Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

A fórumtagok akváriumai

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.10. 21:04

Nos! hát itt vannak a képek! csak kérni kell :]

A homok kellően zöldül-barnul.
új világnézetem szerint átmegyek akvakertészből akvaerdészbe. hagyom kibontakozni az aksit, csak minimálisan nyúlok bele (növényügyileg)!
Ezért új hínárokat is fogok beszerezni, de még nem találtam olcsót, megfelelőt.

Halak: 5 endler - 1 guppi. (3nőstény 3 hím) [2-4 kishal. változó :D szeretik felzabálni a gyerekeket - 1 épp egy hálóban "nevelődik"]
Garnélák: 3 Vörös, 4-5 Piros ifjonc, sok sok színtelen, 3-4 érdekes (Neocaridina Heteropoda mind)
Csigák: apró tányércsigák, Zebracsiga! (ő mindig kiszökik a szőnyegre..)
Elöl látni egy kis tebang levelet, a szűrőt pedig már eltávolítottam!
Kép
Kép

Kép
Shrimpöttyös
Kép
Shrimpirosék
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.10. 22:30

Áh!Imádom!Egyre szebb.A kavics színe így jobban tetszik(nekem).Matten is gyűjtöget ,rendesen jön meg a színe is.Mohák szépek,a garnikról ne is beszéljünk...... :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.11. 22:09

Köszönöm szépen!
Örülök hogy tetszik! Nekem is most nagyon tetszik, viszont nincs ötletem milyen háttér növényeket tegyek be.
Esetleg ha valakinek van tippje, közölje! :D

Gondoltam:
Crypto
Süllőhínár
átokhínár
Valiznéria - a mostani kimúlóban, nincs elég tápanyag a talajban.
valami fű?

nincs sok hely hátul, ezért valami szálasabb növényre gondoltam, a crypto még talán befér, de semmi bozontos növény... :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.11. 22:44

Bacopa? Nem bozontos, nem kényes...

Kép
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.22. 10:28

Szia!

Köszönöm a tippet! Én is gondolkodtam régebben ezen a növényen, aztán elkerülte a figyelmem!
Ha látok valahol jó áron, még az is lehet beszerzem!

Viszont kaptam egy nagy rakás tüskéshínárt! Bele se fér az aksiba, úgyhogy megkurtítottam. szal még nem fotogén a pici. ezt azt átrendeztem, a mohát is visszanyestem keményen (pedig megfogadtam dzsungelt csinálok...) mert a töve már kezdett sápadni.
Szal fénykép majd a hétvégén, most még hagy keljenek életre a lények.

jelenleg 6 egészséges endler bébi úszkál zavartalanul az aksiban... egy párat felnevelek a többit majd elcserélem :D
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.22. 21:53

Sajnálom, hogy az előző akváriumot befejezted, de ez mindenképp előrelépés! ;) Én személy szerint egy fekete öntapadós dekorfóliát tennék a hátoldalra, sokkal jobban előhozza a garnik és a növények színét. Az átokhínárt annyira nem szeretem, személy szerint, viszont a ceratophyllum demersum se nagyon igényes, talán jól mutatna.
(Endlerek lehet engem is érdekelnek majd :D)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.31. 12:29

hát mit kell mondjak, most elég gonosz volt velem az aksi...

ki akartam venni a mohás köveket, hogy megmetszem őket a bal oldalon is, múlt héten csak a mohás ágakat metszettem, ők már kezdenek hajtani. A legnagyobb pala szikladarabon hajhálóval volt rögzítve a forrásmoha és azt kell mondjam ez a moha nem megfelelő ilyen jellegű ránövesztésre, mivel a hajháló fél év alatt elöregedett a vízben, az szépen elengedte, a moha meg a legkisebb húzásra is elengedi magát és már ott is voltam hogy csupasz lett a kövem :(
a damillal felkötött mohám még tartja magát és pár másik laposabb kőre ültetett is jól van, őket szépen visszavágtam, a tövük és egészséges. viszont most kicsit kopár lett az akvárium. próbáltam átrendezgetni, de egyenlőre nem tetszik a helyzet. várom a növények beindulását :(. kezdek áttérni jávai mohára, az új ágon amit betettem már az van kötözve. van egy szikladarab is amire már szépen felfutott a jávai. ez tartósabb lesz és nyári meleget is bírni fogja.

a najast megint visszavágtam keményen, most már kezdi megszokni az új helyét és nem dobálja annyira a leveleit.
a hydrocotylt is széteggyeltem mert elkezdett algásodni, úgyhogy most valami kárpit szerűt akarok belőle a jobb szélen. nem pedig egy bokrot. viszont a halak rendszerint kitúrják őket mert folyton kaját keresnek az aljzaton...falánkok. mint a malacok, túrják a földet... de már kezdenek gyökeret verni, 1-2 új levélke is megjelent.

másik, gondoltam jó lesz ha a pumpára levegőcsövet teszek a kivezető ághoz ahol ki is van neki alakítva "beporlasztó" ágacska. erre ott is nyomja a vizet... hát nem lettem boldog, de a csövet betettem a matten mögé, hogy ott is forgassa a vizet mert azt vettem észre hogy pang a víz a felszín közelében.

lassan megint lesznek kishalak, az előző alom pedig nő mint a gomba, viszont nem akarnak színesedni. nem hinném hogy mind a 7 nőstény lesz... ha mégis akkor kicsit morcos leszek...


a garnélák cseperednek, egyre több kis piros jószág merészkedik elő a mohákból. vannak köztük rendkívül pirosak. 5 mm de már teljesen piros. nagyon szépek. a nagyok gyengélkedtek pár hete, de ezen a héten már szépen piroslottak megint.

hát most ennyi. képet nem szívesen teszek fel egyenlőre :(


sziasztok.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.31. 14:18

brutalmonk írta:hát mit kell mondjak, most elég gonosz volt velem az aksi...

ki akartam venni a mohás köveket, hogy megmetszem őket a bal oldalon is, múlt héten csak a mohás ágakat metszettem, ők már kezdenek hajtani. A legnagyobb pala szikladarabon hajhálóval volt rögzítve a forrásmoha és azt kell mondjam ez a moha nem megfelelő ilyen jellegű ránövesztésre, mivel a hajháló fél év alatt elöregedett a vízben, az szépen elengedte, a moha meg a legkisebb húzásra is elengedi magát és már ott is voltam hogy csupasz lett a kövem :(
a damillal felkötött mohám még tartja magát és pár másik laposabb kőre ültetett is jól van, őket szépen visszavágtam, a tövük és egészséges. viszont most kicsit kopár lett az akvárium. próbáltam átrendezgetni, de egyenlőre nem tetszik a helyzet. várom a növények beindulását :(. kezdek áttérni jávai mohára, az új ágon amit betettem már az van kötözve. van egy szikladarab is amire már szépen felfutott a jávai. ez tartósabb lesz és nyári meleget is bírni fogja.

a najast megint visszavágtam keményen, most már kezdi megszokni az új helyét és nem dobálja annyira a leveleit.
a hydrocotylt is széteggyeltem mert elkezdett algásodni, úgyhogy most valami kárpit szerűt akarok belőle a jobb szélen. nem pedig egy bokrot. viszont a halak rendszerint kitúrják őket mert folyton kaját keresnek az aljzaton...falánkok. mint a malacok, túrják a földet... de már kezdenek gyökeret verni, 1-2 új levélke is megjelent.

másik, gondoltam jó lesz ha a pumpára levegőcsövet teszek a kivezető ághoz ahol ki is van neki alakítva "beporlasztó" ágacska. erre ott is nyomja a vizet... hát nem lettem boldog, de a csövet betettem a matten mögé, hogy ott is forgassa a vizet mert azt vettem észre hogy pang a víz a felszín közelében.

lassan megint lesznek kishalak, az előző alom pedig nő mint a gomba, viszont nem akarnak színesedni. nem hinném hogy mind a 7 nőstény lesz... ha mégis akkor kicsit morcos leszek...


a garnélák cseperednek, egyre több kis piros jószág merészkedik elő a mohákból. vannak köztük rendkívül pirosak. 5 mm de már teljesen piros. nagyon szépek. a nagyok gyengélkedtek pár hete, de ezen a héten már szépen piroslottak megint.

hát most ennyi. képet nem szívesen teszek fel egyenlőre :(


sziasztok.

Sajnálom hogy sok a gond!De azért képet :D tehetnél fel,had gyönyörködjem! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.31. 20:05

No itt van pár kép...

itt még metszés előtt az új hínár
Kép

Kép

itt látni bal-hátul a hygrophila difformis szépen cseperedik, mellette a megmetszett tüskéshínárok, jobbon az új faág - fagyal ismét.
Kép



a tüskéshínár szépen felfelé hajt majd sok sok ágat, akkor nem tűnik majd ilyen laposnak a "táj"
Kép
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.31. 20:14

Jól néz ki, és még jobb lesz. ;)
A forrásmohát én nem kötöztem soha, csak a tenyész akváriumokba használtam. Ivadéknak tökéletes búvóhely egy nagy adag. Viszont a meleget nem bírja.
A jávai tényleg sokkal jobb ha rögzíteni szeretnéd valahova. Egy idő után le se lehet vakarni, legyen az fa, kő, vagy bármi más. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron