dobti új akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.26. 16:19

Ahogy olvastam Neked 40 literhez van 10 RC, ez egyenes arányban növekszik? Vagyis 140 literhez kéne 35 RC, vagy teljesen random?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.26. 20:07

Teljesen random. Csak úgy ítéltem meg hogy az amanoknak kell egy kis segítség az algaírtásban. :)
De ha hagynám majd bent a 10 db RC-t akkor szerintem pár hónap és sokkal több lenne. De ide más garnit szánok.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.26. 23:12

dobti írta:Teljesen random. Csak úgy ítéltem meg hogy az amanoknak kell egy kis segítség az algaírtásban. :)
De ha hagynám majd bent a 10 db RC-t akkor szerintem pár hónap és sokkal több lenne. De ide más garnit szánok.

Kezdő lévén én minimum ugye 10 garnélára gondoltam (RC), de mivel elég nagy akváriumról lenne szó, hittem azt, hogy egyenes arányban van a nagysággal. :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.27. 07:57

stevo írta:Ahogy olvastam Neked 40 literhez van 10 RC, ez egyenes arányban növekszik? Vagyis 140 literhez kéne 35 RC, vagy teljesen random?

140 literhez is elég 10-15 garnéla. Ha jól tartod őket, fél év múlva 100 is lehet. :)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.27. 10:01

Frettner írta:
stevo írta:Ahogy olvastam Neked 40 literhez van 10 RC, ez egyenes arányban növekszik? Vagyis 140 literhez kéne 35 RC, vagy teljesen random?

140 literhez is elég 10-15 garnéla. Ha jól tartod őket, fél év múlva 100 is lehet. :)

Oks, megfogadom a tanácsot. :) Fél év múlva egy egész sereg lesz :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.27. 20:57

Szia Dobti!

Gratula az új aksihoz!
Nem pont idevág, de már csak megkérdem, hogy vált be a 2213-as, nem túl nagy-e a flow, meg szippantás a 40 literhez? Látom csak a gyári kosarat használod a szívóágon, nem "kopnak" a garnik?
Főleg még a zajszintjére lennék kíváncsi a cuccnak, én is szeretnék egy használtat beújítani, de mivel nagyon hangérzékeny a család és bútor nincs, érdekelne, hogy mennyire hangos? A professional széria és a classic közt dilemmázok (főleg a zajszint miatt), de persze próbálom minél olcsóbban kihozni életem első külsőszűrőjét. Ha használtan vennék egy ilyet, mire számíthatok árban, ha esetleg vmi gyíkja van?
Köszi a válaszokat előre is!
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.29. 17:42

andrew írta:Szia Dobti!

Gratula az új aksihoz!
Nem pont idevág, de már csak megkérdem, hogy vált be a 2213-as, nem túl nagy-e a flow, meg szippantás a 40 literhez? Látom csak a gyári kosarat használod a szívóágon, nem "kopnak" a garnik?
Főleg még a zajszintjére lennék kíváncsi a cuccnak, én is szeretnék egy használtat beújítani, de mivel nagyon hangérzékeny a család és bútor nincs, érdekelne, hogy mennyire hangos? A professional széria és a classic közt dilemmázok (főleg a zajszint miatt), de persze próbálom minél olcsóbban kihozni életem első külsőszűrőjét. Ha használtan vennék egy ilyet, mire számíthatok árban, ha esetleg vmi gyíkja van?
Köszi a válaszokat előre is!


Szia!

Először is köszönöm!
Ami a garni "kopást" illeti, egyenlőre a tisztító brigád van belerakva, ők már nem olyan kicsik, ne férnek bele a kosárba. Később az RC-k kikerülnek és valami másfajta garni kerül be. Akkor majd elgondolkozok h h is oldjam meg. Létezik rá nem túl drága megoldás (viewtopic.php?f=53&t=111)

Ami pedig a szűrőt illeti: teljesen megvagyok elégedve vele. Hangja gyakorlatilag nincs. A hálószobámban van, ahol van még rajta kívül 4 akvárium. Na azok hangosabbak. Mattenfilter 3-ba, nyomja az oxigént is, tehát kicsit csobogósabb a téma, illetve egy gömbhalas brakkvizi, ott is van két szűrő. De már nem tudnék aludni szűrőhang nélkül :D :geek:
Tehát az összes közül ez a legcsendesebb.

Ami a prof és classic közötti dilemmát illeti... a profot javaslom, bár én csak classicot használtam még. Pénzkérdés miatt.... de a következő akváriumnál prof van betervezve. Állítások szeirnt még halkabb, és természetesen jobb teljesítménnyel bír. Persze meg kell fizetni.

A flow-ról annyit, hogy ez az akvárium növényes-garnélás. Tehát egy kis akvakertészet ötvözve a garnélaszeretettel. :) 440 l/h teljesítmény, tehát a brutto térfogat 11-szerese. Elég nagy áramlás, eleinte tartottam tőle, de hát van benne 1 liter siporax, 1,5 liter substrat pro, szivacs, mostmár aktív szén és perlonvatta, kell is a teljesítmény. A garniknak semmi bajuk, megfelelő szögben bevan lőve az esőztető. Egész nap mászkálnak, eszegetnek, nem bujkálnak, tehát láthatóan jól érzik magukat. Szebb színük van az RC-knek mint a másikban. (mondjuk gondolom a bőséges barna alga lakom is jót tett :) )

A használtszűrő vásárlásról annyit, hogy az eheim szűrőkre 3 év a garancia, tehát ha használtan veszel csak olyat javaslok aminek garanciája is van. Minőségi termékek, rendeltetés szerű használat esetén nincs velük probléma. Elég kevés alkatrész mondhat csődöt, tehát ezért is szoktam az Eheimeket javasolni (pl Tetratec-el szemben - mielőtt letámadtok az is jó szűrő, csak több hibásodási lehetőség).
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.03.29. 18:26

Köszi a gyors választ! Bocsi az offért! No majd szétnézek jól, hátha sikerült valami jó bizt csinálni, bár garist nem hiszem, hogy sikerülne (olcsón). Amúgy mi az ami behalhat ezekben? Rotor/tengely/pumpa és tömítés vagy van még valami. Csak mert ahogy nézem, ezek elég könnyen cserélhetők külön-külön ha netalán kell.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.29. 19:09

Semmi gond.
Amit cserélni kell időnként, és használtnál érdemes az a tömítés. Nem egy ökör összeg, de elég kellemetlen tud lenni ha valahol engedi a vizet a szűrő... :shock:
A másik, amit esetleg cserélni szoktak az a rotor. De ez is általában felhasználói hiba miatt. Egy-két esetet hallottam csak ahol gyári hibás volt, de az még első nap kiderült.
Amire figyelni kell, hogy ha veszel használtan, feltétlen ki kell próbálni, járatni egy kicsit mielőtt megveszed. Ha valami furcsa hangja van akkor rá kell hagyni.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.30. 10:20

Ígéretesen indul!
Ha lesz lehetőséged még mohát beszerezni, nyugodtam megpakolhatod a faágakat. ;)
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron