182 liter a falban - Nature of the wall

A fórumtagok akváriumai

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.05.18. 07:04

Várjuk az összképet!Gyönyörű halacskák! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.06.15. 22:23

Mi a helyzet a falba vájt természettel? :) Rég hallottunk róla, egy friss képnek az új jövevényekkel biztos nemcsak én örülnék. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.17. 11:24

stevo írta:Mi a helyzet a falba vájt természettel? :) Rég hallottunk róla, egy friss képnek az új jövevényekkel biztos nemcsak én örülnék. ;)


Szia Stevo,

Hát lehetne megint képet készíteni róla, de mindig van olyan növény ami meg van kopasztva, így még nem volt azóta igazán jó pillanat. A fára növesztett növények se hozzák még az elvárt képet, így nem is töröm magam annyira. De igére, hamarosan lesz folytatás. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.25. 18:23

Úgy éreztem, hogy ideje frissítenem a postomat és ahogy látom, más is így van gondolja. Nem is beszélve a titok lájkolókról. :mrgreen:
Újabb bő hónapon van túl az akvárium. Elég sok változás történt az utóbbi jelentkezésem óta. A növények szinte mindenhol produkálják az elvárásokat, kivéve a M. narrow, ami ismeretlen okok miatt kifejezetten lassan fejlődik. Már mutat valamit, de messze nem azt amit eleinte elképzeltem. Bár időm az van, így ezzel kapcsolatban türelmesen várok.
A Razbóra hengelik nagyon jó választásnak bizonyultak. Kicsattannak az egészségtől, nagyon jól mutatnak rajban és szinte kézhez szoktathatóak. Ami viszont nagyon érdekes élőlény szinten, hogy amano garnéláim sorra hagyják el az "édent" és nem tudom, hogy miért. Ilyen még soha nem fordult elő velem, pedig még 25 literes akváriumba is tartottam őket. A víz kifogástalannak tűnik, okot egyszerűen nem találok. Egy dologra tudok csak gondolni, hogy nem fiatal egyedeket vettem, melyek nem akartak/tudtak alkalmazkodni a "növényes" körülményekhez. Na mind1, jövőhéten egy új állományt szerzek. Amúgy az Otocinclusok is nagyon jól vannak, pedig őket kifejezetten kényesnek ismerhettük meg.
Idő közben megérkezett a nyár. Talán ez az egyik momentum, amitől az akvarista előre fél. Beszereztem egy akváriumra szerelhető ventilátorsort, hogy ha nagyot melegedne az akvárium, le tudja vinni a víz hőfokát 2-3 fokkal. Nos, az a kellemes tapasztalatom van, hogy ezen a területen nagy baj nem érhet. Eddig a legnagyobb melegben se ment fel a hőmérséklet 25 fok fölé, ami a nagy, nyitott víztükörről elpárolgó víznek tulajdonítható. Ha bekapcsolom a ventilátort és egész nap üzemel, estére képes 22 fokra levinni. Nagyon boldog vagyok e miatt, mert sok fejfájást okozott ez a dolog a múltban.
Nagyjából ennyi az új infó. Fogyasszátok egészséggel. ;)

Kép
Az áldásos ventilátorsor

Kép
Pillanatnyi kép az akváriumról
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.06.25. 21:43

Nagyon szép lett, gratu! ;) A mostani állapota már kifejezetten tetszik. Korábban amíg nem dúsúlt be a bal oldal és a jobb hátsó rész hiányérzetem volt. De most megszűnt ez a dolog.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.26. 07:37

viktorlantos írta:Nagyon szép lett, gratu! ;) A mostani állapota már kifejezetten tetszik. Korábban amíg nem dúsúlt be a bal oldal és a jobb hátsó rész hiányérzetem volt. De most megszűnt ez a dolog.


Köszi Viktor, örülök, hogy tetszik. Ahogy múltkor mondtam, nagyjából a csúcsformájához közelít, már csak tényleg pár dolognak kell még finomodnia. Itt a képen most a Myriophyllum matogrossense meg van nyírva, így ez is inkább hiányosság jelen pillanatban. Talán összejön egyszer, hogy minden növény egy időben mutatja az ideális fejeltséget. Tényleg ez a művészet, hogy pontosan tudja az ember, hogy melyik növény mennyi idő alatt tér magához a nyírás után. Vagy az is megoldás lehet, hogy hasonló fejlődés ütemű növényeket választ az ember, de akkor behatárolódnak a lehetőségek.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.06.26. 13:34

Nah, végre egy kis update a lelkünknek! :D
Előző állapothoz képest is sokat javult az összkép. Tényleg a bal hátsó sarok (szemből) igencsak bedúsult, és az új lakók meg élvezik a helyüket. Happiness?! :)
Mi a pontos neve ennek a ventisornak, amit hűtésnek használsz? Ahogy nézem valami gyári darab lehet, ha nem mea culpa. :D Gondolkodom egy hasonló beszerzésén én is. Csak 1-2 gyári korántsem az olcsó kategóriát képezi.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.26. 13:43

stevo írta:Nah, végre egy kis update a lelkünknek! :D
Előző állapothoz képest is sokat javult az összkép. Tényleg a bal hátsó sarok (szemből) igencsak bedúsult, és az új lakók meg élvezik a helyüket. Happiness?! :)
Mi a pontos neve ennek a ventisornak, amit hűtésnek használsz? Ahogy nézem valami gyári darab lehet, ha nem mea culpa. :D Gondolkodom egy hasonló beszerzésén én is. Csak 1-2 gyári korántsem az olcsó kategóriát képezi.


Az Ebay-ről rendeltem a ventiket, szállítással együtt volt 9.000Ft, de ahogy néztem, már olcsóbban is meg lehet úszni. Itthon is kerestem, de nem sok helyen lehet kapni, főleg nem ennyiért. AM márkát lehet kapni, de horror az ára. Arra, hogy csak időnként használom, ez is tökéletes.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.26. 13:45

És akkor a kedvenc hangulatfotóm a nappalimból. 8-)

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.06.26. 13:57

Egy hideg sör / bor / egyéb és mehet a pihenés. Irigykedek ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron