xman halas akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.24. 10:33

Szia Norbi!
Most én is afelé hajlok, hogy a leendő 160 l-es aksimhoz szűrőakváriumot csináltatok. Az itten hozzászólások sokat segítettek nekem is. Valahol olvastam, hogyha kicsit levegőztetik a szűrőaksi vizét, akkor jelentősen nő a bacik hatékonysága. Én arra gondoltam, hogy az enyémbe, az első rekeszbe majd bevezetek egy kisebb porlasztót. Szerintetek ennek van értelme?
Szűrőanyagnak mit használnál, milyen sorrendben? Ha egyszer kész lesz, beszámolhatnál a tapasztalatokról..
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 11:23

Frettner írta:Ezt jól kitaláltad, Norbi! ;)
De tényleg csináld egy picit nagyobbra. Legalább 7-8 cm széles legyen. Az aquadepoban kapsz szép vörös lávaklövet kimérve, azzal töltsd fel, jól fog mutatni. (Lpocaknál láttam hasonló megoldást.) A bemenő nyílást csináld kicsit nagyobbra, és az első fakkban legyen szivacs, hogy az ivadékok meg a kisgarnik ne tudjanak bemenni. És azt bármikor kiveheted és kiöblítheted. Az lesz a " fizikai" szűrőd.
A következő kettőköz nem szabad nyúlni, az lesz a biológiai szűrő, a bacikultúrával.
Az utolsónak viszont megint csak "bonthatónak" kell lennie, a szivattyú miatt, úgyhogy ami a szivattyú fölé megy szűrőanyag, azt valóban valami krumpliszsákaba vagy neccharisnyába kell pakolni. De ha oda már csak perlonvatta jut, az is jó lehet.
A szivattyú alá, a beszívónyílásához tegyél egy nagyobb lukméretű szivacsdarabot, hogy ne kerülhessen bele semmi kosz, de a teljesítményt se vegye vissza. ű
Én is kipróbálom, csak vágatnom kell egy akváriumot.


Köszi!Megfogadom tanácsaid, de a szélességből nem engedek :D
Igen, láttam Lpocak akváriumát is,nála is ez működik, a lávakő tényleg jó, de azért fog kerülni más biológiai szűrőanyag.
Szerintem csináltass egy ilyet, akit eddig olvastam hallottam, hogy ilyet használ csak dícsérte.

Szia Norbi!
Most én is afelé hajlok, hogy a leendő 160 l-es aksimhoz szűrőakváriumot csináltatok. Az itten hozzászólások sokat segítettek nekem is. Valahol olvastam, hogyha kicsit levegőztetik a szűrőaksi vizét, akkor jelentősen nő a bacik hatékonysága. Én arra gondoltam, hogy az enyémbe, az első rekeszbe majd bevezetek egy kisebb porlasztót. Szerintetek ennek van értelme?
Szűrőanyagnak mit használnál, milyen sorrendben? Ha egyszer kész lesz, beszámolhatnál a tapasztalatokról..


Ezzel még nem találkoztam, hogy levegőztetni kéne, de jobban belegondolva, lehet hogy van benne valami.
Az én esetemben, mivel viszonylag rövid idő alatt át megy a víz a szűrőn szertintem jut elegendő oxigén.
A bejövő nyíláson mindenképp, ahogy Dezső is írta valami kisebb lukméretű szivacsot fogok tenni.
A 2.,3. rekeszbe, mindenképp biológiai szűrőanyag fog menn,sőt, valószínű még a szivattyú fölé is.
Gondoltam a biolabdára, ez egy számomra nagyon szimpatikus szűrőanyag, a siporaxra lávakőre.
Azt viszont nem tudom, hogy érdemes e ennyiféle felületű anyagot betenni?Vagy ezeknek ugyan olyan a hatásuk?
A külsőszűrők tartalma is, hasonlókból épül fel, talán nem hülyeség ennyi félét használni.

Köszi az észrevételeket.
Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.24. 11:41

Szerintem is add meg aszt a 10 cm-es részt a szűrő részen. A 60 cm hossz épp elég lesz élettérnek, kisebb csapat hal is simán kiúszik ekkora hosszban.
A takarításnál fogsz majd szentségelni, mert nem fér be rendesen a kezed.....minden problémára fel kell készülni.
Nem rosszakarásból mondták ezt páran, hanem talán tapasztalatból.
Amúgy meg tényleg a Te döntésed, más nem fog helyetted kotorászni a szűrőben. :D
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 11:53

Thaiteek írta:Szerintem is add meg aszt a 10 cm-es részt a szűrő részen. A 60 cm hossz épp elég lesz élettérnek, kisebb csapat hal is simán kiúszik ekkora hosszban.
A takarításnál fogsz majd szentségelni, mert nem fér be rendesen a kezed.....minden problémára fel kell készülni.
Nem rosszakarásból mondták ezt páran, hanem talán tapasztalatból.
Amúgy meg tényleg a Te döntésed, más nem fog helyetted kotorászni a szűrőben. :D


Most néztem meg újra a rajzot, és az egész frontüveg hossza 65 és abból jön le az 5 cm.
Mint, korábban írtam, belefogom tenni krumpliszsákba a szűrőanyagokat, és így könnyen kitudom húzni egyben.

(Mikor barátnőm teknősös akváriumát csináltam,csináltam hátteret, és abból lett kialakítva a napozó is, kapott a háttér egy vízesést is a giccs kedvéért, és ezt is egy szökőkútszivattyúval oldottam meg, éegy ezt mindösze egy 5x7-es aknában lehet leengedni az aljzatra,aháttér mögött.És egy műanyag csövön nyomja fel.)

Ha esetleg ez érdekel valakit lefotózom.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.24. 12:12

Akkor a rajz volt csalóka. ;)
Tudod szűrőből nincs "nagy"!
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 12:17

Thaiteek írta:Akkor a rajz volt csalóka. ;)
Tudod szűrőből nincs "nagy"!


Tudom, de ekkora csak elég lesz már.kb 5literes térfogatú., és vannak külsőszűrők amik kisebbek.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.24. 12:36

Szia Norbi!
Persze, úgy alakítod ki, ahogy akarod, ebbe senkinek sincs beleszólása. Én azért elgondolkodnék azon, hogy ha valamit ennyien javasolnak (mármint hogy legyen legalább két centivel szélesebb), akkor annak oka lehet... A leendő lakóknak meg sztem tök mindegy lenne, hogy 58 vagy 60 centi hosszú az aki.
Aztán ha ránk hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. ;)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.24. 12:41

gordiusz írta:Szia Norbi!
Persze, úgy alakítod ki, ahogy akarod, ebbe senkinek sincs beleszólása. Én azért elgondolkodnék azon, hogy ha valamit ennyien javasolnak (mármint hogy legyen legalább két centivel szélesebb), akkor annak oka lehet... A leendő lakóknak meg sztem tök mindegy lenne, hogy 58 vagy 60 centi hosszú az aki.
Aztán ha ránk hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. ;)


Na ez már lelki terror! :cry:
Egyébként azért is rgaszkodtam ehhez, mert már láttam, aki így csinálta, öt centis leválasztással.

De akkor, márnemistudom :)
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.24. 13:26

Szia Norbi!
Remélem, ez a lelki terror csak vicc akart lenni! :P
Tényleg csináld úgy, ahogy jónak látod! Én csak magamból indultam ki. Elég makacs fajzat vagyok, de ha mindenki az ellenkező irányba rohan, akkor azért körülnézek. :mrgreen:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: xman halas akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.24. 13:27

Ez halasnak készül? Majd adok pár Guppit meg Szifót :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron