Adams garnélása

A fórumtagok akváriumai

Adams garnélása

HozzászólásSzerző: Adams » 2011.02.21. 20:44

Sziasztok!

Igaz még nem tudok érdemlegeset mutatni, csak az előkészületeket. Sajnos még a bejáratási 4 hétnek sem kezdhetek neki, mert a közeljövőben költözni fogok és majd az új otthonban szeretném elindítani.
Nekem is új otthonom lesz és a kicsiknek is akiknek az otthonát teremtem :)
Egyenlőre ez a 25literes "konfiguráció" : szivacsszűrő (kicsit alakítottam rajta házilag), Sera 25W-os fűtő, 11W 6500K lámpa.Majd jön JBL talaj ,jó pár szép növény, valami szebb követ és fát, jahh és a hőmérő és rendes lesz bele ,ezt még az előző tulaj tette rá( mindent mutat csak a vízhőfokot nem :) )... Ha ez a szűrő nem lenne elég van egy Haelia HL-200. RedCherryk otthona lesz.
Ha van tanácsotok vagy észrevételetek ,ne kíméljetek:)!
Kép
Avatar
Adams
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.18. 15:32
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Adams garnélása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.21. 21:28

Jó lesz ez,szép kis aki!Engem minden tuning érdekel,tehát mit és hogyan tuningoltál a szivacsszűrődön?A hőmérő tényleg halál! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Adams garnélása

HozzászólásSzerző: Adams » 2011.02.21. 22:50

Hát ,nem olyan tuningot alkalmaztam ,csupán hozzá szerkesztettem a kimenő ághoz egy csövet ,zsugorfóliával amire rá van csatlakoztatva egy levegő cső is, így oxigént is juttat be. A levegő cső mások felére pedig egy szivacsréteg került ami megszűri a beszívott levegőt.
Avatar
Adams
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.18. 15:32
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Adams garnélása

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.02.22. 13:04

Szia!

A hailea szűrő (ha még nem próbáltad) elég ergya. Nálam az utóbbi időben 1-2 naponta teljesen eltömődött. A szivacsfelülete meg egyszerűen nevetséges. Matten filterhez viszont tökéletes. A szivacsszűrős átalakítás tetszik, szerintem elég lesz. Csak majd a tisztításánál óvatosan...
Hány wattos izzót használsz? Nálam 9W-os (energiatakarékos) van, ami elég gyengécske. Csak a Cryptók és mohák bírják, azok viszont jól. A 11W-os meg nagyon melegít.
Sok sikert hozzá. A garniknak biztos fog tetszeni!!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Adams garnélása

HozzászólásSzerző: Adams » 2011.02.22. 19:33

spuc írta:Szia!
A hailea szűrő (ha még nem próbáltad) elég ergya. Nálam az utóbbi időben 1-2 naponta teljesen eltömődött. A szivacsfelülete meg egyszerűen nevetséges. Matten filterhez viszont tökéletes. A szivacsszűrős átalakítás tetszik, szerintem elég lesz. Csak majd a tisztításánál óvatosan...
Hány wattos izzót használsz? Nálam 9W-os (energiatakarékos) van, ami elég gyengécske. Csak a Cryptók és mohák bírják, azok viszont jól. A 11W-os meg nagyon melegít.
Sok sikert hozzá. A garniknak biztos fog tetszeni!!


Próbáltam a hailea szűrőt, de ez jobb szerintem. 11W-os az izzóm, és igencsak felmelegíti az akvárium levegőjét. Remélem elég lesz az Anubias var. nana-nak, meg a Echinodorus tenellusnak, ja és persze a javai mohának. Gondoltam rá ,ha nem elég építek be ledes világítást.
Köszi, remélem, hogy tetszeni fog nekik:)
Avatar
Adams
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.18. 15:32
Tartózkodási hely: Tatabánya


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron