Frettner: 10 literes nano

A fórumtagok akváriumai

Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 00:58

Voltam kint Törökbálinton. Dumáltunk vagy egy órát Nigróval meg Viktorral. Én kérdezgettem őket a növényekről, ők meg engem a garnikról…. Érdemes kimeni, erre szavamat adom. Amit eddig csak képen láttál, ott van élőben. Rögtön elcsábultam az aquascaping felé....
Vettem pár növényt, meg Shirakura mineral stone-t, amit be kell tenni a garniknak, legelni…
És, hogy miért mentem ki? Úgy kezdődött, hogy örököltem egy Dennerle nanot, mindenfélével együtt.
Gondoltam, hogy megtartom a világítást, de a szűrőt lecserélem, nem fért be a z elképzelésembe, sok helyet elvesz az akváriumból, és 2500 egy szűrőbetét, ami kellett volna bele….
(Ezért beújítottam egy Aquatic Nature Flow 60-at, és vettem egy zacsi A. N. Shrimp-soilt is..)

És akkor a növények, (minden nanobarkácsoló akvakertész álma):
Vesicularia ferriei (Weeping moss),
Leptodictyum riparium (Lángmoha),
Monosolenium tenerum,
Marsilea hirsuta,
Staurogyne spec.,
Pogostemon helferi,
Hemianthus micranthemoides,
Cardamine lyrata,
És a tetejére pár Limnobium laevigatum, azt ajándékba kaptam.

"Milyen jó, az ember kap egy 10 literes huszonezres nanot ajándékba, utána költ rá egy még pár ezret. :( "

Végül is az eredetileg tervezett Seiryu köveket kihagytam, mert - tapasztalatból tudom - keményítik a vizet, és a Redmoor is megmaradt. Ellenben bekerült egy „méretes” Mangrove gyökér.
Díszítésnek ADA Aqua Gravel dekorkavics, vegyes méretben, egy kis marékkal….
Szombat délután megszülettet, kicsit még opálos a víz, és pár kavics még nincs a helyén, amik a növényeket tartják, azok majd kikerülnek. Lehet szavazni, milyen garnéla legyen benne.
Kép



Kimaradt a Micranthemum umbrosum, a Hemianthus "Cuba", a Ludwigia repens, pár szál gyonyörű vörös Myriophyllum tuberculatum, egy szép mini Anubias barteri Nana, és persze a többi növényből is maradt valamicske…..és karácsonymohám is van még….meg ott vannak a Seiryu kövek, a maradék dekorkavics, a Redmoor gyökerek….. Kell csinálnom még egy akváriumot- szerintem….
Köszönetet kell mondanom minden önzetlen segítőmnek, Csillának, Tamásnak, Attilának, Balázsnak, Viktornak, és a családomnak, aki elviselte az egész napos kuplerájt, az állandó vízcsobogást, szűrőzúgást…..akik nélkül ez a nano nem jött volna létre.
Na még egy kép, és esküszöm, egyszer még megtanulok fotózni. :lol:
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.13. 01:42

Nagyon jól sikerült, a fadarabok elrendezése ütős lett. A növények is látványosak, kíváncsi leszek, mennyire sikerül őket majd kordában tartani ekkora helyen :mrgreen:
A szavazatom a tigrisgarnélára adom le, szerintem valami diszkrét színvilág passzolna ide.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 02:45

Ez 1 db gyökér. Fordított S alakú, csak az alja kettéágazik. Jó nagy, pont befért az akváriumba. Sok víz már nem is ment bele. 8-)
A tigris az nem egyszerű egy kicsit? Gold Bee?
Vagy CRS "C", nagyon piros, kevés fehérrel.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.13. 08:57

Ez igen!Szépen összeraktad.Egy ilyet én is örökölnék :D ,de a jelenlegi állapotában.Mutatós kis darab,az íróasztalomon jól mutatna! :D
Várjuk a további fejleményeket.Szerintem Sakurákkal is jól mutatna.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 09:16

Eleinte én is arra gondoltam, pontosabban Rili-re, de végül úgy döntöttem, hogy lágyvizes lesz. Van még egy hónapom eldönteni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.13. 10:43

Minden elismerésem!Nagyon szuper lett, kíváncsi leszek a fejleményekre. A szívem mindig a növényes akváriumoké (én is most indítottam egy 40 litereset, hamarosan beszámolok róla), úgyhogy örülök amikor a garnis fórumon ilyet látok.

Kérdés: co2 illetve tápozás hogyan lesz megoldva?
Azért pl. a HM az nem vetné meg egyiket se.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 15:57

Tápot napi adagolásban kapnak, Easy carbo megy nekik.....
Ha nagyon algásodom, akkor veszek egy TMC AquaGro CO2 Expert szettet......élesztőssel nem kínlódom, azt könnyű túladagolni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.13. 18:29

Nagyon teccik! A talaj lejtése meg fog maradni? Nem sodródik le? Vagy a növények gyökérzete meg fogja tartani? Mert hogy nekem a szépséges fán kívül ez a lejtős kialakítás adja meg a sava-borsát az egész kompozíciónak. :)
Én még sosem próbáltam meg, attól tartva, hogy a víz mozgása rövid időn belül úgyis szépen elegyengeti az aljzatot. :roll:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.13. 20:45

Ezek a fránya akvakertészek, mindig mindenkit megfertőznek a növényes akváriumok gondolatával... ;)
Ígéretes kis nano! :) Kíváncsi leszek, hogyan fog alakulni, és a növények hogyan fognak viselkedni. A látvány eddig igazán tetszetős!
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Frettner: 10 literes nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 20:54

gordiusz írta:Nagyon teccik! A talaj lejtése meg fog maradni? Nem sodródik le? Vagy a növények gyökérzete meg fogja tartani? Mert hogy nekem a szépséges fán kívül ez a lejtős kialakítás adja meg a sava-borsát az egész kompozíciónak. :)
Én még sosem próbáltam meg, attól tartva, hogy a víz mozgása rövid időn belül úgyis szépen elegyengeti az aljzatot. :roll:

Eddig megmaradt ;) Remélem a növények még jobban megfogják a talajt.
Amúgy NEM mostam ki az A. N. Shrimp soilt, és nem volt vészes, egészen lassan töltöttem fel, alig volt zavaros, és 1 óra alatt letisztult. Mára kristálytiszta.
Belecsavartam egy szűrőszivacsot, a bacik miatt, és ideiglenesen betettem a szűrőbe egy perlonvatta darabot a másik szűrőből. Abban már járt 2-3 hete. Akár már telepíthetném is, de kivárok 2-3 hetet, úgysincs mit beletennem.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron