert különben a saját életedet nehezíted majd meg...
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.24. 15:14

Szia, én használok ilyen szűrőmegoldást és nálam nagyon bevált. Az 5 centis szélességet én is kevésnek találom, a takarításnál nehezebb dolgod lesz, mint ha 10 centit hagynál, de tudom milyen nehéz kompromisszumot kötni az akvárium hossza ellen, de hidd el, később nem fogod megbánni ha többet hagysz a szűrőnek.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 15:27

gordiusz írta:Szia Norbi!
Remélem, ez a lelki terror csak vicc akart lenni! :P
Tényleg csináld úgy, ahogy jónak látod! Én csak magamból indultam ki. Elég makacs fajzat vagyok, de ha mindenki az ellenkező irányba rohan, akkor azért körülnézek. :mrgreen:


Persze csak viccnek szántam!
Mostmár tényleg hiszek nektek. :D

Szerző: Frettner » Ma, 13:27

Ez halasnak készül? Majd adok pár Guppit meg Szifót


Igen halas lesz!Aranyhalad, és rózsaszín aljzatod nincsen?A hajóroncsot már megvettem :D

Szerző: stevo » Ma, 13:50

A szökőkútszivattyú nem lesz picit hangos? Ez volt az első gondolatom, aztán elolvastam még egyszer és rájöttem, hogy a pincében nem számít. A második az volt, hogy ezt a "szűrőaksit" lehetne akár az akvárium hátoldalára is applikálni, az is egy megoldás.
Az viszont egy elég erős érv, hogy megfelelő hozzáférést biztosíts, mert különben a saját életedet nehezíted majd meg...


Szia!
Ez az akvárium,nem A PINCÉBEN LESZ, A GARNÉLÁSOK KERÜLNEK MAJD LE A PINCÉBE!
Szerintem nem lesz hangos, már használtam pár dologhoz szökőkútszivattyút.Hátfalra is gondoltam, de mivel mélységben csak 30 cm-em van hely, ezért abból már tényleg nem kéne levenni.

Szerző: feca101 » 4 perccel ezelőtt

Szia, én használok ilyen szűrőmegoldást és nálam nagyon bevált. Az 5 centis szélességet én is kevésnek találom, a takarításnál nehezebb dolgod lesz, mint ha 10 centit hagynál, de tudom milyen nehéz kompromisszumot kötni az akvárium hossza ellen, de hidd el, később nem fogod megbánni ha többet hagysz a szűrőnek.


Mostmár, akkor tényleg szélesebbre fogom venni! Ha ennyien mondjátok.
Mekkora akváriumot szűrsz ezzel a technikával?
Mennyi időnként kell teljes szűrő kiblítést csinálnod?

Írhatnál, a tiedről pár információt.

Köszi mindenkinek!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.24. 17:18

Mostmár, akkor tényleg szélesebbre fogom venni! Ha ennyien mondjátok.
Mekkora akváriumot szűrsz ezzel a technikával?
Mennyi időnként kell teljes szűrő kiblítést csinálnod?

Írhatnál, a tiedről pár információt.


Egyenlőre csak egy 1500 literesnél használom, kicsit több mint fél éve. Most készítek másik két akváriumomhoz (az egyik az növényes garnélás) is hasonló megoldású szűrőt mert bevált, nálam főleg agyaggolyó és TM20 szivacs van benne, de a lávakő ugyanolyan jó megoldás, sőt talán még jobb is.
Ha megvan a megfelelő időközönként a megfelelő mennyiségű vízcsere akkor nagyon ritkán kell szerintem teljes takarítást csinálni. Az első kamra nekem egy ülepítő aminek a tetején van egy TM 20 szivacs - azt szoktam néha vízcseréknél takarítani.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 17:26

feca101 írta:
Mostmár, akkor tényleg szélesebbre fogom venni! Ha ennyien mondjátok.
Mekkora akváriumot szűrsz ezzel a technikával?
Mennyi időnként kell teljes szűrő kiblítést csinálnod?

Írhatnál, a tiedről pár információt.


Egyenlőre csak egy 1500 literesnél használom, kicsit több mint fél éve. Most készítek másik két akváriumomhoz (az egyik az növényes garnélás) is hasonló megoldású szűrőt mert bevált, nálam főleg agyaggolyó és TM20 szivacs van benne, de a lávakő ugyanolyan jó megoldás, sőt talán még jobb is.
Ha megvan a megfelelő időközönként a megfelelő mennyiségű vízcsere akkor nagyon ritkán kell szerintem teljes takarítást csinálni. Az első kamra nekem egy ülepítő aminek a tetején van egy TM 20 szivacs - azt szoktam néha vízcseréknél takarítani.


Az ülepítésre, gondoltam énis.Hogyan oldottad meg?
Nem tudnál néhány képet felrakni ide, hogy néz ki a tied?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.24. 18:38

xman írta: [Igen halas lesz!Aranyhalad, és rózsaszín aljzatod nincsen?A hajóroncsot már megvettem :D
Norbi


Aranyhal????? Pink dánió, Apám az aztán hasítana!!! :D Meg a tetejét emelgető WC-s bubiztató. Esetleg búvár, kincsesláda, koponya.... És van egy pár marék színes üvegkavicsom, de komolyan, neked adom, ha megcsinálod. :lol:
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.24. 18:42

Az ülepítésre, gondoltam énis.Hogyan oldottad meg?
Nem tudnál néhány képet felrakni ide, hogy néz ki a tied?
Norbi


Egyszerűen üresen hagytam az első kamrát, és a kamra tetejére raktam a szivacsot, ezt szoktam néha átmosni az ülepítőből pedig leszívni a mulmot.
Képet csinálok majd, de nem ígérem csak később, bár talán van egy-két régebbi képem róla, ha megtalálom, felrakom.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 20:58

Frettner írta:
xman írta: [Igen halas lesz!Aranyhalad, és rózsaszín aljzatod nincsen?A hajóroncsot már megvettem :D
Norbi


Aranyhal????? Pink dánió, Apám az aztán hasítana!!! :D Meg a tetejét emelgető WC-s bubiztató. Esetleg búvár, kincsesláda, koponya.... És van egy pár marék színes üvegkavicsom, de komolyan, neked adom, ha megcsinálod. :lol:
Dezső


Köszi, inkább kihagyom!
Az a vicces, hogy első akváriumomból még van egy koponyám :D
Talán akvaristán még fent is van na az egy igazi amatőr akvárium. :)

Szerző: feca101 » Ma, 18:42

Az ülepítésre, gondoltam énis.Hogyan oldottad meg?
Nem tudnál néhány képet felrakni ide, hogy néz ki a tied?
Norbi


Egyszerűen üresen hagytam az első kamrát, és a kamra tetejére raktam a szivacsot, ezt szoktam néha átmosni az ülepítőből pedig leszívni a mulmot.
Képet csinálok majd, de nem ígérem csak később, bár talán van egy-két régebbi képem róla, ha megtalálom, felrakom.


Én azért szeretnék garnélákat is bele, ezért esélyes, hogy nem lesz üres az első rekesz.


Szerintetek hülyén nézne ki egy mohafal, hogy ne látszódjon a szűrőanyagok?
Mondjuk nekem bejönnek ezek a mohafalak.
Mondjuk a növényekkel még ráérek, nem vagyok nagy aquascaper :D

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.24. 21:32

xman írta:Ezzel még nem találkoztam, hogy levegőztetni kéne, de jobban belegondolva, lehet hogy van benne valami.
Az én esetemben, mivel viszonylag rövid idő alatt át megy a víz a szűrőn szertintem jut elegendő oxigén.
A bejövő nyíláson mindenképp, ahogy Dezső is írta valami kisebb lukméretű szivacsot fogok tenni.
A 2.,3. rekeszbe, mindenképp biológiai szűrőanyag fog menn,sőt, valószínű még a szivattyú fölé is.
Gondoltam a biolabdára, ez egy számomra nagyon szimpatikus szűrőanyag, a siporaxra lávakőre.
Azt viszont nem tudom, hogy érdemes e ennyiféle felületű anyagot betenni?Vagy ezeknek ugyan olyan a hatásuk?
A külsőszűrők tartalma is, hasonlókból épül fel, talán nem hülyeség ennyi félét használni.

Köszi az észrevételeket.
Norbi


Szűrő anyagokkal kapcsolatban én jelenleg valami ilyen sorrenden gondolkodom. (Értelemszerűen a víz áramlása szerint.)
Ritka szivacs - Sűrűbb szivacs - Sera Siporax - Seachem Matrix - Perlonvatta

Egyébként érdemes a különböző felületű és felépítésű anyagokat variálni. Minél többször törik meg a víz áramlása, annál könnyebben akadnak el a szennyező anyagok, illetve annál inkább rákényszerül a víz arra, hogy a szűrőanyagok belsejébe is beszivárogjon.
A ritka szivacs felfogja a nagyobb hulladékokat, a sűrűben már elakadnak a finomabb törmelékek is. (Fizikai szűrés.) A Siporaxhoz már egy viszonylag törmelékmentes víz jut, így kevésbé tömődnek el a pórusok, hosszabb ideig marad használható. A kerámia gyűrűk szépen megtörik a víz áramlását, ha még maradt törmelék, az itt alighanem el is akad. (Fizikai+bio szűrés.) A Seachem Matrix pedig elvégzi a biológiai szűrés maradékát. (Bio szűrés.) A perlonvatta pedig felfog minden finom maradékot, aminek a szűrőben a helye.
Lehet, hogy a víz viszonylag gyorsan áthalad ezeken a rétegeken, de elég szövevényes utat fog bejárni a szűrő belsejében.
Persze ez még nem végleges elképzelés. Ha végre eljutok majd addig, hogy a tényleges terveken kezdjek dolgozni, lehet hogy változni a fog a fenti felállás annak függvényében, hogy hogyan lesznek a rekeszek kialakítva. Ha lesz ülepítő, akkor ott a szivacs helyett, vagy azt megelőzve a biolabda vagy éppen a lávakő is bekerülhet előszűrőként. (Valahogy nem bírok szabadulni a gondolattól, hogy a garnélák és a csigák imádnának hosszabban-rövidebben elidőzni egy ilyen zugban. ;) Csak azt nem tudom, hogyan lehetne utána kipaterolni onnan őket... :? )

A magam részéről, mivel CO2-öt továbbra sem szeretnék használni, így a levegőztetést is amennyire lehet a szűrőben szeretném megoldani. Lehet, hogy 3 helyett 4 rekeszt fogok kialakítani. Ahogy a rekeszek között a víz átbukik felül, a felszíne többször is megtörik, pláne ha erre még rá is segítek a válaszfalak felső részének kialakításával vagy éppen a szűrőtöltetek elrendezésével. Ha ez nem lenne elég, akkor keresek egy olyan pumpát, amivel a levegőbeoldás is megvalósítható.
De még ez is képlékeny...

Szerintem érdemes szétnézni a kinti oldalakon is, hogy milyen megoldásokat találtak ki. (ios filter - internal overflow system, internal overflow sump vagy ious filter - internal overflow & underflow filter system)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.24. 23:13

Én azért szeretnék garnélákat is bele, ezért esélyes, hogy nem lesz üres az első rekesz.


Ebben az akimban Afrikai sügérek vannak, és gyakran az első rekeszben kötnek ki a frissen elengedett kishalak, ezért is hagytam üresen, csak kiveszem ilyenkor a fölső szivacsot és már lehet is pecázni, viszont ha valami darabos szűrőanyag van benne akkor ez a művelet sokkal macerásabb. A garnéláknál is ugyanez a helyzet, mindenhova bebújnak, ezen én is gondolkodtam, hogy mi erre a legjobb megoldás, de talán az üresen hagyás.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron