182 liter a falban - Nature of the wall

A fórumtagok akváriumai

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.26. 15:24

Nekem már az indításkor is tetszett!Tudtam hogy még szebb is lesz a későbbiekben a látvány,és nem is csalódtam!Nagyon szép!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.07.01. 16:38

Ma egy kicsit fényképezgettem az élőlényeimet. Sajnos az csúcs gépet még nem kaptam kölcsön, így ennél jobb fotókat nem tudtam kicsavarni a saját fényképezőgépemből.
Amúgy az is érdekes, hogy mikor az ember elindul azzal, hogy vesz pár Otocinclus affinist, akkor időnként, akár fényképezés alkalmával kiderül, hogy nem is azt vett. Bár nagyságrendileg nem tértem el a célomtól, csak egy kis alfaji különbségbe futottam bele, de mégis mást vettem. A következő két képen a Otocinclus macrospilust (ezeket vettem most) és az affinis látható. A különbség is jól észrevehető, bár nem azt az egyedet sikerült lefotóznom, ahol ez szembeötlő.

Macrospilus:

Kép

Affinis:

Kép

Na még egy kép, mégis csak a garnélás fórumon vagyunk: :)

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.02. 07:12

Igen, főleg az a legalsó élőlény vmi garnélának tűnik inkább... :lol:

Aranyos kis jószágok azért ezek az otók, főleg tetszik, hogy nem dúrnak szét mindent, mint a vakondok!
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2011.07.03. 00:57

Amanot akarok! :(
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.08.18. 15:20

Véget ért a nyaralás, a jövés menés. Az akváriummal értelem szerűen nem nagyon tudtam foglalkozni, kimaradtak tápozások és ez azért meg is látszik a jelenlegi képen. Ami a nyaralás előtt biztos volt, hogy a Glosso ebben a formában nem maradhat az akváriumban. Felügyelet mellett is nagyon nehéz volt kordában tartani, laposan futtatni. Bár szerintem itthon az egyik rekordere lehetek a Glosso szakmának, mert 7 hónapon keresztül azért mégis csak uraltam. Az volt a terv, hogy kiszedem és valami barátibb növényt teszek a helyére. Papót is behülyítettem, hogy valamit nézek nála, ha már amúgy is Debrecenbe jártam (végre láthattam kelet Magyarország növényes központját), de mégsem vettem új zöldséget. Azt találtam ki, hogy felesleges új növény után nézni, kiszedem az egészet, mint egy parókát kiemelem, és újra ültetem szálanként. Hát így is tettem, 2 órámba telt, mire újra előállítottam a 7 hónappal ezelőtti Glosso képet. Azt szeretném, hogy nagyjából egy hónap múlva megkíséreljek egy újabb fotózást ami a korábbinál is jobban sikerül. Az összes többi növény már megfelelően kifejlődött, csak formázgatni kell. Egy gyors kép a Glosso restartról. A többi növényt most nem kell nézni, ők még nem tudják, hogy hazajöttem Debrecenből. :D

Kép

Egy kép a nyaralás előtti állapotról:

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.18. 15:54

Mindegy mit csinálsz az akival,vagy mit nem,ez mindíg gyönyörű!Kiváncsi lennék milyen képet mutatna ha kihagynál még egy pár nyírást!Jó kis dzsungel lenne :lol: .
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.18. 17:52

Nájsz, nájsz! ;)
Mókás, hogy van aki arra vár, hogy "bozót" legyen az akijában a pici növénykékből, de van aki meg rükvercbe kapcsol velük! :lol:
Egyre inkább töröm az agyam, és Levi is megerősít, hogy a nano helyett valami nagyobb "lavrot" kellene működtessek, mert abban talán még többet lehet gyönyörködni...
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.18. 19:23

Sokat nézegettem a nyaralás előtti illetve utáni képeket, nem a leendőbeli glosso szőnyeg miatt, mert amilyen körülményeket Te produkáltál neki, az maga volt a kánaán, és szaporodott, mint a gomba. Így elkerülhetetlen volt az újraültetés, nem gondolkoztál még, hogy esetleg UG-t ültess helyette?

Amúgy, ha egy felvetést elfogadsz én a rotala helyett, a pteropus jobb oldalára - nappali felől :) - (remélem, hogy az, és nem mondtam rosszat... :D) valami más növényt ültetnék, ami nem kopaszodik fel hamar. Nem gondolod?!

Ami változatlan, hogy az egyik kedvenc akim! 8-)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.08.18. 19:32

stevo írta:Sokat nézegettem a nyaralás előtti illetve utáni képeket, nem a leendőbeli glosso szőnyeg miatt, mert amilyen körülményeket Te produkáltál neki, az maga volt a kánaán, és szaporodott, mint a gomba. Így elkerülhetetlen volt az újraültetés, nem gondolkoztál még, hogy esetleg UG-t ültess helyette?

Amúgy, ha egy felvetést elfogadsz én a rotala helyett, a pteropus jobb oldalára - nappali felől :) - (remélem, hogy az, és nem mondtam rosszat... :D) valami más növényt ültetnék, ami nem kopaszodik fel hamar. Nem gondolod?!

Ami változatlan, hogy az egyik kedvenc akim! 8-)


Az nem Rotala, hanem Myriophillum, de ez részlet kérdés. Igazából most kísérletezgetek vele, hogy minél lejjebb vágjam el, hogy az új hajtásokat minél lejjebbről kezdje el növeszteni, így eltüntetve a lukat. De még az is lehet, hogy lecserélem egy másik növényre, vagy elé helyezek egy mohakupacot, mondjuk Fissidenst.
Örülök, hogy tetszik (nektek) :D
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: 182 liter a falban - Nature of the wall

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.18. 19:48

Levinen írta:Az nem Rotala, hanem Myriophillum, de ez részlet kérdés. Igazából most kísérletezgetek vele, hogy minél lejjebb vágjam el, hogy az új hajtásokat minél lejjebbről kezdje el növeszteni, így eltüntetve a lukat. De még az is lehet, hogy lecserélem egy másik növényre, vagy elé helyezek egy mohakupacot, mondjuk Fissidenst....

Köszi a helyreigazítást, nem voltam benne egészen biztos, nem csoda (ezek után) :D. Akkor örülök, hogy nemcsak én éreztem azt picit üres térnek (lehet mégse vagyok, reménytelen). Remélem, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron