Peace of Green – 18 liternyi békesség

A fórumtagok akváriumai

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.05.05. 10:44

Horror az akváriumban…

Tegnap este lefekvés előtt még vetettem egy pillantást az akváriumomra. Ekkor tűnt fel, hogy a sakurák egy csoportja, ahelyett, hogy a nemrég bedobott kaja körül nyüzsögne, inkább az egyik mohacsomóban serénykedik.
Mint kiderült, éppen az egyik babaulti green utolsó darabkáit zabálták fel… :shock: Meg kell hagyni, elég bizarr látvány volt.

Szegény zöldség az utóbbi időben nem volt valami túl jó bőrben. Fogyott, a színe halványzöldből átváltott sárgásbarnába, nem igazán láttam enni sem, és szinte teljesen passzívvá vált az utóbbi néhány napban. Bár reméltem, hogy összeszedi magát, de úgy látszik tegnap feladta a küzdelmet. A többiek pedig gondoskodtak az újrahasznosításról… :cry:
Szerencsére a többi zöldnek és pirosnak nincs baja. Szép a színűk, aktívak, ívnak, petésednek. A kis sakurák fejlődnek, és még mindig remélem, hogy bujkál valahol néhány kis zöldség is.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.07. 20:38

Lassan három hónapja nem írtál semmit az aksiról, ugye megvan még? ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.08.16. 15:04

Megvagyok én is, meg az akvárium is. :)
Sikerült a tervem, hogy low-tech irányba eltoljam az akváriumot. Minimális tápozással, havonkénti vízcserével működik jelenleg a dolog. Úgy tűnik, a növények és a garnélák is jól érzik így magukat. Azóta az első nálam született generáció is beszállt az utánpótlás termelésbe, és talán most először az egyik zöld nőstény is kihordta a petéit. Már csak azon drukkolok, hogy a kölkök is megmaradjanak.
Úgy tűnik a kánikulai időszakot is sikerült átvészelni. Ebben besegítettem egy PC tápventilátorral. Érdekes módon az apró tárnyércsigák, amik egy időben elé szépen elszaporodtak, mára szinte teljesen eltűntek. Lehet, hogy egyedül ők nem bírták a meleget. Május óta csak két elhullott sakura példányom volt, kb. két héttel ez előtt, legalábbis ennyit vettem észre. A csapat létszám szerencsére nem csökkent szemmel láthatóan.
Algáim akadnak, de nem vészes mennyiségben. Néhol némi ecsetalga és zöld pontalga látszik, illetve az üveget néha muszáj lepucolni a zöld poralgától. Ez utóbbit megpróbáltam kikúrálni, de csak részeredménnyel jártam. Valószínűleg még lehetne finomítani a tápozáson és a világítás gyengítése is talán használna.
Az akvárium jelenleg nem elég fotógén, némileg elburjánzott a moha és az üveget is illene letakarítani, így képekkel most nem tudok szolgálni. Viszont ami késik, nem múlik. Ha majd sort kerítek a nyírbálásra, utána képeket is fogok lőni.

Tervezgetem a következő akváriumomat is. Reményeim szerint a hó végén a megvalósításhoz is hozzá tudok kezdeni. Fejlemények majd később. :)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: Motoreger » 2011.08.19. 08:10

Szép munka te milyen talajt használsz?
Motoreger
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.12. 09:46

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.09.20. 07:23

Motoreger írta:Szép munka te milyen talajt használsz?


Bocs, hogy csak most válaszolok!
A talaj, ahogy az elején is írtam, Aquatic Nature Shrimp-Soil. Eddig jól tartja az állagát, bár mostanában nem is nagyon bolygattam. A garnélák szívesen kotorásznak rajta és a maláj tornyoscsigák is elturkálnak benne kedvükre. Mivel könnyű szerkezetű, így amíg a növények gyökeret nem eresztenek, addig lehetnek nehézségek, pláne ha itt-ott erősebb az áramlás. Domborzat kialakítása is nehézséget okozhat, ha valamivel nem tudod megfogni a szintek kialakításakor. Egyetlen hátránya, hogy a nagyon apró szemű eledelek könnyen besüllyednek a talaj bogyói közé. (A csigák persze ezt kevésbé bánják... ;) )
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Peace of Green – 18 liternyi békesség

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.01.10. 00:51

Szia Gabo!

Nagyon tetszett az eddigi alakulása az akváriumnak. Mi a helyzet vele(d) mostanában? Sikerült a babaultik szaporulata? És az új tervek?

Üdv :) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron