182 liter a falban - Nature of the wall

A fórumtagok akváriumai

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.29. 22:17

mardelboy írta:Nemtudom mit tegyek, nagy dilemmába estem. Glosso vagy parvula? Algával hogy állsz már?

esetleg metszéssel? ;)


Szia

A Glosso rendkívül gyors, bár még nem jelent gondot a kordában tartás, de későbbiekben ez még megváltozhat. Alapvetően a Parvula úgy összességében jobb döntés, de én már régóta Glosso szőnyeget szerettem volna. Gyepem már volt. ;)
Fonalalga az megjelent, nem túl feltűnően, de volt mindenhol. Volt egy blackoutom, de az nem segített. Most betettem 4 Black mollyt, na ezek elég szépen eltüntetik. Mostanában sajnos a BBA alga is elkezdett a tereptárgyakon megjelenni, de azt hellyel közzel carbo ecseteléssel tudom kezelni. Amúgy szépen fejlődnek a növények, szépen alakul az összkép.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.29. 22:38

A készülő akváriumomhoz én is nagy valószínűséggel Eleocharis parvulát, vagy Eleocharis acicularis-t, fogok használni a glossot inkább haladó, sok gondozást igénylő növénynek tartom. Szerintem is jobb döntés az előbbi.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: weak » 2011.04.02. 16:35

...betettem 4 Black mollyt, na ezek elég szépen eltüntetik.

A molliyk megzabálják a fonalalgát :?:

Gratula a naplóhoz, fantasztikusan néz ki az akvi! Egyszer majd én is egy ilyet szeretnék... :roll:
weak
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.27. 14:50

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.03. 09:04

weak írta:
...betettem 4 Black mollyt, na ezek elég szépen eltüntetik.

A molliyk megzabálják a fonalalgát :?:

Gratula a naplóhoz, fantasztikusan néz ki az akvi! Egyszer majd én is egy ilyet szeretnék... :roll:


Igen, a fogasponty félék előszeretettel fogyasztják a "lebegő" algaféléket. Ritkán esik szó róluk ebben a témában, mert ritkán tartják aquascaper ill. garnélás akváriumokban őket.
Köszönöm a gatot és ürülök, hogy tetszik! :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.03. 17:26

Levinen írta:
weak írta:
...betettem 4 Black mollyt, na ezek elég szépen eltüntetik.

A molliyk megzabálják a fonalalgát :?:

Gratula a naplóhoz, fantasztikusan néz ki az akvi! Egyszer majd én is egy ilyet szeretnék... :roll:


Igen, a fogasponty félék előszeretettel fogyasztják a "lebegő" algaféléket. Ritkán esik szó róluk ebben a témában, mert ritkán tartják aquascaper ill. garnélás akváriumokban őket.
Köszönöm a gatot és ürülök, hogy tetszik! :)


Akkor lehet befizetek egy körre én is, mert épp az imént fedeztem fel fonalalga szerűséget az akvárium egyik sarkába. Akvakertészre raktam is fel képet róla. Remélem a molly-k beválnak.
Egyébként grat a szponzori témához :!: ;) Várom a teszteket! :)
Ja és persze rakhatnál fel képet az akváriumról, hagy irigykedjek már egy kicsit. :mrgreen:
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.03. 19:48

Most épp nem aktuális a fotózás, mert a stemeket most vágtam vissza. Ha újra beindulnak lesz fotó. Köszi! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.17. 14:00

Üdv ismét!

Az akvárium pár nap múlva 2 hónapos lesz. Sajnos, vagy nem sajnos, a növények különböző fejlődési tempót diktálnak. A Glosso mint akit fenékbe billentettek, úgy nő. Már többször is nyírtam, hol kicsit, hol jobban. Sokat kell ritkítani, mert elképesztően be tud nyomulni bárhova. Legutóbb egy komolyabb nyíráson esett keresztül, hogy kipróbáljam mennyire bírja a drasztikusabb vágást. Hát jól bírja, de így már egy kicsit több idő kell neki, hogy újra összefüggő legyen a levél szőnyeg. A lényeg, hogy nyugodtan lehet nyírni, nem muszáj a futókat tépkedni. De hamarosan egy még drasztikusabb vágásra készülök, hogy alacsonyabb legyen a takaró.
Ami a "kész akvárium" kijelentést komolyabban hátráltatja, az a Microsorium narrow lassú fejlődése. Ahogy nézem, csak most kezd el igazán belendülni. Kellett neki egy kis idő, hogy megfelelően a vasfára fusson.
A háttérben lévő Didiplis diandara is már négyszer volt visszavágva, ami elősegítette a sűrűsödését. Még egy-két nyírás és a megfelelő képet fogja mutatni.
A mohákkal semmi gond, azoknak amúgy is jól ismertem a fejlődési ütemét.
Hát körülbelül most ennyi. Egy kép a pillanatnyi helyzetről. Hangsúlyozom, hogy a mostani kép egy köztes állapot. Van ami le van nyírva, van ami nem. Ha miden növény eléri a "kifejlett" állapotát, akkor lehet majd az egységnek megfelelő fazont adni (nyírni).

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.17. 14:31

Természetvédelmi terület táblát el ne felejtsd ki tenni!Gyönyörű!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.17. 14:43

Ha két hónaposan "ilyen" állapotban van az aksi, akkor jogos a kérdés: Hova tovább? :) Amúgy döntöttél már, hogy milyen halak lesznek benne?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.17. 23:31

myk74 írta:Természetvédelmi terület táblát el ne felejtsd ki tenni!Gyönyörű!


Az akváriumhoz nem teszem ki a táblát, mert erről a környezetről tudom, hogy meg tudom őrizni. Inkább az utcára kellene kirakni, szinte bárhova. ;) de köszi! :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 56 vendég