Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

A fórumtagok akváriumai

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.09. 21:10

brutalmonk írta:Kép

sajnos nincs kéznél photoshop így ferde és utómunkamentes, de azért hangulatos.

legyen a neve Forró nyári este (annak ellenére hogy eléggé hűvös szél van odakinn ;) )

Nekem így is nagyon tetszik az aki! :D Nagyon jó színe van a kvarchomoknak.Mi volt ez a szűrő tuning?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.06.09. 22:15

hát a tuning az úgy volt, hogy fogtam 2 plexi lapot. méretre vágtam a szivacshoz és a két oldalához szorítottam! így kaptam egy félig rögzített belső, kamrás szűrőt. beáramlás alul, végig a szivacs teljes térfogatán föl, majd fenn be a második kamrába, ott át egy adag perlonon és alatta a pumpa.
rétegek:

pumpa + perlon - plexi - szivacs - plexi
frontüveg nézet:
Kép

sárga a szűrőszivacs, fekete az üveg/plexi, fehér a perlon, szürkésbarna a talaj, kéknyíl az áramlás. (paint forever)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.09. 22:20

brutalmonk írta:hát a tuning az úgy volt, hogy fogtam 2 plexi lapot. méretre vágtam a szivacshoz és a két oldalához szorítottam! így kaptam egy félig rögzített belső, kamrás szűrőt. beáramlás alul, végig a szivacs teljes térfogatán föl, majd fenn be a második kamrába, ott át egy adag perlonon és alatta a pumpa.
rétegek:

pumpa + perlon - plexi - szivacs - plexi
frontüveg nézet:
Kép

sárga a szűrőszivacs, fekete az üveg/plexi, fehér a perlon, szürkésbarna a talaj, kéknyíl az áramlás. (paint forever)

Elmés kis szerkezet!A rajz is :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.11. 10:53

Egy kis helyzetjelentést kérhetnék? :lol:
Persze csak ha nem nyaralsz :)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.07.12. 11:48

hellóka!

myk74, köszi a szüntelen érdeklődést ;)

Kép

szóval készítettem egy fényképet, sztem egészen szépen fejlődnek a kriptók itt elől. jól mutatnak. hátul a hínár is pofátlanul nő, bal lent pedig a mohasövényem is beindult végre. ők jól bírják a meleget.
sajnos vagy nemsajnos, vakáción voltam a múlt héten és pont a nagy melegekbe nem tudtam figyelni az aksira, így eléggé szar állapotban van a forrásmohám, nem bírja a nagy meleget szegény. az alga nem akar visszaszorulni, szerintem a kemény víz miatt van, az ellen nem sokat tudok tenni, hiába öntöttem easy carbót a vízbe.
a garnélák szép vörösek, szemmel láthatóan nem zavarja őket a meleg. végre kapnak saját garnélatápot és nagyon szépen kipirosodtak.

fenn balon látszik az új szerzeményem egy szőlőtőke, egyszer már próbáltam beakvarizálni de hetekig hiába állt vízbe nem maradt lenn. most újra próbálkozom, hagyom hagy ázzon aztán egyszer úgyis lenn marad ;)

asszem újra szeretnék egy kis ricciát betenni az aksiba, próbálnám vele újra kiemelni az ösvényszerűséget ami az aksi gyermekkorában még látható volt. a kriptók elé valami kis lapos gyepként biztos jól mutatna, és az algától is elszívná a kakaót. nomeg majd a szőlőtőke is úgy lesz elhelyezve hogy megmaradjon az eredeti koncepció


sajnos a halaim nincsenek túl jó bőrben, korábban 1 hal meghalt úszórothadás szerű dologban, egy eltűnt, most 2-t elkülönítettem mert ők is betegnek tűnnek...
egyenlőre ennyi!


sziasztok!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.12. 12:53

brutalmonk írta:hellóka!

myk74, köszi a szüntelen érdeklődést ;)

Kép

szóval készítettem egy fényképet, sztem egészen szépen fejlődnek a kriptók itt elől. jól mutatnak. hátul a hínár is pofátlanul nő, bal lent pedig a mohasövényem is beindult végre. ők jól bírják a meleget.
sajnos vagy nemsajnos, vakáción voltam a múlt héten és pont a nagy melegekbe nem tudtam figyelni az aksira, így eléggé szar állapotban van a forrásmohám, nem bírja a nagy meleget szegény. az alga nem akar visszaszorulni, szerintem a kemény víz miatt van, az ellen nem sokat tudok tenni, hiába öntöttem easy carbót a vízbe.
a garnélák szép vörösek, szemmel láthatóan nem zavarja őket a meleg. végre kapnak saját garnélatápot és nagyon szépen kipirosodtak.

fenn balon látszik az új szerzeményem egy szőlőtőke, egyszer már próbáltam beakvarizálni de hetekig hiába állt vízbe nem maradt lenn. most újra próbálkozom, hagyom hagy ázzon aztán egyszer úgyis lenn marad ;)

asszem újra szeretnék egy kis ricciát betenni az aksiba, próbálnám vele újra kiemelni az ösvényszerűséget ami az aksi gyermekkorában még látható volt. a kriptók elé valami kis lapos gyepként biztos jól mutatna, és az algától is elszívná a kakaót. nomeg majd a szőlőtőke is úgy lesz elhelyezve hogy megmaradjon az eredeti koncepció


sajnos a halaim nincsenek túl jó bőrben, korábban 1 hal meghalt úszórothadás szerű dologban, egy eltűnt, most 2-t elkülönítettem mert ők is betegnek tűnnek...
egyenlőre ennyi!


sziasztok!


Nekem továbbra is nagyon tetszik :D .Szép kis aki!Szőlőtőkét én tapadó koronggal rögzitettem eleinte a talajhoz ,és kb 2 hónap mire lentmaradt!Hátul az tüskéshínár?Nagyon jól néz ki!Nekem a lángmohám algás de beköltöztek a garnik,és élvezik.Milyen szép világos van az akiban.Erősebb a fényed?Szép a kvarc homok is,meg jól látom a szűrés is bevállt.Üdv
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.15. 07:13

Egy kis helyzetjelentést elfogadnánk! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.09.17. 21:11

hát pont jókor jött a kérés... lassan újra jut időm az aksira!
ahelyzet az, hogy kipateroltam a garnélákat ebből az akváriumból egy nekik megfelelő nyugodt 17 literes, szivacszsűrős esetbe.

Szóval ez az aki kicsit el lett hanyagolva utána... a másikat babusgattam.
tönkrement a világításom, úgyhogy most csak 1x 11w megy az aksin és mostanában nem is lesz új lámpa sajnos...

ma átrendezgettem a növényzetet hogy jobban rálássak a halakra, mert a cryptok elvadultak ott az előtérben. szépen szálakra szedtem őket, visszametszettem a gyökereket és újra ültettem őket a háttérbe, 1-2 valliznériával vegyítve...
köveket is kiszedtem hogy több légtér (víztér) legyen...
kidobtam a tüskéshínárt mert csak a gond van vele... senkinek nem ajánlom... max úszó növénynek kis mozgású vízben

ha lesz időm és lehetőségem képet is rakok majd fel... most még elég zavaros a kép, nincs már olyan szép komponált táj, csak sok növény sok hal és sok csiga :D amerre csak néz az ember
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.17. 22:28

brutalmonk írta:hát pont jókor jött a kérés... lassan újra jut időm az aksira!
ahelyzet az, hogy kipateroltam a garnélákat ebből az akváriumból egy nekik megfelelő nyugodt 17 literes, szivacszsűrős esetbe.

Szóval ez az aki kicsit el lett hanyagolva utána... a másikat babusgattam.
tönkrement a világításom, úgyhogy most csak 1x 11w megy az aksin és mostanában nem is lesz új lámpa sajnos...

ma átrendezgettem a növényzetet hogy jobban rálássak a halakra, mert a cryptok elvadultak ott az előtérben. szépen szálakra szedtem őket, visszametszettem a gyökereket és újra ültettem őket a háttérbe, 1-2 valliznériával vegyítve...
köveket is kiszedtem hogy több légtér (víztér) legyen...
kidobtam a tüskéshínárt mert csak a gond van vele... senkinek nem ajánlom... max úszó növénynek kis mozgású vízben

ha lesz időm és lehetőségem képet is rakok majd fel... most még elég zavaros a kép, nincs már olyan szép komponált táj, csak sok növény sok hal és sok csiga :D amerre csak néz az ember

Érdekesnek hangzik!Várom-várjuk a képeket! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron