Elsō próbálkozás

A fórumtagok akváriumai

Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: fish84 » 2011.03.19. 13:16

Indítás ideje: 2011.03.17
Akvárium: 35cm x 25cm x 28cm 24,5L
Szűrő: AquaEl FAN-mini 4,2W
CO2: élesztōs módszer az elsō lakók megérkezéséig
Világítás: BLAU miniPLlight for CUBIC 18W
Fűtés: nincs
Talaj: fekete kavics 1-2mm
Dekoráció: palakō, lávakō

Növények:
Cryptocoryne nevillii
Hygrophila polysperma
Myriophyllum scabratum
Monoselenium tennerum
Vesicularia dubyana
Cladophora aegagrophila
Limnobium spongia
Echinodorus latifolius
Riccia fluitans
Hemianthis callitrichoides

Kép
Avatar
fish84
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.03.09. 00:32

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.19. 13:29

Szép kis aki!Grat hozzá!Ezzel a világítással a növények nagyon szépen fognak fejlődni az biztos.Hol szerezted a világítást?Nem gyenge. :D A szűrő tuning nagyon jó,én az aquael fan2-t használtam egy ideig így!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: fish84 » 2011.03.19. 13:52

myk74 írta:Szép kis aki!Grat hozzá!Ezzel a világítással a növények nagyon szépen fognak fejlődni az biztos.Hol szerezted a világítást?Nem gyenge. :D A szűrő tuning nagyon jó,én az aquael fan2-t használtam egy ideig így!


Kōszōnom :P Kicsit megtuningoltam a szūrōt, az eredeti ōsszeállítás nem nagyon tetszett :D Már csak azt kellene kitalálnom hogy hány órát világítsak naponta. Nem szertném hogy gond legyen a túlzott algásodással.
Avatar
fish84
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.03.09. 00:32

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.19. 15:00

http://akvarisztika.budapet.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Ez alapján 8,5 óra körül lenne érdemes.
De indulásnál inkább világíts kevesebbet. 7 óra talán elég lesz. Figyelni kell a növényeket, hogy hogyan viselkednek, illetve hogy algásodik-e vagy sem az akvárium. Érdemes kialakítani a tápozást és a carbo adagolást is a bejáratás alatt.
Ha nincs probléma, akkor érdemes emelni a világítási órák számán.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.19. 20:02

Először is gratula!

Pöpec kis akvárium lesz amint a növények átveszik egy kicsit az uralmat. :)
Azt írtad, h az első lakók megérkezéséig van co2. Érdemes tudni, h amint megvonod hiánytünetet produkálnak a növényeid, és 100% az algásodás. Főleg az ecsetalga tud kellemetlen lenni. Nem beszélve róla, hogy az addig szép növényeid is leromlanak.
Tehát azt javaslom h maradjon a co2 továbbra is, valamint a tápozás, és kevésbé érzékeny garnélafajokat rakj bele.
A világításod nem mindegyik növénynek lesz elég, de szerintem így is mutatós akvárium lesz. ;)
Nem kell a co2-től meg a tápozástól félni. Ésszel tarthatsz akár CRS-eket is, csak oda kell figyelni a tápozással, főleg a carboval ha bent vannak már a garnik. Addig a carbot lehet nyomni nyugodtan. A co2 még előnyös is, hiszen lejjebb viszi a pH-t. Sajátomnál úgy oldottam meg, h a szűréssel együtt folyamatosan ment az oxigén is a vízbe, persze leszabályozva. Eleinte kicsit macerás eltalálni a helyes utat, de sikerülni fog. Nálam bubiztak a növények és nem győztem nyírni a HM-et, mindemellett a garnik nagyon jól érezték magukat, és nem kellett attól tartanom, h éjszaka a co2 szint majd áldozatokat követel. Így nem kellett kiengednem se a levegőbe a co2-t éjjel. Ami fontos a rendszeres vízcsere. Szerintem olyan 5 naponta. Akkor tuti nincs baj.

Sok sikert!
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: fish84 » 2011.03.20. 17:20

dobti írta:Először is gratula!

Pöpec kis akvárium lesz amint a növények átveszik egy kicsit az uralmat. :)
Azt írtad, h az első lakók megérkezéséig van co2. Érdemes tudni, h amint megvonod hiánytünetet produkálnak a növényeid, és 100% az algásodás. Főleg az ecsetalga tud kellemetlen lenni. Nem beszélve róla, hogy az addig szép növényeid is leromlanak.
Tehát azt javaslom h maradjon a co2 továbbra is, valamint a tápozás, és kevésbé érzékeny garnélafajokat rakj bele.
A világításod nem mindegyik növénynek lesz elég, de szerintem így is mutatós akvárium lesz. ;)
Nem kell a co2-től meg a tápozástól félni. Ésszel tarthatsz akár CRS-eket is, csak oda kell figyelni a tápozással, főleg a carboval ha bent vannak már a garnik. Addig a carbot lehet nyomni nyugodtan. A co2 még előnyös is, hiszen lejjebb viszi a pH-t. Sajátomnál úgy oldottam meg, h a szűréssel együtt folyamatosan ment az oxigén is a vízbe, persze leszabályozva. Eleinte kicsit macerás eltalálni a helyes utat, de sikerülni fog. Nálam bubiztak a növények és nem győztem nyírni a HM-et, mindemellett a garnik nagyon jól érezték magukat, és nem kellett attól tartanom, h éjszaka a co2 szint majd áldozatokat követel. Így nem kellett kiengednem se a levegőbe a co2-t éjjel. Ami fontos a rendszeres vízcsere. Szerintem olyan 5 naponta. Akkor tuti nincs baj.

Sok sikert!


Megfogadom a tanácsod és továbbra is meghagyom a Co2-t. Az élesztō-cukor arányt még az elōzō 20L akvariumomnál kitapasztaltam, Gondolom akkor itt sem szabadna hogy bajt okozzon. A levegōztetést pedig megoldom egy kūlōn levegōztetō pumpával és idōzítōvel. Elég ha csak lámpa oltáskor kapcsol be a levegōztetō vagy hagyjam majd inkább egész nap bubizni?
Avatar
fish84
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.03.09. 00:32

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: fish84 » 2011.03.20. 17:27

Gabo írta:http://akvarisztika.budapet.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Ez alapján 8,5 óra körül lenne érdemes.
De indulásnál inkább világíts kevesebbet. 7 óra talán elég lesz. Figyelni kell a növényeket, hogy hogyan viselkednek, illetve hogy algásodik-e vagy sem az akvárium. Érdemes kialakítani a tápozást és a carbo adagolást is a bejáratás alatt.
Ha nincs probléma, akkor érdemes emelni a világítási órák számán.


Kōszi a linket. El is mentem kōnyvjelzōnek :) A vilagítást 7 órára állítottam. Eddig túlzott algásodásnak semmi nyoma, remélem így is marad.
Avatar
fish84
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.03.09. 00:32

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.20. 18:20

fish84 írta:Megfogadom a tanácsod és továbbra is meghagyom a Co2-t. Az élesztō-cukor arányt még az elōzō 20L akvariumomnál kitapasztaltam, Gondolom akkor itt sem szabadna hogy bajt okozzon. A levegōztetést pedig megoldom egy kūlōn levegōztetō pumpával és idōzítōvel. Elég ha csak lámpa oltáskor kapcsol be a levegōztetō vagy hagyjam majd inkább egész nap bubizni?


Annak a CO2-nek amit beoldasz a nagy részét kihajtaná a levegőztető. Normális esetben nappal nem léphetne fel oxigén hiány - gondolom nem lesz túlnépesítve.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: fish84 » 2011.03.20. 23:01

Kicsit átalakítottam, átrendeztem. Az elsō verzió valahogy nem volt az igazi :?
Majd még kerūl bele úszó májmoha palakōre rōgzítve.

Kép
Avatar
fish84
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.03.09. 00:32

Re: Elsō próbálkozás

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.20. 23:11

Nagyon korrekt kezdet. Kíváncsi leszek a mohás hátfaladra, mikorra növi be a teret :)
A világításodról mi a véleményed/tapasztalatod? Én is szemezek ezzel a lámpával, az ára egész korrektnek tűnik ~7k.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég