lakly 28 literes akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.26. 21:40

Levinen írta:
lakly írta:Sziasztok!

Valami oknál fogva elkezdett eluralkodni az akváriumban a barna alga, itt egy kép róla:


a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mit tegyek?
Változtassak valaminek az adagolásán?
Amint látszik zöld is van mellette.


Ez nem barna alga, inkább BBA algának látszik. Ahogy nézem túl sokat világítasz, ha a 12órás intervallumot nézem. A víz ammónia szintjét is megvizsgálnám. Sűrítsd a vízcseréket és próbáld a fényt erősségét csökkenteni, talán a feljebb vitelével, illetve a megvilágítás óraszámát, legalább az alga visszahúzódása idejére, napi 8 órára csökkenteni.


Szerintem is BBA alga. A világítás időtartam meg fényerő csökkentés, illetve sűrűbb vízcsere mellett próbáld meg vízcsere előtt eltávolítani amit bírsz kézzel, aztán vízcsere. Még a flow emelésével talán gyorsíthatod az eltűnését. Inkább az olyan helyeken szokott megjelenni ahol kisebb az áramlás, vagy egyáltalán nincs. :twisted:
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: lakly » 2011.03.27. 13:12

dobti írta:
Levinen írta:
lakly írta:Sziasztok!

Valami oknál fogva elkezdett eluralkodni az akváriumban a barna alga, itt egy kép róla:


a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mit tegyek?
Változtassak valaminek az adagolásán?
Amint látszik zöld is van mellette.


Ez nem barna alga, inkább BBA algának látszik. Ahogy nézem túl sokat világítasz, ha a 12órás intervallumot nézem. A víz ammónia szintjét is megvizsgálnám. Sűrítsd a vízcseréket és próbáld a fényt erősségét csökkenteni, talán a feljebb vitelével, illetve a megvilágítás óraszámát, legalább az alga visszahúzódása idejére, napi 8 órára csökkenteni.


Szerintem is BBA alga. A világítás időtartam meg fényerő csökkentés, illetve sűrűbb vízcsere mellett próbáld meg vízcsere előtt eltávolítani amit bírsz kézzel, aztán vízcsere. Még a flow emelésével talán gyorsíthatod az eltűnését. Inkább az olyan helyeken szokott megjelenni ahol kisebb az áramlás, vagy egyáltalán nincs. :twisted:


Köszönöm a segítségeteket.
Megpróbálom a világítást csökkenteni.
A flow-on én is gondolkodtam, ezért is vettem la a szívócsőről a szivacsot, és cseréltem harisnyára, ez is segített egy kicsit az áramlásban.
A következő lépésként szerintem esőztetőt teszek be.
lakly
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:04
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.28. 17:02

Üdv Lakly!
2213 -as eheim mellett nincs túl nagy flow az aksiban, vagy esetleg le fojtod? és most tervezek beszerezni egy külső szűrőt hasnló méretű -kb 30 l es- aksiba, de még egyenlőre nem szántam rá magam.
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: lakly » 2011.04.04. 10:06

arthymus írta:Üdv Lakly!
2213 -as eheim mellett nincs túl nagy flow az aksiban, vagy esetleg le fojtod? és most tervezek beszerezni egy külső szűrőt hasnló méretű -kb 30 l es- aksiba, de még egyenlőre nem szántam rá magam.


Szia!

Nincs nagy flow, először én is ettől tartottam, és szivacsot húztam a szívóágra, de nincs szükség a fojtásra, valamint azt tervezem, hogy esőztetőt fogok betenni, a nagyobb és egyenletesebb áramlásért.
lakly
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:04
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.04.06. 20:45

lakly írta:
arthymus írta:Üdv Lakly!
2213 -as eheim mellett nincs túl nagy flow az aksiban, vagy esetleg le fojtod? és most tervezek beszerezni egy külső szűrőt hasnló méretű -kb 30 l es- aksiba, de még egyenlőre nem szántam rá magam.


Szia!

Nincs nagy flow, először én is ettől tartottam, és szivacsot húztam a szívóágra, de nincs szükség a fojtásra, valamint azt tervezem, hogy esőztetőt fogok betenni, a nagyobb és egyenletesebb áramlásért.



HAli!
Köszi a válaszod. Egyenlőre megpróbálkozom egy sarok szivacs-matten szűrés kialakításával, de ki tudja mit hoz a jövő......
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: lakly » 2011.04.08. 16:55

arthymus írta:
lakly írta:
arthymus írta:Üdv Lakly!
2213 -as eheim mellett nincs túl nagy flow az aksiban, vagy esetleg le fojtod? és most tervezek beszerezni egy külső szűrőt hasnló méretű -kb 30 l es- aksiba, de még egyenlőre nem szántam rá magam.


Szia!

Nincs nagy flow, először én is ettől tartottam, és szivacsot húztam a szívóágra, de nincs szükség a fojtásra, valamint azt tervezem, hogy esőztetőt fogok betenni, a nagyobb és egyenletesebb áramlásért.



HAli!
Köszi a válaszod. Egyenlőre megpróbálkozom egy sarok szivacs-matten szűrés kialakításával, de ki tudja mit hoz a jövő......


Szia!
Nincs tapasztalatom a metten szűrővel, de bizonyára jó, mert a profik is használják, mint. :arrow: (szentgyo)
Én azért választottam a külső szűrőt, mert nálam a hálószobában van az akvárium, ezét lényeg volt a halk üzemelés.
lakly
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:04
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: lakly » 2011.04.25. 19:26

Az én garnéláim is szeretik a spenótot.

Kép
lakly
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:04
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: lakly 28 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.25. 20:49

lakly írta:Az én garnéláim is szeretik a spenótot.

Kép

Jó kis menza!Szépek a garnik!Nekem most kell majd ki a spenót!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron