dobti új akváriuma

A fórumtagok akváriumai

dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.21. 19:51

Egy növényes garnélás próbálkozás. Tehát tanulóakvárium. :) Kritika az jöhet minden mennyiségben.

Az akvárium nem egy szabványméret: 55x26x28, 40 liter
Szűrés: EHEIM 2213, szűrőanyag: 1 liter siporax, szivacs, 1,5 liter Substrat Pro, Perlon vatta
Fűtés: JÄGER 25 W (szobában van az akvárium, úgyhogy elég)
Co2: Magasnyomású rendszer, üveg/kerámia diffúzorral
Világítás: DIY, 2x18 W (5600 K + 8500 K) napi 7 órát, plusz 2x11 W Aquael nano napi 4 órát
Talaj: ADA Amazonia I.
Táptalaj: JBL Florapol
Dekoráció: Red Moor fa, Dragon kő
Növények:
    HC (ami gyakorlatilag megadta magát a vízcserék során)
    Echinodorus tenellus
    Vesicularia ferriei 'Weeping'
    Pogostemon helferi
    Rotala wallichii
    Rotala sp. ''green''

Indítás napja: Március 7.-e, azóta napi kb 50%-os vízcsere. ADA Bacter ball a szűrőbe, illetve az akváriumba is.

A növényeket két helyről rendeltem. Sajnos nem egy időpontba kerültek az akváriumba, így a Rotala wallichii eléggé elhúzott. A HC az úgy fest feladta, bár mintha kezdene észhez térni, csakhogy nagyrészt már az enyészetté lett, így valószínűleg újra kell ültetnem, vagy más kerül a helyére. Elképzelhető, hogy a 2x18 W világítás volt neki kevés, mert eleinte a 2x11 W nem ment, vagy a vízcserék tettek be neki. Csapvízzel cseréltem vizet (plusz vízkezelő), és reggelente. Pár napja este csinálom a cserét, miután kikapcsol a fény. Úgy látom ez jobban tetszik neki. Ami még közrejátszott, hogy nem megfelelő helyen volt a diffúzor talán. A hőmérő mellé tettem, balról, gondolván, hogy majd odakavarja ahova kell, de átraktam két napja, mert így jobban keveri az akváriumba. A víz hőmérséklete 24-25 celsius.

A kezdeti magas ammónia szint normalizálódik, még pár nap és szerintem élhető értéket fogok mérni.

Itt egy kép, mai, bár elég siralmas látványt nyújt még. :) Világítás kikapcsolása előtt, Co2 kikapcsolása után készült.
Egy vigasztal, tudom pár hónap és szebben fog kinézni (legalábbis remélem) :)

Kép
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.21. 20:55

Az alga kerüljön el! Szokták mondani kezdésnek! Azt nem láttam, hogy mivel tápozol, ha tápozol egyáltalán. A HC szereti az 1 W/l fényerőt, a stabil CO2-őt és a micro+macro tápokat (esetley easy carbo), ha ezeket biztosítod akkor szép lesz. A technika nagyon korrekt, amivel indítod, minden meg van alapozva egy szép növényes-garnélás aksihoz.
Egy konstruktív hozzászólás is, ha az "ösvényt nem pont a közepébe raknád, hanem átlósan picit, akkor az növelné a mélységérzetet! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.21. 21:16

stevo írta:Az alga kerüljön el! Szokták mondani kezdésnek! Azt nem láttam, hogy mivel tápozol, ha tápozol egyáltalán. A HC szereti az 1 W/l fényerőt, a stabil CO2-őt és a micro+macro tápokat (esetley easy carbo), ha ezeket biztosítod akkor szép lesz. A technika nagyon korrekt, amivel indítod, minden meg van alapozva egy szép növényes-garnélás aksihoz.


Először is köszönöm. A tápozást tényleg kifelejtettem:

Greenaqua micro, macro, easy carbo, a duplája az előírtnak a napi vízcsere miatt.

stevo írta:Egy konstruktív hozzászólás is, ha az "ösvényt nem pont a közepébe raknád, hanem átlósan picit, akkor az növelné a mélységérzetet! ;)


Igen, ez nekem is feltűnt, hogy amikor először "szárazon" bepakolásztam, tervezgettem nem ilyen egyenes volt... javítva lesz ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.21. 21:18

Akkor nincs itt gond, kérem szépen. Tessék türelmesnek lenni, és időnként frissíteni pár infóval és képpel a naplódat ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.21. 23:08

Szép nagyon!És később még jobb lesz :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.24. 15:04

myk74 írta:Szép nagyon!És később még jobb lesz :D


Köszi szépen! :)

Beraktam kettő amano garnit teszt jelleggel. Szoktattam őket reggel óta az akvárium vizéhez, aztán majd elválik mit szólnak a körülményekhez. Rendesen jelen van a barna alga a köveken, úgyh ideje lenne lassan beengednem a tisztító brigádot.

Két kép az első próba lakókról:

Kép

Kép
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.24. 20:57

Nap végén elmondható, hogy az amanok láthatóan jól érzik magukat. Bár az ammónia szint még nem a legtökéletesebb, de nincs bajuk. Eszegetnek egyfolytában. :)
Megvolt a vízcsere is, és éjszakára indítottam egy légpumpát, levegőztetek egyet éjszakára.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.24. 22:42

Szépek ezek az amanok :D !Én itt helyben nálunk nem bírok szerezni.Kivácsi leszek az akira később mikor bedurrannak a növények,szerintem gyönyörű lesz.Minden feltétel adott nálad,hogy továbbra is egy ütős kis aki legyen!Grt :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.26. 07:24

Tegnap este újabb lakók érkeztek az új akváriumba. 10 db saját nevelésű RC (van még vagy 50). Így most 12 fős személyzet végzi a takarítást.
Az RC-kből próbáltam közepes méretűeket válogatni, mert amint elvégezték a munka nagyrészét, az akvárium beállt, és majd jöhetnek a végleges lakók ők mennek egy másik akváriumba. Nagyon szaporák, és elég gyorsan benépesítenék az akváriumot, de ide mást gondoltam ki - hogy kik lesznek a végleges lakók az még titok. :)

Kép

Kép
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti új akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.26. 16:04

Az RC-k meg az Amanok nagyon jó munkát végeznek... a barna algát úgy zabálják a kövekről, hogy csak na. :D
Szerintem holnapra tisztára pucolják a köveket...
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron