Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

A fórumtagok akváriumai

Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.11. 12:10

Sziasztok!

Költözés Eredménye!
Egy 37 literes halas - garnélás low-tech növényes!

Páran közületek talán olvasta a másik Témámat: http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=16&t=383
Hát sokban változtattam az eredeti terveken, sok minden alakult, gondoltam megosztom a tapasztalatokat!
- trolibuszon gondolom nem sokan költöztettek még akváriumot, de 1 most már biztos - én igen. Oké, 17 liter, de attól még bravúr. :] 1 átszállással.
- télen nem ajánlom senkinek a költözködést, nehéz a hőmérsékletet tartani ha nincs hűtőládád. Én plédekbe tekertem az aksit, úgy vonszoltam át. garnik külön befőttesüvegbe, sajnos kevésbé jól bebugyolálva.
de nem erről akartam írni... az új aksi egy 37 literes hörcsöglak volt, ezért a biztonság kedvéért kentem rá még 1 réteg szilikont (megjegyzem sztem jól sikerült), hagytam pár napig kötni, kitakarítottam.
- méretre vágtam a szivacstáblámat (45ös), és mögé vízpumpát szereltem vékony szivacslapokkal körbebugyolálva, hogy nehogy az üveghez érve rezegni kezdjen, majd jött a gumitömlő amely átvezeti a vizet és megfelelő "flow"-t biztosít a tartályban.
- ezután jött a mosott kvarchomok (ezt szereztem be végül) egy két kő és 21 nappal ezelőtt beindítottam az akváriumot.
- használt vizet töltöttem bele, szűrőszivacsot facsartam bele. elkezdett élni.
- jöttek a növények: először csak mohák (jávai, forrás), aztán egy új növény hydrocotyle sibthorpioides, aztán valliznériák, egy tő lilaeopsis brasiliensis, egy hygrophila difformis, 1 félig halott süllőhínár, meg valami fű-sás szerű növénykék....
- dobtam be pár tebang levél darabkát. így a ph lement 7,5re gh 12 kh 10
- berenzedtem az aksit és a 19. napon bekerültek a halak (1 guppi és 1 endler) és tegnap a 20. napon pedig a garnélák... 10 körül a kifejlettek 20 körül az ivadékok...
- a világítás még nem végleges de most egy 11w-os power kompakt világít, és hamarosan fölérakok még1 ilyent!
- co2 nem lesz esetleg easy carbo ha eszembe jut
- táp (ha eszembe jut) egy kis tetraplant plantamin


pár embert talán érdekel, hogy mennyibe kerül egy ilyen kaliberű akvárium összeállítása, a következő posztban ezt majd megírom részletesen!

egy kép:

Kép
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.11. 17:47

jelentem +20-25 bébigarnit halásztam ki a régi aksiból... hihetetlen mennyien vannak :] őket még nem raktam át, egyenlőre szokják a vizet.
szerintetek milyen korban érdemes RCket elkezdeni szelektálni? itt már látni a legtöbb példányon hogy pirosas lesz vagy kevésbé, vannak egészen piroskák de van amelyik sárgák, vagy átlátszóak, vagy túl picik is még a megállapításhoz.

nem említettem hogy az a kis belső szűrő csak rásegítésnek van ideiglenesen míg a mattenfilter teljesen beindul.
meg a fűtést a matten mögött, 50w sacem.

költségek:

egy új 40literes akvárium 4000 ft lett volna (legolcsóbb) de nekem volt.
szivacstábla 50x50x3 tm45 1800~1900 ft (fele is sok volt nekem)
vízpumpa: 2000 forint (legegyszerűbb, legolcsóbb, de ilyen is volt)
kvarchomok: én 600forintért vettem 5 kilót (elég volt, nem akarok nagy növényezést csapni, inkább moházok)
lámpa: 4000 forint power kompakt +650ft 6500k fénycső bele. x2 (nekem volt 1, és legolcsóbb volt még1et venni +amúgy is kellett) de egy 2 fénycsöves t5ös armatúra olcsóbban is kijön mint 8000forint fénycsövekkel együtt...
növények: valliznériát már 60ft/tőért szerezhetünk jávai ingyen jött a garnikkal (meg szitakötő lárvával...) többi növény 400-500 forint/cserép
kacatok 1000-2000 forint : hőmérő, vízpumpához cső, tapadókorong, egyéb...
+fűtés (opcionális) 3500 (nekem pl kellett)

összességében ezeket figyelembe véve, egy ilyen aksi kijön olyan: 18000forintból. utólag belegondolva, ez nem olcsó :] persze nekem szétoszlik, ez az már volt...


de cserébe ilyeneket láthatunk:
Kép
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.11. 23:08

Le a kalappal!Nagyon tetszik!A matten nagyon király,pláne középen a red főnök! :D ,pár képet még elfogadnék róla.Most hogy visszagondolok az 54literesembe nekem is egy nagy mattent kellett volna rakni!Remélem nemsokára nekem is megjönnek a garnélák!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.12. 10:10

Szép eredmény! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.12. 11:47

Köszönöm Nektek, Levinen, Myk74!

Hát fog még alakulni a dolog, egy két növénynek még életre kell kelni, szeretnék majd mohafalat a mattenre, igaz jávaiból ami eléggé eldugítja majd, de ez benne van :]
A bal sarokban ha minden igaz a hygrophylia hatalmasra fog nőni, remélem ebben az aksiban felfele és nem csak oldalra :S
Persze várok a valliznériák megerősödésére, a köveken a moha meg már beindult... a hydrocotylrol nem is beszélek, alig élt mikor elhoztam a boltból, de már hozza az új, zöld hajtásokat!
szóval csak idő kérdése!

Holnap csinálok képeket a vízcsere után!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.12. 12:56

Szép lett az akvárium! Mondjuk majd 1-2 hónap múlva lehet kicsit nehezebb a szép fehér talajt megtartani ilyen fehérnek :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.02.12. 13:14

Szép lett, jól mutat a fehér talaj. :)
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.12. 21:29

Köszönöm!
Biztos nem fog ilyen szép maradni, de majd igyekszem.
Gondolom lehet ezt is mulmoló "haranggal" tisztogatni, kevergetni. Egyenlőre elfogyott a pénz, holnap fogok még halakat venni terraplazan, aztán diy-ozok valami tisztogatót :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.02.13. 12:51

Gratula! :) Kíváncsi leszek szelektálás után az RC-k színére. Remélem sok szép piros lesz benne.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.10. 17:07

Na hogy alakul az egyik kedvenc akim? :lol:
Pár képet tehetnél fel a jelenlegi állapotról,csak ha lenne hozzá kedved.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron