Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

A fórumtagok akváriumai

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.31. 20:21

hát igen... én is most jutottam el oda hogy lecserélem jávaira a felkötözötteket. Egyszerre nem dobhatom ki az összeset a kisgarnélák miatt, úgyhogy szép fokozatosan lesz a csere. :] próbálok új fajokat is megszerezni...
mikor megkaptam az első marék mohámat, jávaiként adták és egy rakás összerohadt valami volt, de fél év alatt elkezdett új hajtásokat hozni, aztán eljutottam arra a szintre hogy metszeni kellett keményen, aztán most már megszabadulok tőle lassan... nem tudom rendben tartani... ha lenne nevelőmedencém ott tartanám szívesen... meg hát szép is, jó a színe, dús, elágazó, csak már meguntam...
ez a meleget jól bírja, hozzászokott, a nyarat szép zölden töltötte, 28 fokos vízben.
most is van egy nagy adag amit vagy kidobok vagy valakinek odaadom...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.05. 12:20

ma reggel arra ébredtem hogy nem megy a szivattyú a szűrő mögött.
Felettébb kellemetlenül érintett, miszerint nekem fél óra múlva el kellett mennem zárthelyit írni.
Pillanatok alatt kikaptam a pumpát és beraktam egy régi motoros szűrőt a szivacs mögé, bár az kicsit meglazult... remélem halak/garnik, nem másznak át.
Még sikerült működésre bírni a pumpát, egy homokszem ragadt a rotorhoz... /kellemetlen ez ellen tennem kell valamit/ aztán már nem tudtam visszatenni a helyére. remélem nem haltak ki a baktériumok.
a mostani "pumpa" inkább a felső tartományból szívja a vizet, az alsó harmadban biztos pangani fog a víz... :(
a vízcserét előrébb hozom, levegőztetek is egy keveset.

szal van egy kis homok a matten mögött, még mikor beraktam akkor csúszott át, aztán mikor legutóbb bolygattam a pumpát előkerülhetett egy kevés. ezt kifogom szippantani mielőtt visszateszem a pumpát...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.05. 21:12

Pont technológia előtt, egy technológiai probléma, mintha a sors intézte volna így... Sajnos szerintem a baktériumaidnak annyi, ha egy szűrő 30 percnél többet áll, akkor a baciknak kampec, legalábbis ezt nálam tapasztaltabb ember mondta...
Vízcsere jó ötlet, 50 % simán mehet.
Ha helyreállt a rend, egy képet lőhetnél ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.19. 16:25

Na hogy állsz a problémákkal?Érdekelne még a kvarchomok színe is ennyi idő után,mert most lesz nagy átalakítás az akimon és gondolkodom hogy kvarchomokot teszek bele!Ha nem gond neked,egy képet tehetnél fel! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.20. 08:28

myk74 írta:Na hogy állsz a problémákkal?Érdekelne még a kvarchomok színe is ennyi idő után,mert most lesz nagy átalakítás az akimon és gondolkodom hogy kvarchomokot teszek bele!Ha nem gond neked,egy képet tehetnél fel! :D


Nos a napi megvilágítást csökkentettem másfél órával, kiszedtem egy jópár kishalat, folyamatosan metszettem azokat a növényi részeket amin megjelent az alga, a szűrő teljesítményét növeltem. Ennek hatására visszaszorult az ecset alga. Nem igazán jelenik meg új telep, és legnagyobb örömömre a lassan növő növényeken sincs. Viszont hű bajtársa és örök barátja a stronghorn alga átvette a csatabárdot és agresszíven terjeszkedik :D
Kicsit uncsi ez a sok alga... ma vízcserélek meg jól kiporszívózom a talajt hátha segít valamennyit.
talaj. lövök este majd egy fényképet. olyan egészséges érett barnásszűrke színe van, már nem olyan fehér. De sztem sok baj van vele, nem ajánlom... annyira. néhol jól mutat kisebb területeken egy "tisztás" de az egészet nem sok értelme van nagyon apró szemű homokkal lefedni. ha nem ültetsz bele akkor jó, mert mindenhol tudsz majd porszívózni. azt legalább hetente kell (kéne). na persze más ha egészen kicsi az akvárium, vagy egészen nagy. múltkor láttam egy 600literes akváriumot sóderrel az alján. nagyon szép tiszta volt...szinte fehér volt a homok. pedig nem mai jószág volt...
ui: szereztem 2 apró maláj tornyoscsigát. ők majd segítenek a rendtartásban ha végre megnőnek. az egyik nagyon szép kékeszöld árnyalató :]
üdv!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.20. 09:12

brutalmonk írta:
myk74 írta:Na hogy állsz a problémákkal?Érdekelne még a kvarchomok színe is ennyi idő után,mert most lesz nagy átalakítás az akimon és gondolkodom hogy kvarchomokot teszek bele!Ha nem gond neked,egy képet tehetnél fel! :D


Nos a napi megvilágítást csökkentettem másfél órával, kiszedtem egy jópár kishalat, folyamatosan metszettem azokat a növényi részeket amin megjelent az alga, a szűrő teljesítményét növeltem. Ennek hatására visszaszorult az ecset alga. Nem igazán jelenik meg új telep, és legnagyobb örömömre a lassan növő növényeken sincs. Viszont hű bajtársa és örök barátja a stronghorn alga átvette a csatabárdot és agresszíven terjeszkedik :D
Kicsit uncsi ez a sok alga... ma vízcserélek meg jól kiporszívózom a talajt hátha segít valamennyit.
talaj. lövök este majd egy fényképet. olyan egészséges érett barnásszűrke színe van, már nem olyan fehér. De sztem sok baj van vele, nem ajánlom... annyira. néhol jól mutat kisebb területeken egy "tisztás" de az egészet nem sok értelme van nagyon apró szemű homokkal lefedni. ha nem ültetsz bele akkor jó, mert mindenhol tudsz majd porszívózni. azt legalább hetente kell (kéne). na persze más ha egészen kicsi az akvárium, vagy egészen nagy. múltkor láttam egy 600literes akváriumot sóderrel az alján. nagyon szép tiszta volt...szinte fehér volt a homok. pedig nem mai jószág volt...
ui: szereztem 2 apró maláj tornyoscsigát. ők majd segítenek a rendtartásban ha végre megnőnek. az egyik nagyon szép kékeszöld árnyalató :]
üdv!

Remélem minden rendben lesz mostmár!Növények nálam amik vannak,pici microsorum van kőre kötve,és jávai moha van,meg moha falat akarok,úgy hogy nem igazán akarok ültetni a talajba semmit,azért megfontolom ezt a kvarchomokot,más nekem tetsző talajra most nincsen keret.Ha kell még maláj ,szólj szívesen küldök,meg van sok apró alma csigám is ,azt is küldök ajándékba ha kell!Képeket várom-várjuk!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.20. 21:05

Kép
Kép
Kép


a homok színe olyan világos. darált dió. annál világosabb.
a metszés... a stem növények nem egyszerre nőnek, nehéz szép alakot nekik... értitek
a mohák viszont szépen gömbölyödnek.
sok újat nem tudok mutatni, mondani!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.20. 21:37

brutalmonk írta:Kép
Kép
Kép


a homok színe olyan világos. darált dió. annál világosabb.
a metszés... a stem növények nem egyszerre nőnek, nehéz szép alakot nekik... értitek
a mohák viszont szépen gömbölyödnek.
sok újat nem tudok mutatni, mondani!

Köszi!Nálam abszolúte rendben van!Kis kedvencem! :D Jól néz ki a kvarc,és a csíkos csigusz is!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.22. 16:18

Az áramszolgáltató ma jelentett be 8 óra áramszünetet május 12-re. fantasztikus. egész nap kavargathatom az akváriumot... meg kanalazhatom át a vizet a matten mögül...

any idea?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözés Eredménye! - 37 liter vegyes

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.22. 17:18

1. Lehet bérelni szünetmentes áramforrást.
2. Horgászboltban lehet venni elemes hordozható levegőztetőt, a csalihalas vödörbe szokták tenni.... ezerpárszáz forint darabja. mehet a matten mögé, és ugyanúgy működik.
3. Hosszabbitó, és kérni kell a szomszédból áramot. Már ha ott van.
4. A garnik kibírják 8 órát TISZTA VÍZBEN, szűrés nélkül is, gondolj arra, hogy egy zacsiban utaznak napokat is. Tehát kiveszek az akváriumból 2-3 liter vizet, majd belemered a garnikat és utána LASSAN hozzáteszel 1 liter friss vizet, mintha vizet cserélnél. Csak ne tedd ki az ablakba, mert hamar felmelegszik. Inkább a hideg fürdőszobakőre.
A szivacs és motoros szűrőket beteszed egy vödör vízbe, és átviszed egy haverodhoz, ahol be lehet dugni a konnektorba ÉS VAN IS ÁRAM. A matten mögé bedugsz egy levegőztetőcsövet, valami kis csappal, és megszívod. Lassan leerszted egy vödörbe, és fél óránként visszaöntöd a vödörből a vizet a matten elé. A baciknak minimális áramlás is elég. Azért előző nap cserélj vizet, és próbáld meg leszívni az összes mulmot, hogy tiszta legyen az aki vize.

Amúgy én valamelyik nap az etetésnél kihúztam a motoros szűrőt, hogy ne kavarja a vizet, és csak este vettem észte, hogy elfelejtettem visszadugni. A halak köszönik, jól vannak, semmilyen következmény nem lett.....
D.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég